Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Tu ma być ogród :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Tu ma być ogród :)

HannaR 21:24, 10 maj 2019


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
lindsay80 napisał(a)



... trafiłam na odmianę, która od 4 lat powtarza kwitnienie i się rozmnaża.

Mogę spytać co to za odmiana tulipanów? Na jesieni pierwszy raz będę wsadzać tulipany do ziemi i nie chciałabym po roku widzieć na rabacie tylko liście.

I jeszcze pytanie o odmianę tego przepięknego, ciemnego orlika. Może bym tak poszła w takie ciemne, mroczne klimaty....
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
HannaR 21:26, 10 maj 2019


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Sory, coś mi internet przerywa i dwa razy wysłał to samo.
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
nicol21 21:48, 10 maj 2019


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10277
lindsay80 napisał(a)


trawnik lubi deszcz!
Sadzenie cebul w korze nie jest jakieś kłopotliwe, za to w kamieniach nic przyjemnego, dlatego robiłam to tylko raz i całe szczęście trafiłam na odmianę, która od 4 lat powtarza kwitnienie i się rozmnaża.


a co to za odmiana proszę pani, bo ja nie trafiłam na takową. Niestety.
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
sarenka 22:08, 10 maj 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
lindsay80 napisał(a)


nie mam tej trawy, kiedyś miałam jakąś kostrzewę, ale się jej pozbyłam bo brzydko po zimie wyglądała.
Ja seslerie uwielbiam, szczególnie jesienną i Sadlera, ale to też nie jest trawa bez wad, np. jesienna się rozłazi.

Oo dobrze wiedzieć - skoro jesienna się rozlazi to zobaczę ta druga. Chciałabym jakaś niska, zwarta
____________________
Magda W samym sloncu
anna_t 22:44, 10 maj 2019


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Przepiękny ogród Edyta! Naprawdę wow
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
asiak 10:14, 11 maj 2019


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Wypatrzyłam u Ciebie śliwę Nigra wśród hortensji
Czy jesteś zadowolona z nasadzenia i z samej śliwy?
Wypatrzyłam dzisiaj w ogrodniczym i tak mi się spodobały, że chyba je kupię.
Tez chcę wsadzić w hortensjach
____________________
AsiaDziałeczka Asi
lindsay80 13:04, 13 maj 2019


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Veega napisał(a)



U mnie na szczęście jeszcze ćma bukszpanowa nie zagościła i mam nadzieję, że nie zagości. A poczerniałe przyrosty na pierisach to może od tego przymrozku, który był, bo u mnie jest to samo a przecież deszczu nie mam.

Pozdrawiam i nie zapominaj wstawiać fotek Twojego cudaśnego ogrodu

Ps. Niedługo zacznie się u Ciebie spektakl różany, dopiero będzie się działo


Hmmm może masz rację, w weekend odkryłam, że to samo się stało z młodymi przyrostami kalmii I kiwi, choć jeśli był przymrozek to minimalny.

Róże już w pąkach I we mszycach, w tym tygodniu nie mam czasu dla ogrodu, ale w przyszłym muszę jakiś oprysk zrobić.
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 13:11, 13 maj 2019


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Kasia_CS napisał(a)


Dzięki Ci dobra Kobieto!


Piękne zestawienie - ja mam Pashminę za nią posadziłam ciemnego z liści penstemona, ale dopiero w tym roku powinno coś być widać (sadzony jesienią i nie wiem jak połączenie wyjdzie). Potem jest Artemis, ale cienko coś przędzie - oby w tym roku pokazał więcej

A czy ja dobrze widzę, że jeszcze liście tulipanów w czasie kwitnienia róź miałaś niezaschnięte? olaboga, ile toto będzie na rabacie siedzieć


A wiesz, że też chce takiego penstemona upchnąć pomiędzy tymi różami

Dobrze widzisz, też na to zwróciłam uwagę.
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 13:12, 13 maj 2019


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
HannaR napisał(a)

Mogę spytać co to za odmiana tulipanów? Na jesieni pierwszy raz będę wsadzać tulipany do ziemi i nie chciałabym po roku widzieć na rabacie tylko liście.

I jeszcze pytanie o odmianę tego przepięknego, ciemnego orlika. Może bym tak poszła w takie ciemne, mroczne klimaty....


Tulipany to Spring Green.
A ten orlik nazywa się Winky Blue nad White Double



____________________
Tu ma być ogród :)
Zana 13:40, 13 maj 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Edytko, nadrobiłam całe przeeeecudowne tulipanowo
Wiem, żeś nie czasowa aktualnie, więc tym bardziej się cieszę, że wstawiłaś tak dużo zdjęć z Twojego pięknego ogrodu.
Nowa ścieżka super się wkomponowała w całość, no muszę pochwalić, bo w ubiegłym roku podobną zrobiłam, nawet taką samą metodą wykonawczą.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies