Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja działka na Dębowym Lesie

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja działka na Dębowym Lesie

anpi 20:43, 23 mar 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8198
Aniu może zasiej najpierw jakiś poplon.Danusia chyba teraz pisała co można już siać .Wtedy razem z polonem zejdą też chwasty które mają wejść i potem nie dopuszczając do ich zakwitnięcia przydałoby się to wszystko np zglebogryzarkować.
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
sylwia_slomc... 20:48, 23 mar 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
Aniu nie wiem jak teraz, ale jak ja sadziłam moje drzewka w 2014 to nie było przepisu ograniczającego odległośći i nawet we własnej granicy można było sadzić, czy się coś zmieniło nie wiem .
Wcześniej były przepisy narzucające odległości, potem nie, jak teraz jest trzeba by w ustawie sprawdzić
O ile jeśli sam u dorosłego drzewa na Twoją prośbe gałezi przechodzących do Ciebie nie usunie m,,asz prawo sama je obciąć, o tyle z korzeniami to już kłopot spory
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Dorota123 20:58, 23 mar 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Wyprawę mieliście świetną szkoda, że nie dogadałyśmy się do końca.
Działka pięknie przygotowana Anapi dobrze Ci radzi. Zasiej jakiś poplon, bo chwasty na pewno będą się rwały do rośnięcia bardziej niż trawa. Nie ma co się spieszyć, nie wiem czy czytałaś jak ja swój nowo posiany trawnik pieliłam, a w końcu widłami wytrząsałam wszystko. Trawę i chwasty, bo nie dało się tego dziadostwa pozbyć. Jak już wszystko wyrwałam siałam drugi raz trawę. Nikomu nie życzę pielenia trawnika, katastrofa.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
anabuko1 21:00, 23 mar 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
greg66 napisał(a)
No patrz u mnie jeszcze się ciemiernik w pełni nie otworzył a Twoje od grudnia zdobią ogród.

a widzisz jakiego ja mam rarytaska.Całą zimę mi umila
Po prostu wie co pani lubi
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anabuko1 21:07, 23 mar 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
jolanka napisał(a)
Aniu, miałaś przecudne wycieczki, aż się oczy śmieją

Ano jakoś się zgrał9 i zawodowo i osobiście
A oczy jeszcze się śmieją do takich wspomnień


Gardener27 napisał(a)

Aniu wspaniała wypraw, góry, szmaragdowa dolina, same uśmiechy na zdjęciach

Wiosna pięknie maluje się w Twoim ogrodzie, tyle kolorów i faktur

Areal ogromny mnóstwo pracy przed Wami ale nie od razu Kraków zbudowano.

Nie znam się na przepisach ale stanowczo za blisko granicy działki te nasadzenia sąsiada, pomyśl jak to urośnie.


no właśnie i gory i ogrody .. sama radość
Wiosna na działce jest.Na drugiej stronie większej. jeszcze pustki .
Też tak myślę,że jak drzewa urosną to będzie dużo za blisko. z posadzeniem tych modrezwi
Nic trzeba dyplomatycznie interweniować. i rozmawiać
Areał nowy jak dla mnie oromn i do prac i do nasadzeń.
ale tak jak piszesz, nie od razu Kraków zbudowano.
I u mnie będzie pomalutku
Dziękuję..I pozdrawiam
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anabuko1 21:14, 23 mar 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
anpi napisał(a)
Aniu może zasiej najpierw jakiś poplon.Danusia chyba teraz pisała co można już siać .Wtedy razem z polonem zejdą też chwasty które mają wejść i potem nie dopuszczając do ich zakwitnięcia przydałoby się to wszystko np zglebogryzarkować.

No masz babo placek...a ja już o trawie marzę i czymś zielonym nie o tej glebie czarnej.. a tu poplon ??
Właśnie wczoraj teren został zglebogryzowany
I już miałam chęć siania trawki,żeby to inaczej wyglądało
ajć,,, ajć,,, ajć...
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
AnnaCh 21:16, 23 mar 2019


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Ale piękna wyprawa Tatry to moje top of the top Zchodziłam się trochę po nich, ale zimą nigdy nie byłam.
Fajnie też, że mogłaś być u Sylwi, też masz tak jak ona teraz całkiem spory teren do obsadzenia
____________________
Ania - Malutki pod lasem
sylwia_slomc... 21:23, 23 mar 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
Co do trawnika, to należy sobie zadać pytanie zasadnicze, czy to ma być trawnik na wzór angielski czy po prostu trawa jak u mnie. Bo jeśli angielski wymuskany to trzeba ziemię oczyścić z chwastów kategorycznie, a jak taki jak u mnie( na krety i zimię nie patrz ) to poprostu siej trawę, a wszystkie jednoroczne chwasty wyeliminujesz po pierwszym sezonie koszeniem, wieloletnie jak perz czy koniczyna, zostaną. Perz to też trawa( kopot sprawia na rabatach, w trawie już nie)
A koniczyna świetnie ratuje zieleń w okresach nagminnej suszy gdy nie ma jak takiego areału podlewać stale, a pszczoły ją uwielbiają wprost

Angielskiego trawniczka na takim areale ja nie widzę jakoś, ciężko by było utrzymać.
Siatki na kreta nie załkładasz pewnie bo powierzchnia ogromna, więc i krety się pewnie pojawią, a wtedy mniej żal zwykłej trawy
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
anabuko1 21:42, 23 mar 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
Dorota123 napisał(a)
Wyprawę mieliście świetną szkoda, że nie dogadałyśmy się do końca.
Działka pięknie przygotowana Anapi dobrze Ci radzi. Zasiej jakiś poplon, bo chwasty na pewno będą się rwały do rośnięcia bardziej niż trawa. Nie ma co się spieszyć, nie wiem czy czytałaś jak ja swój nowo posiany trawnik pieliłam, a w końcu widłami wytrząsałam wszystko. Trawę i chwasty, bo nie dało się tego dziadostwa pozbyć. Jak już wszystko wyrwałam siałam drugi raz trawę. Nikomu nie życzę pielenia trawnika, katastrofa.

Wprawa trochę praktyczno-zawodowa mojego męża z połączeniem osobowych chwil udała się.

Poplony poplon,,a ja już myślałam o trawce i o zielonym areale
No właśnie nie czytałam o twoich doświadczeniach a możesz przybliżyć stronę owych doświadczeń ?
Oj takie prace wcale mi się nie uśmiechają, ani czasu, ani siły
Pielenia mam dość w swoich rabatach na owej tej małej teraz jakby się wydawał0 do nowego areału działce.
Szkoda,że niedojadałyśmy się do końca..ale na 100 % jeszcze będziemy w tą stronę cz trasę. to może się nam uda dobrze zmowić .
Ale co się odwlecze,,, to nie uciecze
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anabuko1 21:59, 23 mar 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
sylwia_slomczewska napisał(a)
Aniu nie wiem jak teraz, ale jak ja sadziłam moje drzewka w 2014 to nie było przepisu ograniczającego odległośći i nawet we własnej granicy można było sadzić, czy się coś zmieniło nie wiem .
Wcześniej były przepisy narzucające odległości, potem nie, jak teraz jest trzeba by w ustawie sprawdzić
O ile jeśli sam u dorosłego drzewa na Twoją prośbę gałęzi przechodzących do Ciebie nie usunie m,,asz prawo sama je obciąć, o tyle z korzeniami to już kłopot spory

Te przepis , które znalazłam, to mówią o odległości 1,5- 3 m.
To stanowczo za mało.
Mały odcinek z nimi teraz będziemy graniczyć.ale też chcę mieć jasność we wszystkim ale drzew w siatce nie chcę. bo chcę też z e swoje stron coś posadzić. Ale chcę też bć normalną osobą ustalać z sąsiadami, ani być postawiona przed faktami

sylwia_slomczewska napisał(a)
Co do trawnika, to należy sobie zadać pytanie zasadnicze, czy to ma być trawnik na wzór angielski czy po prostu trawa jak u mnie. Bo jeśli angielski wymuskany to trzeba ziemię oczyścić z chwastów kategorycznie, a jak taki jak u mnie( na krety i zimię nie patrz ) to poprostu siej trawę, a wszystkie jednoroczne chwasty wyeliminujesz po pierwszym sezonie koszeniem, wieloletnie jak perz czy koniczyna, zostaną. Perz to też trawa( kopot sprawia na rabatach, w trawie już nie)
A koniczyna świetnie ratuje zieleń w okresach nagminnej suszy gdy nie ma jak takiego areału podlewać stale, a pszczoły ją uwielbiają wprost

Angielskiego trawniczka na takim areale ja nie widzę jakoś, ciężko by było utrzymać.
Siatki na kreta nie załagadzasz pewnie bo powierzchnia ogromna, więc i krety się pewnie pojawią, a wtedy mniej żal zwykłej trawy

Na takim areale to tera wnika angielskiego mieć nie będę.I siatki od kretów nie będę zakładać .Trudno. najwyżej mnie spotka doświadczenia 600 kupców

Sylwuś, doskonale mi pomogłaś w moim dylemacie trawy.
Wiadomo, tam ideału nie będzie, bo nie mam czasu codziennie ganiać z nożykiem.A siać trawę trzeba.I co będzie, to już potem zobaczymy

____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies