Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Tu ma być ogród :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Tu ma być ogród :)

lindsay80 09:56, 23 sty 2018


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
anna_t napisał(a)
może tak?


Kółka za mną chodzą, taki kształt też rozważam, nie wiem tylko czy wtedy trawnik nie będzie się wydawał bardzo długi, a wąski, bo oczywiście rysunki nie do końca oddają rzeczywistość.
W każdym razie jak będę wycinać dalej darń przy chodniku to od takiej wersji zacznę, jak się okaże, że proporcje nie wychodzą najlepiej, to wtedy będę myśleć czy nie zrobić tak jak narysowała Zuza.
____________________
Tu ma być ogród :)
Monia81 10:02, 23 sty 2018


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8029
lindsay80 napisał(a)


Monika, ja mam je zbyt blisko szmaragdów i wiosną je z tego miejsca zabieram.
Sadź w odległości 80 - 100 cm, bo w 3 roku te miskanty są już ogromne, a jak są za blisko żywopłotu to tuje łysieją.



Edytko bardzo dziękuję za tą informację, bo się mi mętlik w głowie zrobił, a teraz wiem, że jednak muszę pokombinować inaczej
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
lindsay80 10:07, 23 sty 2018


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
anna_t napisał(a)
i chyba bym trochę brzozy rozsunęła żeby nie tak proporcjonalnie były tylko bardziej w strone placu zabaw szły. tak łagodnie w graby przechodzily


Słusznie zauważyłaś, bo w tej chwili jest fragment (tam gdzie rosną te 3 miskanty), gdzie czegoś brakuje.
Brzóz rozsuwać nie będę, tylko dokupię jedną, albo dokupię graba i przeciągnę tą rabatę grabową, tak żeby się stykała z brzozową.
Skłaniam się bardziej do zakupu brzozy, ale tak ostatecznie to pewnie wiosną zdecyduję, jak już coś tam zacznę zmieniać i łatwiej mi będzie zobaczyć, które rozwiązanie byłoby lepsze.
____________________
Tu ma być ogród :)
UrsaMaior 10:13, 23 sty 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8258
Hoho ale przedsięwzięcie Ciekawa jestem co Ci wyjdzie. U mnie też w tym roku będzie co robić, sąsiedzi wyrżnęli 99,9% drzew na swojej działce i nastała jasność Robię powoli listę dla Ciebie, na pewno będę musiała oddać hortensje Diamantino i milion pięćset seslerii jesiennych. Czy w międzyczasie przyszło Ci do głowy coś, co by Ci się przydało?
____________________
ogród pod lasem
zieloniutka 10:29, 23 sty 2018

Dołączył: 26 kwi 2014
Posty: 271
lindsay80 napisał(a)


Od strony Umbr o czymś takim myślałam, w rzeczywistości to trawnik bardziej kształt jajowaty by wtedy miał.
Tą drugą stroną mnie zaskoczyłaś - ale można pomyśleć, choć obsadzenie tego cypelka proste by nie było, w sensie jakie tam dać rośliny, jak za nim ciągnie się jednolita rabata z grabami?



Nie mam pojęcia co by można było tam posadzić. Może jakiś klonik palmowy w obwódce z bukszpanu/cisa?
Mnie podoba się pomysł Asi z tym placykiem. Wydaje mi się, że fajne mogą być w ogrodzie takie różne miejsca gdzie można przycupnąć i go sobie z różnych perspektyw obserwować. A taki placyk przy brzózkach by się świetnie do tego nadawał.


____________________
Zuza Lipny ogród czy ogród z lipą
zieloniutka 10:43, 23 sty 2018

Dołączył: 26 kwi 2014
Posty: 271
UrsaMaior napisał(a)
Hoho ale przedsięwzięcie Ciekawa jestem co Ci wyjdzie. U mnie też w tym roku będzie co robić, sąsiedzi wyrżnęli 99,9% drzew na swojej działce i nastała jasność


Czy ktoś wie może jak to jest z tą wycinką drzew? W czerwcu zeszłego roku została zniesiona wycinka drzew bez zezwolenia. Wprowadzono obowiązek zgłaszania wycinki jeżeli obwód drzewa na wysokości 5 cm od ziemi ma ponad 50 cm. Czy urzędnicy faktycznie jeżdżą do każdego takie drzewa? Czy po prostu ludzie się tym nie przejmują? No bo na wysokości 5 cm dosyć szybko drzewo może mieć 50 cm.
____________________
Zuza Lipny ogród czy ogród z lipą
Makao_J 10:52, 23 sty 2018


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Na samą myśl o zmianach ciarki mam na plecach. Po ostatnich przeróbkach u siebie na razie ani myślę coś nowego robić ale z chęcią popatrzę na zmagania innych
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
lindsay80 11:16, 23 sty 2018


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
nawigatorka napisał(a)
ja bym nad jakims placykiem z ławeczką pod brzozami może pomyślała. tak by było z niego tez widać ściankę wodną. może kółko? to szare to niskie bylinowo-trawiaste rabaty (tak by nie przysłoniły za wiele. reszta to trawnik. trzebaby tylko dopracować przejścia z chodnika na trawnik by wszędzie dało się przejśc ale to już w realu najłatwiej.
wiesz ze lubie linie proste ale wg mnie masz zbyt wiele mieszanych nasadzeń by prostować rabaty i skoro zdecydowałaś nie na ściezki w takim kształcie to chyba tak Ci w dusz gra co?


Fajna koncepcja, bo eliminuje problem tego długaśnego trawnika, przez to, że został on podzielony na sekcje. Tylko w rzeczywistości na takie koło od cyrkla to nie ma szans, bo rabata brzozowa jest bardzo szeroka.
Zamiast koła wyjdzie taka podłużna łezka.
Dzięki temu ten środkowy pasek trawnika byłby szerszy, a to lepiej w kontekście nawadniania i koszenia.
Wszystko jest jeszcze na takim etapie, że można kombinować - pokaże eMowi, na pewno, się ucieszy, że jego projekt nawadniania poszedłby w łeb


Zobacz jak to wygląda w rzeczywistości.





I wrysowane



Z rabaty przy kostce musiałabym na tym fragmencie, gdzie środkowy pasek trawnika zrezygnować, żeby z chodnika kosiarką wjechać.



____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 11:21, 23 sty 2018


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Monia81 napisał(a)
Edytko bardzo dziękuję za tą informację, bo się mi mętlik w głowie zrobił, a teraz wiem, że jednak muszę pokombinować inaczej


ja już tak 4 rok kombinuję i końca nie widać
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 11:32, 23 sty 2018


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
UrsaMaior napisał(a)
Hoho ale przedsięwzięcie Ciekawa jestem co Ci wyjdzie. U mnie też w tym roku będzie co robić, sąsiedzi wyrżnęli 99,9% drzew na swojej działce i nastała jasność Robię powoli listę dla Ciebie, na pewno będę musiała oddać hortensje Diamantino i milion pięćset seslerii jesiennych. Czy w międzyczasie przyszło Ci do głowy coś, co by Ci się przydało?


Czasami sobie myślę, dziewczyno po co Ci to, jak sobie uświadomię, że te kilka wolnych godzin popołudniowych każdego dnia będę spędzać na ryciu w ziemi, zamiast na odpoczynku - mam nadzieję, że zapał do prac w ogrodzie mi nie minie i plany nie zostaną tylko na papierze

Dobrze, że przypomniałaś o tych trawkach, bo nie zastanawiałam się na razie, ale do wiosny mamy jeszcze trochę czasu.

No to Ci się zmieniła na działce sytuacja diametralnie, fajnie, że się będzie działo
____________________
Tu ma być ogród :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies