Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Tu ma być ogród :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Tu ma być ogród :)

anabuko1 12:19, 14 sty 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23558
Czytam , czytam ,,,jużo siewach myślicie ??
Ja jeszcze nie.
Ale pomidorki też posieję tylko te co i nam smakowały.
pozdrawiam
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
lindsay80 17:35, 15 sty 2018


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
adkawi napisał(a)
Dziękuję bardzo za odpowiedź .Lindsay to już nie masz tych grabow? AA ok doczytałam i dooglądałam że są .Bardzo mi się podobała ta rabata zresztą teraz tez jest fajnie.. . Mam taką rabatę że tak powiem misz/masz wzdłuż płotu , chciałam ja na wiosnę trochę uporządkować ,to jest miejsce pol-cieniste i najlepiej rosną mi tam hortensje i chyba nad nimi się bardziej skupię.A ty masz takie miejsce poł-cieniste u siebie w ogrodzie.Co Ci najlepiej rośnie?


Graby są, wcześniej miałam 2 szt, wiosną dokupiłam 4 i teraz 6 rośnie na tej rabacie.
Na początku ta rabata to właśnie był taki misz-masz - co 2 metry inne nasadzenia, zachłysnęłam się wtedy forum i chciałam mieć wszystko, minęło trochę czasu podczas, którego na spokojnie pooglądałam sobie wiele ogrodów tu na forum, inspiracji na Pintereście i doszłam do wniosku, że jednak chcę iść w trochę inną stronę, wykrystalizował się nowy pomysł na to jak ma wyglądać nasz ogród - na moje nieszczęście oznaczało to, że zmiany będą dogłębne

Działkę mamy nasłonecznioną, mam tylko jedną rabatę, gdzie przez kilka godzin jest trochę cienia.
Rosną tam funkie, świecznice, ciemierniki, trawy Elata Aurea, Silver Sceptre - wszystkie rośliny mogę polecić na takie stanowisko.
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 17:36, 15 sty 2018


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Kawa napisał(a)
Edytko macham w nowym roku
i dziękuję


Dziękuję serdecznie i trzymam kciuki, żeby się wysiewy udały.
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 17:41, 15 sty 2018


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Agania napisał(a)
Szczęścia w Nowym Roku...patrzę czy już coś nowego wysiałaś...ja jeszcze na ogród się nie zapędziłam...piękne zdjęcia


Mnie też jeszcze nikt na dwór nie wyciągnie, w sobotę musiałam się zmusić, żeby najmłodszym różom kopczyki zrobić, bo znowu zima daje o sobie znać, dzisiejszej nocy u nas było prawie -10C.
W tym roku sieję tylko warzywka, a to dopiero w marcu.
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 17:49, 15 sty 2018


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
anabuko1 napisał(a)
Czytam , czytam ,,,jużo siewach myślicie ??
Ja jeszcze nie.
Ale pomidorki też posieję tylko te co i nam smakowały.
pozdrawiam


Aniu, ale tylko myślimy, nie siejemy
Niektórzy już co prawda paprykę wysiewają, ale my jeszcze wyjeżdżamy na ferie na przełomie stycznia i lutego, więc jakbym wysiała, to nie miałby kto dopilnować.

Wczoraj mi znajoma zachwalała pomidorki Or Pera D'Abruzzo - mógłby ktoś potwierdzić, że warto posadzić?
____________________
Tu ma być ogród :)
zieloniutka 20:39, 15 sty 2018

Dołączył: 26 kwi 2014
Posty: 271
lindsay80 napisał(a)


Mnie też jeszcze nikt na dwór nie wyciągnie, w sobotę musiałam się zmusić, żeby najmłodszym różom kopczyki zrobić, bo znowu zima daje o sobie znać, dzisiejszej nocy u nas było prawie -10C.
W tym roku sieję tylko warzywka, a to dopiero w marcu.


A my w sobotę w tym wietrze przez 6h wycinanie kilku drzewek z cięciem od razu gałęzi, przenoszenie gratów w inną część działki. Generalnie do dziś czuję mięśnie, o których istnieniu nie miałam pojęcia. Zimno nie było.
____________________
Zuza Lipny ogród czy ogród z lipą
lindsay80 23:13, 15 sty 2018


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
zieloniutka napisał(a)


A my w sobotę w tym wietrze przez 6h wycinanie kilku drzewek z cięciem od razu gałęzi, przenoszenie gratów w inną część działki. Generalnie do dziś czuję mięśnie, o których istnieniu nie miałam pojęcia. Zimno nie było.


Na pewno Was adrenalinka rozgrzewała, że to już niedługo zaczną się spełniać marzenia
Dziś najzimniej, zerkam na termometr, teraz -9,0 C.

____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 23:33, 15 sty 2018


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Zrobiłam sobie podsumowanie 2017 roku.

Udało się zrobić:

- skrzynie na warzywa,
- szklarnia,
- poszerzenie wszystkich rabat.

Zakupów roślin już nie było tyle co w ubiegłych latach, ale trochę się tego mimo wszystko uzbierało.

3 brzozy Doorenbos



4 graby Fastigiata



18 cisów Baccata - które wkrótce po posadzeniu zaczęłam formować na kule i stożki



24 cisy Hoseri na obwódki przed grabami



Były jeszcze tawki (ML, hakone, miłki) i jakieś pojedyncze inne roślinki.











____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 23:44, 15 sty 2018


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Plany na 2018:

- rabata wzdłuż chodnika wokół domu,
- rabata przy nowym fragmencie ogrodzenia,
- rabata przed domkiem ogrodnika,
- wybudować to co planuję od dwóch lat wolę nie wymieniać, żeby już nie zapeszać, ale pan, który mi to ma zrobić zaklepany już na jesieni i niedawno potwierdził, że ruszamy jak tylko pogoda pozwoli

Oczywiście jest jeszcze masa drobiazgów, przesadzania... nudy na pewno nie będzie.

____________________
Tu ma być ogród :)
Magleska 07:13, 16 sty 2018


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18484
Plany zacne będzie się działo pozdrawiam
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies