Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » 'Chashitsu' - Herbaciarnia japońska, ogród trójkątny

Pokaż wątki Pokaż posty

'Chashitsu' - Herbaciarnia japońska, ogród trójkątny

bql3 17:29, 13 lip 2015


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
Jazzy ,

Ten na zdjęciu które wkleiłaś to 'Garnet' on stoi przy herbaciarni a klon 'Areum' możesz zobaczyć na stronie 17-ej, fotka 6 i 7 od dołu i to jest 'Areum' w całej okazałości ma on barwy zółto- zielone listków. Zaś to co Ciebie zaciekawiło to wiszące w doniczkach to nasze polskie truskawki - bo widzisz u mnie jest tak mało miejsca w ogrodzie na rabatach, że truskawki muszą u mnie rosnąć na drzewie - ot taka moja fantazja ogrodnicza - gdyż ze starej uschniętej jabłoni zrobiłem 'truskawkowo-trawiaste bonzai'(aktualne fotki wrzucę jutro).
A wcześniej wspominałaś, że masz młodziutki klon 'Atropurpureum' i z jego listkami jest coś nie tak - wrzuć jego fotkę to poradzimy , bo podejrzewam że przyczyna może tkwić gdzie indziej niż w nadmiernym nasłonecznieniu. Jeśli ten stan jego liści będzie się utrzymywał długo pomimo zmiany pogody tj gdy miną słoneczne dni a dalej będzie miał liście jak by go słońce poparzyło -to daj znać, chętnie zaradzę na swoje możliwości.

pozdrawiam

Jan
____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
bql3 17:34, 13 lip 2015


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
Magda_ napisał(a)
Witaj, wpadłam z rewizytą a tu widzę, że jesteś prawdziwym znawcą klonów Widać, że ogród, który stworzyłeś ma duszę jest ślicznie, klimatycznie



Magda,

..rozpieszczasz mnie - daleko mi do tego tytułu znawcy czy eksperta i mam jeszcze przed sobą długą drogę do zrealizowaniu zamierzonych planów aby uzyskać finalny efekt w ogrodzie. Mimo to fajnie że mnie odwiedziłaś - zaglądaj częściej do herbaciani to z czasem będziesz mogła zobaczyć realizowane przez mnie zmiany.

gorąco pozdrawiam

Jan


ps

...widzę po fotkach, że urlop był udany
____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
bql3 17:41, 13 lip 2015


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
witaj Milka

.. bo widzisz te klony z rodziny 'Dissectum' co mają postrzępione listki są bardzo efektownie i na domiar tego bardzo się dobrze prezentują a do tego mają różne odmiany kolorystyczne z tąd ich niepowtarzalny urok.

pozdrawiam gorąco

Jan



____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
jazzy 20:28, 13 lip 2015


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
bql3 napisał(a)
Jazzy ,

Ten na zdjęciu które wkleiłaś to 'Garnet' on stoi przy herbaciarni a klon 'Areum' możesz zobaczyć na stronie 17-ej, fotka 6 i 7 od dołu i to jest 'Areum' w całej okazałości ma on barwy zółto- zielone listków...

Tak, wiem że to Garnet
Te zdjęcia wkleiłam, bo mi siem podobajom
Klona Aureum widziałam
Jednak skłaniam się ku Orange Dream tudzież Butterfly. Dylemat mam
edit:
Janek! Zapomniałam dodać, że bardzo polecam Ci posadzenie bambusów! Pięknie wyglądają jako solitery lub posadzone w małych grupach oraz jako żywopłoty. Szybko rosną i są bezproblemowe
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
Dorota123 21:43, 13 lip 2015


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
7 różnych klonów to już niezła kolekcja.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
bql3 14:52, 14 lip 2015


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
Jazzy,


..bambusiki mam tylko jeszcze swego miejsca nie mają w ogrodzie i się "tułają" z miejsca na miejsce no i poza tym jakoś pomijałem w fotkach.

No a tutaj masz to co Ciebie zaciekawiło to wiszące w doniczkach, jak już pisałem wcześniej u mnie jest tak mało miejsca w ogrodzie na rabatach, że truskawki muszą rosnąć na drzewie - sesja fotek która zaprezentuję poniżej pokaże tego efekt:
( i proszę nie patrzeć na wypaloną trawę przez upały)

moja fantazja ogrodnicza -'bonzai truskawkowy' to pokaz koegzystencji paru gatynków roślin na raz:

odmiany trawy - choć jeszcze nie pokazały swojego całego uroku

bluszczu trójklapowego

milimu dwie odmiany

oraz truskawek w donicach

a u podnuża na najniższym poziomie rosną żurawki

i tak wykorzystałem pień uschniętej jabłoni w ogrodzie robiąc z niego nietypowego 'bonzai' - ot taka moja "wariacja ogrodowa", mam ją dopiero drugi sezon i tylko trzeba poczekać aż żółte trawki bardziej zgęstieją w ten czas będą one bardziej widoczne.

pozdrawiam
Jan

____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
sylwia_slomc... 16:12, 14 lip 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82040
Ale pomysł miałeś wspaniały, pięknie wyszło, a jak się jeszcze bardziej rozrośnie będzie wspaniale, bambusom daj ograniczniki w ziemi bo czytałam, że niektóre gatunki niesamowicie ekspansywne są.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
jazzy 16:42, 14 lip 2015


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ale pomysł miałeś wspaniały, pięknie wyszło, a jak się jeszcze bardziej rozrośnie będzie wspaniale, bambusom daj ograniczniki w ziemi bo czytałam, że niektóre gatunki niesamowicie ekspansywne są.

To prawda, niektóre
Janek, a Twoje bamboo to jaka odmiana?
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
bql3 17:39, 14 lip 2015


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
jazzy napisał(a)


Janek, a Twoje bamboo to jaka odmiana?





Jazzy,

Jak sie nie mylę to chyba odmiana Pleioblastus fortunei Variegata ( obok perukowca) i na razie trzymam je w doniczkach - mam też na uwadze ich ekspansywność.


pozdrawiam
____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
jazzy 18:06, 14 lip 2015


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
Piękny jest!
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies