Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Tu ma być ogród :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Tu ma być ogród :)

lindsay80 17:41, 10 maj 2019


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Kawa napisał(a)
Edytko cudnie
te łany tulipanów wooow! tylko sadzenia nie zazdroszczę
trawnik wymiata!


trawnik lubi deszcz!
Sadzenie cebul w korze nie jest jakieś kłopotliwe, za to w kamieniach nic przyjemnego, dlatego robiłam to tylko raz i całe szczęście trafiłam na odmianę, która od 4 lat powtarza kwitnienie i się rozmnaża.
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 17:41, 10 maj 2019


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
iwonkap napisał(a)


Dziękuje za dokladny przepis


nie ma sprawy
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 17:42, 10 maj 2019


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
MirellaB napisał(a)
Pięknie jak zawsze
Byłam w szkółce, kupiłam jeżówki i pomyślałam o Tobie


Moje Vintage Wine to już dorodne krzaczki, nawet niedawno je dzieliłam
A Ty tym razem jaką odmianę kupiłaś?
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 17:46, 10 maj 2019


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Veega napisał(a)


Mieszkam na wchodzie Polski, dokładnie 90 km na wschód od Warszawy, żartuję, że tutaj są już "stepy wschodnie" bo w całym kraju może padać a u mnie nie
No i niestety teraz też nie popadało, nie uwierzysz ale padało u mnie tylko jeden raz przez dwie godziny w pierwszy dzień Wielkanocy i od tamtej pory ani minuty, coś niesamowitego !
Przymrozek wczoraj był i u mnie no i narobił mi dużo szkód, niestety. Zmarzły mi kwiaty na na magnolii, wszystkie (a były piękne i już duże) przyrosty na bukszpanach i cisach, kwiaty na kwitnącym rhododendronie Cunningham White, ach, szkoda gadać
Za to u Ciebie Edytko cudnie, uwielbiam Twój ogród i Twoje jego foty

Pozdrawiam



To szczerze współczuję, ja bym Ci chętnie trochę tych swoich opadów przesłała, bo ciągle kapie z nieba, dwa razy mi deszcz zmył oprysk Lepinoxem na ćmę bukszpanową, załamkę przeżyłam bo 2 x 2h latania z opryskiwaczem było na darmo.
Dziś na pierisach zobaczyłam poczarniałe młode przyrosty, bo przez ciągłe opady jakiś grzyb je złapał.
Takze tak źle i tak niedobrze, ale z dwojga złego to ja już wolę ten deszcz od suszy.

Miło mi, znowu robimy trochę zmian, mam nadzieję, że wyjdzie to dobrze.
____________________
Tu ma być ogród :)
Milka 17:47, 10 maj 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
I ja jęknęłam z zachwytu nad orlikami
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
lindsay80 17:49, 10 maj 2019


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
sarenka napisał(a)
jakie jeżówki kupiłaś?

Lindsay, masz może u siebie Kostrzewa Golden Toupee ? Właśnie ja wygooglam i zastanawiam się czy wybrać ja czy któraś Seslerie


nie mam tej trawy, kiedyś miałam jakąś kostrzewę, ale się jej pozbyłam bo brzydko po zimie wyglądała.
Ja seslerie uwielbiam, szczególnie jesienną i Sadlera, ale to też nie jest trawa bez wad, np. jesienna się rozłazi.
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 17:51, 10 maj 2019


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
estre napisał(a)


Na szczęście, odpukać, nie znalazłam nic. Ale przeglądam wszystkie codziennie profilaktycznie i chyba na wszelki wypadek zamówię lepinox.



kup, dla bezpieczeństwa.
Mi zaoferowała połowę opakowania znajoma, a z tej połowy, kolejne pół dałam mamie.
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 17:53, 10 maj 2019


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Milka napisał(a)
I ja jęknęłam z zachwytu nad orlikami


faktycznie fajna odmiana, taki niski, kompaktowy i cały w kwiatach.
____________________
Tu ma być ogród :)
Veega 18:54, 10 maj 2019

Dołączył: 17 sty 2019
Posty: 85
lindsay80 napisał(a)


To szczerze współczuję, ja bym Ci chętnie trochę tych swoich opadów przesłała, bo ciągle kapie z nieba, dwa razy mi deszcz zmył oprysk Lepinoxem na ćmę bukszpanową, załamkę przeżyłam bo 2 x 2h latania z opryskiwaczem było na darmo.
Dziś na pierisach zobaczyłam poczarniałe młode przyrosty, bo przez ciągłe opady jakiś grzyb je złapał.
Takze tak źle i tak niedobrze, ale z dwojga złego to ja już wolę ten deszcz od suszy.

Miło mi, znowu robimy trochę zmian, mam nadzieję, że wyjdzie to dobrze.



U mnie na szczęście jeszcze ćma bukszpanowa nie zagościła i mam nadzieję, że nie zagości. A poczerniałe przyrosty na pierisach to może od tego przymrozku, który był, bo u mnie jest to samo a przecież deszczu nie mam.

Pozdrawiam i nie zapominaj wstawiać fotek Twojego cudaśnego ogrodu

Ps. Niedługo zacznie się u Ciebie spektakl różany, dopiero będzie się działo
Kasia_CS 20:09, 10 maj 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
lindsay80 napisał(a)


ale mi zadanie dałaś, znalazłam tylko 3 zdjęcia
Pashminy mają na tych zdjęciach 2 lata a Princess Ann rok, bo mi pomylili i przysłali Mary Ann, rok później przysłali właściwe po reklamacji.







Dzięki Ci dobra Kobieto!


Piękne zestawienie - ja mam Pashminę za nią posadziłam ciemnego z liści penstemona, ale dopiero w tym roku powinno coś być widać (sadzony jesienią i nie wiem jak połączenie wyjdzie). Potem jest Artemis, ale cienko coś przędzie - oby w tym roku pokazał więcej

A czy ja dobrze widzę, że jeszcze liście tulipanów w czasie kwitnienia róź miałaś niezaschnięte? olaboga, ile toto będzie na rabacie siedzieć
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies