Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Tu ma być ogród :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Tu ma być ogród :)

Magleska 14:24, 22 sty 2018


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18484
Zmiany planujesz podglądam ,ale nie doradzę bo ja wszystko prostuję hihi
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
zieloniutka 16:02, 22 sty 2018

Dołączył: 26 kwi 2014
Posty: 271
A takie coś może rozważałaś? Chodziło mi o odbicie lustrzane zaokrągleń tej ściany z serbami.

Czy możesz zdradzić co oznacza skrót DC koło miejsca na ognisko?


____________________
Zuza Lipny ogród czy ogród z lipą
Moniq 17:29, 22 sty 2018


Dołączył: 17 lut 2015
Posty: 2294
Edytko czy dobrze pamietam, ze kupowałaś swidosliwe lamarską? Jeśli sie nie mylę, przypomnisz mi gdzie można ją dostać?
____________________
beskidzkie marzenie
anna_t 20:11, 22 sty 2018


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
może tak?
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 20:12, 22 sty 2018


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
i chyba bym trochę brzozy rozsunęła żeby nie tak proporcjonalnie były tylko bardziej w strone placu zabaw szły. tak łagodnie w graby przechodzily
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
nawigatorka 20:46, 22 sty 2018


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
ja bym nad jakims placykiem z ławeczką pod brzozami może pomyślała. tak by było z niego tez widać ściankę wodną. może kółko? to szare to niskie bylinowo-trawiaste rabaty (tak by nie przysłoniły za wiele. reszta to trawnik. trzebaby tylko dopracować przejścia z chodnika na trawnik by wszędzie dało się przejśc ale to już w realu najłatwiej.
wiesz ze lubie linie proste ale wg mnie masz zbyt wiele mieszanych nasadzeń by prostować rabaty i skoro zdecydowałaś nie na ściezki w takim kształcie to chyba tak Ci w dusz gra co?
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
lindsay80 09:30, 23 sty 2018


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Monia81 napisał(a)
Edytko a ja z innej beczki mam pytanko za placem zabaw masz posadzone miskanty przed thujami smaragd, nie pamiętam, a pomocna by mi była ta informację jak szeroką masz tą rabatę i ile od thju masz posadzone te miskanty


Monika, ja mam je zbyt blisko szmaragdów i wiosną je z tego miejsca zabieram.
Sadź w odległości 80 - 100 cm, bo w 3 roku te miskanty są już ogromne, a jak są za blisko żywopłotu to tuje łysieją.

____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 09:35, 23 sty 2018


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Magleska napisał(a)
Zmiany planujesz podglądam ,ale nie doradzę bo ja wszystko prostuję hihi


A mi się podoba i na prosto i na półokrągło
Teraz jak i tak zdecydowaliśmy się znów przeorganizować część ogrodu, stwierdziłam, że nie będę się zamykać na żadne rozwiązania i przynajmniej przeanalizuję różne możliwości.
Jednak na rysunku widać, że prostowanie u mnie chyba się nie uda, smutno mi nie jest

____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 09:40, 23 sty 2018


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
zieloniutka napisał(a)
A takie coś może rozważałaś? Chodziło mi o odbicie lustrzane zaokrągleń tej ściany z serbami.

Czy możesz zdradzić co oznacza skrót DC koło miejsca na ognisko?




Od strony Umbr o czymś takim myślałam, w rzeczywistości to trawnik bardziej kształt jajowaty by wtedy miał.
Tą drugą stroną mnie zaskoczyłaś - ale można pomyśleć, choć obsadzenie tego cypelka proste by nie było, w sensie jakie tam dać rośliny, jak za nim ciągnie się jednolita rabata z grabami?

DC to dereń Cousa, a przed nim jest kostka z bukszpanu.



____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 09:46, 23 sty 2018


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Moniq napisał(a)
Edytko czy dobrze pamietam, ze kupowałaś swidosliwe lamarską? Jeśli sie nie mylę, przypomnisz mi gdzie można ją dostać?



Tak kupowałam, ale niestety jechały do mnie z drugiego końca Polski, bo aż spod Szczecina, robiłam rozeznanie w naszych okolicach, ale nic sensownego nie znalazłam.

A oto i one zimową porą







____________________
Tu ma być ogród :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies