Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Tu ma być ogród :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Tu ma być ogród :)

lindsay80 23:41, 10 sty 2018


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Wiolka5_7 napisał(a)
Hej! Wpadam z rewizyta...twoj ogród również bardzo mi się podoba! Caly czas podgladam wpadaj do mnie częściej, bede sie jeszcze radzić....pozdrawiam


Dzięki za miłe słowa.
Zaznaczyłam sobie dziś Twój wątek
____________________
Tu ma być ogród :)
Iwk4 23:48, 10 sty 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
lindsay80 napisał(a)

Ta rabata na przedpłociu ma szerokość 95 cm, trawki od murka są sadzone w odległości 45 cm, a jedna od drugiej co 55 cm.

Dziękuję, zapisałam sobie Masz tam włókninę pod żwirkiem?
____________________
Ogródek Iwony II
lindsay80 23:56, 10 sty 2018


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Iwk4 napisał(a)

Dziękuję, zapisałam sobie Masz tam włókninę pod żwirkiem?


tak, akurat to jedyna rabata gdzie mam włókninę, rośliny sadziłam robiąc w niej dziury, to samo jak wkładałam tam czosnki Ostrowskiego.
Tam było tak zachwaszczone, że bałam się nic nie dać pod grys.
____________________
Tu ma być ogród :)
Iwk4 00:55, 11 sty 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Też tak planuję na przedpłociu, jakbym je robiła. Kto by potem żwirek z piasku wyciągał ...
Jesienią zamówiłam żwirek, zamiast 500 kg, przywieźli mi 3,5 tony. Muszę go zagospodarować. Zastanawiam się, jakie trawy lub co posadzić, aby nie robić sobie kosztów... Czyli krótko mówiąc rozmnożyć to, co mam... Mam nadmiar trzcinnika krótkowłosego i Overdam, ale mam obawy, jak by wyglądał zimą...
Podoba mi się sesleria jesienna, ale od jesieni jestem posiadaczką dwóch sztuk tylko. Trochę potrwa, nim się rozrośnie. Natomiast miskant Kleine Fontane jest śliczny, ale mam też tylko w jednym miejscu kępkę, więc trochę mało na rozmnożenie...
Ładnie też mi się rozrosły carex Ice Dance... Może dać Overdam i ID?
Co myślisz Edytko?
A jakby rozchodnik dołożyć? Czy nie mieszać? Pamiętam, jak najpierw dałaś szałwię, a potem usuwałaś, zostawiłaś tylko trawy...
____________________
Ogródek Iwony II
Monia81 08:02, 11 sty 2018


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8027
lindsay80 napisał(a)


wybrałaś jakieś cudaki, czy wszystko standardowo?


Edytko idę w standard, jeżeli chodzi o warzywa zamówiłam sobie tylko 4 nowe odmiany pomidorów
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
lindsay80 13:21, 11 sty 2018


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Iwk4 napisał(a)
Też tak planuję na przedpłociu, jakbym je robiła. Kto by potem żwirek z piasku wyciągał ...
Jesienią zamówiłam żwirek, zamiast 500 kg, przywieźli mi 3,5 tony. Muszę go zagospodarować. Zastanawiam się, jakie trawy lub co posadzić, aby nie robić sobie kosztów... Czyli krótko mówiąc rozmnożyć to, co mam... Mam nadmiar trzcinnika krótkowłosego i Overdam, ale mam obawy, jak by wyglądał zimą...
Podoba mi się sesleria jesienna, ale od jesieni jestem posiadaczką dwóch sztuk tylko. Trochę potrwa, nim się rozrośnie. Natomiast miskant Kleine Fontane jest śliczny, ale mam też tylko w jednym miejscu kępkę, więc trochę mało na rozmnożenie...
Ładnie też mi się rozrosły carex Ice Dance... Może dać Overdam i ID?
Co myślisz Edytko?
A jakby rozchodnik dołożyć? Czy nie mieszać? Pamiętam, jak najpierw dałaś szałwię, a potem usuwałaś, zostawiłaś tylko trawy...


Iwonka, pokaż u siebie zdjęcia tego przedpłocia - jak szeroką tam możesz zrobić rabatę, jak długą?
Ja mam dużo seslerii jesiennej, a w tym roku chcę nabyć trzcinnika krótkowłosego - możemy zrobić machnium
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 13:23, 11 sty 2018


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Monia81 napisał(a)


Edytko idę w standard, jeżeli chodzi o warzywa zamówiłam sobie tylko 4 nowe odmiany pomidorów


ja tak samo - same standardy.
Co do pomidorów, to zostało mi nasion z ubiegłego roku, teraz na podstawie zeszłorocznych doświadczeń zrobię selekcję i posadzę tylko te, co nam smakowały najbardziej.
____________________
Tu ma być ogród :)
adkawi 14:44, 11 sty 2018


Dołączył: 13 wrz 2015
Posty: 524
Dziękuję bardzo za odpowiedź .Lindsay to już nie masz tych grabow? AA ok doczytałam i dooglądałam że są .Bardzo mi się podobała ta rabata zresztą teraz tez jest fajnie.. . Mam taką rabatę że tak powiem misz/masz wzdłuż płotu , chciałam ja na wiosnę trochę uporządkować ,to jest miejsce pol-cieniste i najlepiej rosną mi tam hortensje i chyba nad nimi się bardziej skupię.A ty masz takie miejsce poł-cieniste u siebie w ogrodzie.Co Ci najlepiej rośnie?
____________________
Adrianna
Kawa 14:59, 11 sty 2018


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Edytko macham w nowym roku
i dziękuję
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Agania 11:02, 12 sty 2018


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Szczęścia w Nowym Roku...patrzę czy już coś nowego wysiałaś...ja jeszcze na ogród się nie zapędziłam...piękne zdjęcia
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies