Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja działka na Dębowym Lesie

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja działka na Dębowym Lesie

basia3012 09:43, 04 gru 2018


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9503
Aniu, dzięki za pamięć i za życzenia. Bardzo miło było mi je czytać.

Fajnie wyszło z tymi łabędziami. Dobrze, że jest straż pożarna.
Pozdrawiam.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
anabuko1 11:37, 04 gru 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23563
gogo napisał(a)
Aniu, a może zrób plan, jak wszystko teraz wygląda.
Nie musi być dokładny, taki szkic, gdzie stara część, brzeg lasu, łąka, staw itd.
Łatwiej będzie coś doradzić.

Grazynko dobry pomysł . Z moim aryzmem na pewno nie będzie dokładny.
Ja nie jestem techniczna.
W wolnej chwili wieczorem zrobię
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anabuko1 13:36, 04 gru 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23563
zawitka napisał(a)
Cieszę się z Wami że robota idzie do przoduDroga to ważna sprawa a jeszcze fajniejsza to sąsiedzi .Trzymam kciuki Już szukam dużych donic na Wasze trawy gdybyście nie mogli przyjechać o czasie ha ha buziole i lecę dalej

Halinko witaj !
I ja się cieszę ,że przed zimą sporo prac zostało zrobione.
Inaczej już będzie się ruszać z pracami na wiosnę.

A najważniejsze to jeszcze praca orne. Zasiać trawę.
Obsadzić staw. Zrobić ogridzenie .posadzić sad. Poprzesadzać krzewy owocowe I maliny. Stworzyć nowy warzywnik .
Coś posadzić za huśtawka aby ładniej wyglądało
Od łąk wzdłuż ogrodzenia czymś obsadzić. Myślałam o swierkach. Ale dziewczyny mi cwieka zabiły. ..
ech
.

Sąsiadów mam suuper.
Ja na głowie stanę i przejdziemy na bank wiosną po te trawy
Dziękuję I też buziam
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Milka 13:55, 04 gru 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
anabuko1 napisał(a)

Irenko, tak kawał pracy za nami .A jeszcze kawał przed nami.
Sama nie wiem jeszcze jak zagospodarować .Funduszy na to nie mam.
Coś etapami będę tworzyć.
Bo jeszcze inne rzeczy trzeba zrobić w pierwszej kolejności.Np. ogrodzić cały areał .Twoich błędów ??To znaczy jakich ??
Przez zimę będę myśłała jak i co zrobić tam.Może jakiś plan ułożę .
Fiona tak łada.A nam najbardziej się podoba.
Hmm narzekam,, może nie , pewnie martwi się , kilkoma rzeczami i tyle .
W starych ogrodzie też kilka miejsc będzie zmienionych,


Rozumiem, że jest mnóstwo innych prac, tak właśnie jest, dopiero jak wszystko zrobione i spięte, to jest ten końcowy efekt. A z kasą wieczne braki, bo to kosztowne jednak hobby. Nadwyżki wyhodujesz, część od innych dostaniesz i jakoś powoli poleci. Czyli zmiany na obu frontach no i ile wrażeń u Ciebie, uratowane łabędzie i nowa droga, super, to ważne i czasami warto zrzutkę zrobić
Z moich błędów...nie sadziłabym sosen, świerków, a jeśli już to po 1 sztuce i uszczykiwała od małego, inne zimozielone też bym nie sadziła, albo raczej formowała od początku, tego nauczyłam sie tu na forum. No ale jest, co jest i łączę stare z nowym, gorzej, lepiej, ale moje i cieszy mnie to

A no i jakie 2 stawy u Was! MałaMi ma nadwyżki rybek, to się pewnie podzieli
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
anka_ 15:14, 04 gru 2018


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Aniu pozwolę sobie zacytować twój post z Eli wątku.
anabuko1 napisał(a)
Toszku w mojej okolicy nie żadnych modrzewi.
Hmmm cwieka mi zadałaś z tym serbem i z tymi świerkami.
Aniu z autopsji powiem, że świerk pospolity może być piękny jak nie ma modrzewi w okolicy. Ale jest jeden warunek- nic go nie może zacieniać ani dotykać, inaczej w tych miejscach natychmiast łysieje. I to co pisała Toszka- zupełnie inny system korzeniowy od serba (na minus niestety).
Serby kupowałam i całkowite maluszki z gołym korzeniem (po 1zł), ale baaardzo wolno się zadomowiają u mnie (ale już świerki czarne ładnie przyrosły). Ale dokupiłam kilka ładnych po 10zł takich ok 50cm u P.Szmitów dla szybszego efektu.

Aniu będę sobie robiła sadzonki dereni- może chcesz? Mam Midwinter Fire- fotki u mnie na 361 str. W sezonie taki zwykły krzaczorek do oglądania z daleka, ale po przymrozkach aż świeci. I drugi -NN- fotki na 354 str, cudny, zdrowy, z daleka limonkowy. Tylko ten ma korę taką ciemno bordową.
I mam jeszcze nasionka języczki "Britt Marie Crawford".
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
nicol21 22:28, 04 gru 2018


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10317
Fiu, fiu - późna jesien a u Was się dzieje! To własne komary będziecie mieć
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
anabuko1 07:22, 05 gru 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23563
basia3012 napisał(a)
Aniu, dzięki za pamięć i za życzenia. Bardzo miło było mi je czytać.

Fajnie wyszło z tymi łabędziami. Dobrze, że jest straż pożarna.
Pozdrawiam.

Basiu nie ma za co
Tak, dobrze,że łąbądkom ni się nie stało.

____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anabuko1 07:37, 05 gru 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23563
Milka napisał(a)


Rozumiem, że jest mnóstwo innych prac, tak właśnie jest, dopiero jak wszystko zrobione i spięte, to jest ten końcowy efekt. A z kasą wieczne braki, bo to kosztowne jednak hobby. Nadwyżki wyhodujesz, część od innych dostaniesz i jakoś powoli poleci. Czyli zmiany na obu frontach no i ile wrażeń u Ciebie, uratowane łabędzie i nowa droga, super, to ważne i czasami warto zrzutkę zrobić
Z moich błędów...nie sadziłabym sosen, świerków, a jeśli już to po 1 sztuce i uszczykiwała od małego, inne zimozielone też bym nie sadziła, albo raczej formowała od początku, tego nauczyłam sie tu na forum. No ale jest, co jest i łączę stare z nowym, gorzej, lepiej, ale moje i cieszy mnie to

A no i jakie 2 stawy u Was! MałaMi ma nadwyżki rybek, to się pewnie podzieli

Tak sporo prac za nami.Ale jeszcze sporo i przed nami.
Masz raję, ogrodnictwo jest kosztowne.Ale o zrobi, jak to człowiek kocha.
I nosem się nie raz podpiera a robi.I jeszcze się cieszy
Tak za dużo nadwyżek to nie nie będę jeszcze miała.A areał duży.
Zmiany na obu frontach były.
Nowa droga asfaltowa też cieszy .
I łabądki uratowane.

Sosen nie zamierzam sadzić.Ale o szpalerze świerków wzdłuż ogrodzenia( którego jeszcze nie ma.A mam nadzieję ,że w tym przyszły roku będzie ) to myślałam i chciałam posadzić.

Wiesz stawami i jakimś zarybianiem, to już mój mąż ma się zająć.On wędkarz i to jego będzie dzieło.
Ja mam na głowie i pracę i dom i rodzinę i jak osadzi staw i działkę.
To zarybianie będzie na jego głowie.
A ja nawet się nie znam, jakie rybki i o i jak...
I obcych ludzi krępuję się prosić o coś .
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anabuko1 07:59, 05 gru 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23563
anka_ napisał(a)
Aniu pozwolę sobie zacytować twój post z Eli wątku.
Aniu z autopsji powiem, że świerk pospolity może być piękny jak nie ma modrzewi w okolicy. Ale jest jeden warunek- nic go nie może zacieniać ani dotykać, inaczej w tych miejscach natychmiast łysieje. I to co pisała Toszka- zupełnie inny system korzeniowy od serba (na minus niestety).
Serby kupowałam i całkowite maluszki z gołym korzeniem (po 1zł), ale baaardzo wolno się zadomowiają u mnie (ale już świerki czarne ładnie przyrosły). Ale dokupiłam kilka ładnych po 10zł takich ok 50cm u P.Szmitów dla szybszego efektu.

Aniu będę sobie robiła sadzonki dereni- może chcesz? Mam Midwinter Fire- fotki u mnie na 361 str. W sezonie taki zwykły krzaczorek do oglądania z daleka, ale po przymrozkach aż świeci. I drugi -NN- fotki na 354 str, cudny, zdrowy, z daleka limonkowy. Tylko ten ma korę taką ciemno bordową.
I mam jeszcze nasionka języczki "Britt Marie Crawford".


No właśnie dziewczyny mi wieka zabiły z sadzeniem tego świerka pospolitego .
Modrzewi w okolicy nie mam.,Ten szpaler byłby wzdłuż jeszcze nie istniejącego ogrodzenia od lak.Tam przestrzeń duża i pusta.Nic nie rośnie.

Tu jak ta linia cała .Mąż mówił,że jest tam ( do osadzenia ) ok 80 metrów


Muszę zrobić jakąś ścianę aby trochę zmniejszy i hulanie wiatru i zasłonę przed zwierzyną z lasu i łąk.
O a gdzie takie tanie serby kupowałaś po 1 zl ??Ile cm miały ??
?? Jak one rosną ?? Wolno mono ?? I co ile je się sadzi ??
O dziękuję za hęc podzielenia się roślinkami.Drenie hę i nasionka tej języczki "Britt Marie Crawford też
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anabuko1 08:04, 05 gru 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23563
nicol21 napisał(a)
Fiu, fiu - późna jesien a u Was się dzieje! To własne komary będziecie mieć

Ewelinko, dzieję się dzieje.I przez zimę trzeba oś uplanować.
Komary i tak byly.To może więcej ich nie będzie.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies