Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja działka na Dębowym Lesie

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja działka na Dębowym Lesie

anabuko1 20:50, 08 gru 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23497
Gosialuk napisał(a)
Aniu okien już nie ruszaj, bo cię jeszcze jakieś choróbsko dopadnie. Poczekaj na ładniejszą pogodę.

Gosiu, nie ruszałam.
Trochę porządków, i trochę w pudelkach siedziałam i kilka bobek.Ale jeszcze nie skończyłam.
Może coś jutro uda mi się wykończyć..
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anabuko1 21:01, 08 gru 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23497
Toszko Kochana bardzo dziękuję za te linki i wszystkie informacje szczegółowo przeczytam.
Ale dziś dzień prac w domu i padam.Więcej chyba nie napiszę
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
AgataM 21:14, 08 gru 2018


Dołączył: 19 gru 2017
Posty: 4904
anabuko1 napisał(a)

Jolu akrylowymi.Potem na koniec lakieruję,aby było trwalsze.
Dziękuję.I cieszę się,że s ci się spodobały moje pudełeczka.
Jutro zamierzam troszkę jeszcze coś potworzyć.Zobaczymy
Ja za dużo mam na głowie do zrobienia i nie mogę sobie pozwolić na nic nie robienie, bo czasu na wszystko za mało.
A tu jeszcze trzeba okna pomyć i porządki przedświąteczne zrobić, itp.
I może jakieś bombki ...[/quote

Witaj Aniu Ciągle zachwycam się Twoimi pudełeczkami, Świetnie łączysz kolory i wzory.
Jestem po dzisiejszym myciu okien. Aż mi ulżyło.... Już patrzeć na nich nie mogłam

Śledzę na bieżąco Twoje plany dotyczące nowego ogrodu. Trzymam kciuki
Pozdrawiam
____________________
AgataM Przedziwny Ogród
anpi 21:17, 08 gru 2018


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8133
O jak fajnie,że dla mnie też sąZaraz biegnę do Zawitki podziękować.Czyli Aniu życzenia wora prezentów się spełniają
Mi dzisiaj też udało się trochę firanek i zasłon poprać i upiec jedną porcję pierniczków,ale nie wiem czy te do świąt doczekająByli pomocnicy do wycinania to i do wycinania
Ciekawa jestem Twoich bombeczek
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Waclaw 12:02, 09 gru 2018


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Tak jak Grzegorz napisał, wszyscy czerpiemy z wiedzy Toszki. Wspaniale, że nam ją przekazuje.
Dziękuję Toszka bardzo
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
paniprzyroda 16:42, 09 gru 2018

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Oj dzieje się u Ciebie, dzieje Ileż radości z planowania i sadzenia będzie. Możesz spełniać wszystkie swoje chciejstwa
____________________
Dwa ogrody
anabuko1 20:15, 09 gru 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23497
Toszka napisał(a)
Tu masz o znaczeniu miedzi ogólnie i przy opryskach sadowniczych

a tu w uprawie warzywnej

Aby znaleźć preparat wystarczy, że w wyszukiwarkę wpiszesz "nawóz miedziowy".

Odnośnie zakwitu wody w stawie - zwłaszcza nawozy azotowe, które będą wypłukiwane do stawu są pożywką dla glonów. W efekcie grozi to niedotlenieniem wody. Dlatego też zwracam uwagę na planowanie nasadzeń ( w tym żarłocznego trawnika) w okolicach stawu, bo przy nawożeniu, czego byś nie robiła, to owe nawozy będą wypłukiwane wraz z wodą deszczową do stawu. Jeśli nie bezpośrednio to poprzez wody gruntowe.
Myślę, że lepiej jest o tym pomyśleć na etapie planowania niż potem walczyć z problemem w stawie.
Taka sytuacja ma miejsce w pewnym podwrocławkim ogrodzie pokazowym, gdzie pomiędzy stawami nasadzono mnóstwo hortensji. Hortensje nawożone, są piękne, grube, obficie kwitnące, a woda w stawie smutna, zielona i gęsta jak zupa.

Pisząc słowo "mączka" zawsze mam na myśli bazaltową I tej nie żałuj, bo na etapie zakładania ogrodu masz jedyną niepowtarzalną możliwość wprowadzenia jej głębiej do ziemi. Ma to o tyle znaczenie, że mączka (zmielona skała) w glebie się nie przemieszcza i zostaje na lata, dopóki w całości nie wejdzie w reakcję z ziemią, "nie rozpuści się". A trwa to latami.

Toszko kochana, jeszcze raz dziękuję ci za te linki i te obszerne informacje. podane mi na tacy.
Sporo na wiosnę muszę zmienić i zastosować.I włąśni8e dobrze zaplanować.
I fajnie i dobrze,że mamy zimę czas do dobrego zastanowienia się oraz
przeczytania właściwej lektury.
A te twoje cenne wpisy czytam na głos i mężowi.
Najważniejsze rzeczy do zrobienia i kupienia już zapisuje sobie w notesie.
I mączki bazaltowej muszę jeszcze dokupić .Przyznam,że dopiero w tym roku ją kupiłam i dałam pod nowe rośliny kupione i sadzone jesienią i pod cenniejsze już rosnące krzewy i wszystkie róże.( te mi coś więcej chorują )
Za te linki artykułów dziękuje cenna lektura.Nie trafiłam nigdy na nie.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anabuko1 20:22, 09 gru 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23497
AgataM napisał(a)
Witaj Aniu Ciągle zachwycam się Twoimi pudełeczkami, Świetnie łączysz kolory i wzory.
Jestem po dzisiejszym myciu okien. Aż mi ulżyło.... Już patrzeć na nich nie mogłam

Śledzę na bieżąco Twoje plany dotyczące nowego ogrodu. Trzymam kciuki
Pozdrawiam

Witaj Agatko !
Jest mi bardzo milo czytać ,ze j komuś podobają się te moje pudełeczka.Jeszcze dwa teraz robię.Ale jeszcze nie ukończone.
A widzisz ja jeszze okien nie umyłam.Ale nic na ten weekend co będzie mam w planach zrobić i okna i wymianę firan i resztę porządków.Mam nadzieję,że nic mi planów nie popsuje.
Wówczas i mi ulży.A na razie ciąży w głowie.;(
To ty jesteś zuch dziewczyna
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anabuko1 20:44, 09 gru 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23497
anpi napisał(a)
O jak fajnie,że dla mnie też sąZaraz biegnę do Zawitki podziękować.Czyli Aniu życzenia wora prezentów się spełniają
Mi dzisiaj też udało się trochę firanek i zasłon poprać i upiec jedną porcję pierniczków,ale nie wiem czy te do świąt doczekająByli pomocnicy do wycinania to i do wycinania
Ciekawa jestem Twoich bombeczek

Są , są i dla ciebie
Fajny nam mikołajkowy prezent zrobiła Halinka.Wspaniała kobitka.
Cieszę się,ze ją poznałam na żywo .I to dzięki trawkom i Ogrodowisku.Tak jak i ciebie Z czego się bardzo cieszę, bo ty jesteś z Chełma
Ja chciałam pierniczki upiec ,,ale chyba się nie wyrobię przez tą szkołę.Jeszcze ten przyszły weekend od czwartku mam zajęty.
Zuch jesteś , .Ja jeszcze okien i firan nie ruszałam.
Fajnie mieć takich pomocników. nawet do zjadania.My na razie jak wiesz jesteśmy sami .
Bombeczek jeszcze ni skończyłam.
Jak zrobię i wyjdą możliwie, to pokażę.A jak nie to zostaną w moich ścianach.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anabuko1 20:53, 09 gru 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23497
Waclaw napisał(a)
Tak jak Grzegorz napisał, wszyscy czerpiemy z wiedzy Toszki. Wspaniale, że nam ją przekazuje.
Dziękuję Toszka bardzo

O tak , o tak!1
Cieszę się bardzo,że zagląda do nas i tą konkretną rzeczową wiedzą dzieli się z nami.
Każdemu co potrzebne najbardziej.
I ja czytam ją- jej wpisy w rożnych wątkach.
I jetem jej wdzięczna ,że dzieli się z nami i radzi nam tak rzeczowo.
Zwłaszcza teraz tyle cennych rad na te nowe prace na nowy areał.
I w ogóle, fajnie,że jest to O.I tyle fajnych oso życzliwych dzielących się wiedzą, doświadczeniem, czasem nasionkami często i roślinami.
To bardzo otwarte i życzliwe forum.
W życiu normalnym mało już takich przyjaznych ludzi.A może ja tak Tatarami
Pozdrawiam serdecznie Wacławie
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies