Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja działka na Dębowym Lesie

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja działka na Dębowym Lesie

Dorota123 13:46, 18 sie 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
anabuko1 napisał(a)


Liliowiec kwanso.U mnie kwitnie prawie jako ostatni.
Prawdziwa piękność.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
anabuko1 14:08, 18 sie 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23394
Monia81 napisał(a)
Pierwsze grzybki, jak fajnie zobaczyć dobrze, że ostatnimi czasy więcej deszczu, bo przy tej suszy co była, to ciężko by było z grzybkami cudne widoczki Aniu, a rutewka stoi sama, czy ma jakieś podparcie? buziaczki

Tak, pierwsze grzybki są i następne

Szału jeszcze nie ma.Ale będą deszcze to i grzybków będzie więcej.
A i ziarnko, do ziarnka i zbierze się miarka.
Bardzo dziękuję za odwiedziny i miłe słowa
Rutewka ma mały bambusowy kijek.Jest młoda i rośnie pod ścian domku.Chyba na drugi rok ja przesadzę. W bardziej odsłonięte miejsce.
Dzięki i pozdrawiam serdecznie




Hortensja Vanille Fraise
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anabuko1 14:13, 18 sie 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23394
Dorota123 napisał(a)
piękność.

To prawda, liliowiec Kwanso jest piękny.
Szkoda,że liliowców już nie ma w kwitnieniach.Ale i tak kwitły ponad 2 miesiące.

I jeszcze taki sobie zakwitł.



____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Kasiolaaa 20:31, 18 sie 2019


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
Aniu kwiaty obledne widze ze masz kanie ale by sie zjadlo opanierowaną jak kotleta smaki z dziecinstwa
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
KasiaBawaria 21:39, 18 sie 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Wpadam a tu kanie! Eh zjadloby sie. Ja ufam sobie tych w sprawie 3 grzybkow. Reszty nie zbieram
____________________
Zapraszam na kawe
anabuko1 21:48, 18 sie 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23394
Kasiolaaa napisał(a)
Aniu kwiaty obledne widze ze masz kanie ale by sie zjadlo opanierowaną jak kotleta smaki z dziecinstwa

Kasiu, dziękuję.
Kanie u mnie są co raz.I tak właśnie lubimy i jemy
Hortensja Polar Bear na pniu.Jeda jest taka

a druga taka .Obie były takie same w ubiegłym roku z jednym kwitem.W tym roku jedna ładniej więcej sie rozkrzewiła.a druga mniej.

____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anabuko1 22:04, 18 sie 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23394
KasiaBawaria napisał(a)
Wpadam a tu kanie! Eh zjadloby sie. Ja ufam sobie tych w sprawie 3 grzybkow. Reszty nie zbieram

Ano tak.I już zjedzone
Mój mąż i sąsiad to dobrzy eksperci w grzybkach.Ja zawsze więcej nazbieram, a oni mi połowę albo więcej wywala
Chryzantemki.. czyli co jesień się zbliża
chryzantema Yellow Tea

Hortensja Sundae Fraise
Przesadzona na wiosnę Hortensja Magical Fire.
Na drugi rok Bedzie lepiej wyglądać, bo i siatka na jesieni będzie zdjęta. I stara granica działki zniknie.

moje kochane trawki od Halinki- zawitki
Miały pójść nad staw.Ale jak będzie pora mokra to będą stały w wodzie.Już tegoroczny maj to pokazał.To na razie rosną wyżej w drodze do stawu.I czekają na nową rabatę.
Oj trochę przemeblowanie na wiosnę mnie czeka.





____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Waclaw 22:15, 18 sie 2019


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7166
anabuko1 napisał(a)

I u nas sie pokazały.Jutro mammy zamiar pójść do lasu. Aby deszcz nie przeszkodził. bo zapowiadali go na rano.
Czyli grzybnie będziesz siał ? A w jakim miejscu ??
Coś wiece o tym napiszesz ??
Moze ja kiedyś pomyślę o tym.I posieje w swoim lasku.Bo kawałek lasku jeszcze may, przy stawie.


Znalazłem w necie przepis na rozmnażanie grzybów.
Potrzebne stare grzyby ( ja wziąłem prawdziwki) przepuściłem stare kapelusze przez maszynkę. Zmielone wrzuciłem o dużego słoja ( 5l) i zalałem deszczówką. Dodałem dwie łyżki cukru i zamieszałem. Dałem do ciepłego, ciemnego miejsca. Po tygodniu 100g na 10l wody i będę polewał w okolicach dębiny. Brat ma 13 ha lasu. Jest gdzie siać
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Anabell 22:24, 18 sie 2019


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
anabuko1 napisał(a)

Bardzo dziękuje i ciesze się,ze ci się podobają.
Dalie


Aniu!
znasz nazwy tych dalii i jeszcze jedna ciemno różowa z płatkami w środku z kremowym.

Piękne słoneczne ujęcie tych dalii, one są fotogeniczne, z każdej strony wychodzą urodziwe.
Widziałam rozchodniki też zachorowałaś na odmiany, mam jednego z wielu o ciemnych liściach, ale już zapomniałam nazwy patyczki zniszczyły się a jest ładny i kwiat ciemny amarantowy, inne zupełnie nie przyrastają.

Powiedz jak radzisz sobie z koszeniem trawnika przy kamieniach. wszystko ładnie utrzymane.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
anabuko1 22:25, 18 sie 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23394
Waclaw napisał(a)

Znalazłem w necie przepis na rozmnażanie grzybów.
Potrzebne stare grzyby ( ja wziąłem prawdziwki) przepuściłem stare kapelusze przez maszynkę. Zmielone wrzuciłem o dużego słoja ( 5l) i zalałem deszczówką. Dodałem dwie łyżki cukru i zamieszałem. Dałem do ciepłego, ciemnego miejsca. Po tygodniu 100g na 10l wody i będę polewał w okolicach dębiny. Brat ma 13 ha lasu. Jest gdzie siać

no fiu, fiu.Ale przepis konkretny.Ja mam z 2 ary lasku.Też można wypróbować. I Debina tez jest.
Bardzo siękuje za ten przepis.


dalia AVIGNON

Druga taka sama ?? Czy podobna ??

Nowa NN


____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies