Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja działka na Dębowym Lesie

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja działka na Dębowym Lesie

Margerytka40 08:03, 21 sie 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Aniu jestem pod wrażeniem Twoich roślinnych kolekcji. Zgromadziłaś piękne roślinki w pięknym ogrodzie
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Dominika11 08:09, 21 sie 2019


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
anabuko1 napisał(a)

Tak, Dominiczko, to Hortensja Vanille Fraise .Mam je 3 .W różnych miejscach.
polecasz ??? bo myslałam o wsadzeniu koło wykusza i pod oknem w kuchni (bo mam same białe i pomyslałam o różu) - nadaje się??? nie bedzie sie pokładać ??? ona ma chyba raczej sztywne pedy ???
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
zawitka 09:22, 21 sie 2019


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14045
Kolorowy piękny ogród .Zawsze do Ciebie na dalie lecę bo są prześliczne idalie i ujęcia zdjęć Buziaki posyłam i lecę dalej
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
anna_g 09:27, 21 sie 2019


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
anabuko1 napisał(a)

Tak Dorotko, moja Chryzantema Yellow Tea rośnie na słońcu.Jak też dużo różnych roślin.
I ja ją lubię.Biała chryzatemka też mi już kwitnie.
A żółta jest w pączkach.a jeszcze kilka chryzantem mam.
ale póki co biała w kwiatach zawsze pierwsza jest.


Ale fajnie wygląda w tej trawce
W zeszłym roku kupiłam chryzantemy do donic na jesień - ale takie "pędzone" - nie wiem w sumie jakie one są bo kupiłam takie "kopki" zwarte ale nie chciały tak mi kwitnąć ładnie a potem zaczęły "wyrastać" W każdym razie - nie byłam zadowolona z tego co się okazało w donicach i przesadziłam je do ziemi późną jesienią. Przeżyły zimę i teraz są bardzo ładne, mocne krzaczki - choć nie wyglądają tak samo jak w momencie zakupu Ale miejsce mam dla nich nie za bardzo i zastanawiałam się czy mogę je przesadzić w miejsce bardziej słoneczne. U Ciebie czytam, że Twoja rośnie w słońcu - to super - bo się trochę obawialam czy w słońcu będzie im ok.
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
anabuko1 15:43, 21 sie 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
Margerytka40 napisał(a)
Aniu jestem pod wrażeniem Twoich roślinnych kolekcji. Zgromadziłaś piękne roślinki w pięknym ogrodzie

Asiu, witaj!
I dziękuję bardzo z te pozytywne słowa.
wiesz jak6 to jest duzo roślinek się podoba, trudno się im oprzeć i... dokupywało się i coś tam się uzbierało.

Amarantus od Ani-anpi W sumie to pierwszy raz mam amarantusa w swoim ogrodzie .
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anabuko1 15:57, 21 sie 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
Dominika11 napisał(a)
polecasz ??? bo myslałam o wsadzeniu koło wykusza i pod oknem w kuchni (bo mam same białe i pomyslałam o różu) - nadaje się??? nie bedzie sie pokładać ??? ona ma chyba raczej sztywne pedy ???

Ja Vanilkę polecam.Ma piękne różowiejące kwiaty.A potem całkiem różowe.
W tym roku podpórki jej dałam takie jak do piwonii,I ładnie się trzyma.
Wiadomo, trochę się rozkłada, bo kwiaty ma ciężkie.Ale ogólnie wygada pięknie. Z czasem też dasz jej podpórki i będzie pięknie wyglądać,Niby te pędy sztywne,Ale pod ciężarem kwiatów lekko się pochylają.Ale to tez jej urok.
To jedna z moich 3 Vanilek w dali


I tu na końcu

____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anabuko1 16:20, 21 sie 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
zawitka napisał(a)
Kolorowy piękny ogród .Zawsze do Ciebie na dalie lecę bo są prześliczne idalie i ujęcia zdjęć Buziaki posyłam i lecę dalej

Witaj, Halinko..
Jak na dalie to proszę.
Oj są śliczne.
Lubię je.Niektóre mam już kilka lat.ale w tym roku pera dokupiłam.
I bardzo dziękuję za miłe, pozytywne słowa.
Te są z tego roku


dalia Coralio Furioso


____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anabuko1 16:29, 21 sie 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
anna_g napisał(a)


Ale fajnie wygląda w tej trawce
W zeszłym roku kupiłam chryzantemy do donic na jesień - ale takie "pędzone" - nie wiem w sumie jakie one są bo kupiłam takie "kopki" zwarte ale nie chciały tak mi kwitnąć ładnie a potem zaczęły "wyrastać" W każdym razie - nie byłam zadowolona z tego co się okazało w donicach i przesadziłam je do ziemi późną jesienią. Przeżyły zimę i teraz są bardzo ładne, mocne krzaczki - choć nie wyglądają tak samo jak w momencie zakupu Ale miejsce mam dla nich nie za bardzo i zastanawiałam się czy mogę je przesadzić w miejsce bardziej słoneczne. U Ciebie czytam, że Twoja rośnie w słońcu - to super - bo się trochę obawialam czy w słońcu będzie im ok.

Fakt ta, ta trawka dodaje zwiewności owej chryzantemce.
Ja już takich nie kupuję.To te tez wcześniej kupowałam i mi przepadały.
Jest sporo zimujących chryzantem,Ja też takich włąsnie mam zuj kilka.
Dobrze zrobiłaś Aniu,że swoje dałaś do gruntu.Fajnie,że ci przezimowały dobrze i dobrze rosną i znowu cieszą.
Moje prawie wszystkie rośna na słonecznych miejscach.Do takich miejsc u mnie dużo.
Dadzą radę. Przesadzaj śmiało.


A Henrietta ma juą kilka latek


Zawilec japoński Splendens

____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
greg66 19:55, 21 sie 2019


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4566
No masz innego zawilca, mój liście tez ma inne od Twojego, ale tez uroczy
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
Doranma 21:01, 21 sie 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
anabuko1 napisał(a)




Co tam niebieskiego skrywasz? To trzykrotka może?
Amarantus ma świetny kolorek ☺ Ale już taki jesienny ...
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies