Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Tu ma być ogród :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Tu ma być ogród :)

lindsay80 11:37, 23 sty 2018


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
zieloniutka napisał(a)


Nie mam pojęcia co by można było tam posadzić. Może jakiś klonik palmowy w obwódce z bukszpanu/cisa?
Mnie podoba się pomysł Asi z tym placykiem. Wydaje mi się, że fajne mogą być w ogrodzie takie różne miejsca gdzie można przycupnąć i go sobie z różnych perspektyw obserwować. A taki placyk przy brzózkach by się świetnie do tego nadawał.




to Ci się udało, bukszpanów spod wiśni mi zostało i mam 4 klony palmowe, które trzeba zagospodarować jak najszybciej bo rosną tam gdzie ma być miejsce na ognisko

Też mi się ten pomysł podoba i jeśli chodzi o placyk i jeśli chodzi o rabaty trawiasto-bylinowe przecinające trawnik - będę wokół tej wersji krążyć.
Zrobi się wiosennie to ruszę z wężami ogrodowymi wytyczać nowe kształty.
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 11:44, 23 sty 2018


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
zieloniutka napisał(a)


Czy ktoś wie może jak to jest z tą wycinką drzew? W czerwcu zeszłego roku została zniesiona wycinka drzew bez zezwolenia. Wprowadzono obowiązek zgłaszania wycinki jeżeli obwód drzewa na wysokości 5 cm od ziemi ma ponad 50 cm. Czy urzędnicy faktycznie jeżdżą do każdego takie drzewa? Czy po prostu ludzie się tym nie przejmują? No bo na wysokości 5 cm dosyć szybko drzewo może mieć 50 cm.


Ja też się w tym pogubiłam, ostatnio mój brat wycinał wielkie gałęzie dębów, które mu prawie na domek włażą, miał załatwioną zgodę z UM, a mimo wszystko sąsiedzi wyszli i pilnowali, żeby przypadkiem za dużo nie wyciął.
Może zadzwoń i popytaj w UM bez podawania danych osobowych
A co Ty tam jeszcze masz do wycięcia?
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 11:46, 23 sty 2018


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Makao_J napisał(a)
Na samą myśl o zmianach ciarki mam na plecach. Po ostatnich przeróbkach u siebie na razie ani myślę coś nowego robić ale z chęcią popatrzę na zmagania innych


To życzę sobie, żebym na koniec sezonu nie żałowała, że się zabrałam za takie gigantyczne przeróbki
____________________
Tu ma być ogród :)
UrsaMaior 11:59, 23 sty 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8321
lindsay80 napisał(a)


Ja też się w tym pogubiłam, ostatnio mój brat wycinał wielkie gałęzie dębów, które mu prawie na domek włażą, miał załatwioną zgodę z UM, a mimo wszystko sąsiedzi wyszli i pilnowali, żeby przypadkiem za dużo nie wyciął.
Może zadzwoń i popytaj w UM bez podawania danych osobowych
A co Ty tam jeszcze masz do wycięcia?


Teraz chyba jest tak, że zgłaszasz, a jak urząd nie zareaguje w ciągu 30 dni to możesz ciąć. U moich sąsiadów leciały takie stare sztuki, że serce mi się kroiło. Ogromnego dębu na granicy działek nie ruszyli, ale poza tym wszystko jak leci
____________________
ogród pod lasem
Monia81 12:17, 23 sty 2018


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8048
lindsay80 napisał(a)


ja już tak 4 rok kombinuję i końca nie widać



Edytka, ale efekty tego kombinowanie widać i już masz bosko
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
lindsay80 12:27, 23 sty 2018


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
UrsaMaior napisał(a)


Teraz chyba jest tak, że zgłaszasz, a jak urząd nie zareaguje w ciągu 30 dni to możesz ciąć. U moich sąsiadów leciały takie stare sztuki, że serce mi się kroiło. Ogromnego dębu na granicy działek nie ruszyli, ale poza tym wszystko jak leci


W mojej najbliższej okolicy też się krajobraz zmienił jak można było ciąć co popadnie, kilka działek dalej wzięli pod topór kilka ogromnych dębów i wykarczowali co do sztuki - rozumiem, że często drzewa kolidują z planami, ale starałabym się jednak zostawić jak najwięcej się da, żeby zachować klimat działki.
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 12:27, 23 sty 2018


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Monia81 napisał(a)



Edytka, ale efekty tego kombinowanie widać i już masz bosko


bylebym zatem nie przekombinowała
____________________
Tu ma być ogród :)
nawigatorka 14:01, 23 sty 2018


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Koło nie jest obligatoryjne. Łezka tez mize być ciekawa
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
UrsaMaior 19:45, 23 sty 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8321
lindsay80 napisał(a)


Czasami sobie myślę, dziewczyno po co Ci to, jak sobie uświadomię, że te kilka wolnych godzin popołudniowych każdego dnia będę spędzać na ryciu w ziemi, zamiast na odpoczynku - mam nadzieję, że zapał do prac w ogrodzie mi nie minie i plany nie zostaną tylko na papierze

Dobrze, że przypomniałaś o tych trawkach, bo nie zastanawiałam się na razie, ale do wiosny mamy jeszcze trochę czasu.

No to Ci się zmieniła na działce sytuacja diametralnie, fajnie, że się będzie działo


Taaaa...u mnie to samo Na razie zapał mi rośnie, szczególnie teraz, po tych zmianach u sąsiadów. Na kłosownice już czeka powiększona specjalnie rabata, więc nie zapomnij o mnie!
____________________
ogród pod lasem
nawigatorka 20:00, 23 sty 2018


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
U nas wycinali piekne stare dęby jak leci. Niestety
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies