Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z łezką II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z łezką II

anna_g 09:36, 27 lis 2018


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Kasiu, doradź
W tym roku wycięliśmy różę pnącą - rosła ogromna, trudno było ją okiełznać, kwitła jak jej się chciało - jak juz zachciała to bardzo ładnie ale tylko raz więc niestety straciła miejcówkę Na wiosnę chciałabym w to miejsce też pnącą różę dać - ale już nie takiego olbrzyma i żeby jednak powtarzala kwitnienie. Czy możesz doradzić cosik? Kolor nie gra wielkiej roli natomiast gdyby pachniała to byłoby fajnie ale nie jest to przymus
Pozdrawiam
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
Kindzia 09:39, 27 lis 2018


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
sylwia_slomczewska napisał(a)
Gratuluje dzidzi w drodze
Uwielbiam takie maluszki

Ja nie bardzo porządnicka, a majtki, skarpetki i ręczniki też prasuję, wszak wysoka temperatura wybija wszystko co by mogło być....tak mnie nauczono, więc z tą myślą przy desce stoję.

Ale jak moje chłopaki maluszkami właśnie byli i uczulonymi na wszystko to nie dość, że na tetrze jechaliśmy to jeszcze trzeba było wszystko z dwóch stron prasować bo inaczej skóra ogień i wrzask wielki był.....
Tak, że te majtki i skarpetki teraz to pikuś

Mnie się zima najbardziej dłuży właśnie od stycznia do marca.....już się wtedy pierwszego kwiatka doczekać nie mogę okrutnie.


Ja też lubię dzieci Właśnie czekam na pierwszą dostawę ciuszków dla małej

Nie cierpię prasować...chociaż ostatnio mąż mi super prezent sprawił, stację parową. Łatwiej się prasuje...ale nie lubię w dalszym ciągu. Już mi się słabo robi, jak sobie pomyślę, że jak się na dobre na wieś przeprowadzę, to mi dojdzie pościel do prasowania. Tu mam magiel blisko...
U nas wszyscy bez alergii, mogę sobie pozwolić na szorstkie ręczniki. Masz mus, trudno.
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Kindzia 09:47, 27 lis 2018


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
anna_g napisał(a)
Kasiu, doradź
W tym roku wycięliśmy różę pnącą - rosła ogromna, trudno było ją okiełznać, kwitła jak jej się chciało - jak juz zachciała to bardzo ładnie ale tylko raz więc niestety straciła miejcówkę Na wiosnę chciałabym w to miejsce też pnącą różę dać - ale już nie takiego olbrzyma i żeby jednak powtarzala kwitnienie. Czy możesz doradzić cosik? Kolor nie gra wielkiej roli natomiast gdyby pachniała to byłoby fajnie ale nie jest to przymus
Pozdrawiam


Pewnie Najlepsza chyba jednak Laguna. Obejrzyj sobie w necie. Ładnie rośnie, zdrowa, powtarza i pachnidełko jest U mnie przy huśtwace rośnie. Zobacz sobie.
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Kindzia 09:49, 27 lis 2018


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Urszulla napisał(a)
Świetne tematy u Ciebie ręczniki prasuję, majtki tylko bawełniane, skarpetek nie ale słyszałam o takich zapędach i to u faceta!

Dziś mnie nic nie dziwi bo o trawie malowanej na zielono też było


U faceta...jak leżałam praktycznie całą ciążę z synem, to mój facet woził swoje koszule do prasowania do swojej teściowej...czyli do mojej mamy. Pierwsza jego próba wyprasowania koszuli skończyła się przypaleniem kołnierzyka...nie mam pojęcia jak on tego dokonał
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Kindzia 09:54, 27 lis 2018


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Renii napisał(a)
Właśnie w przerwie w prasowaniu poczytuję sobie wątki-jakże w temacie jestem
Majtek i skarpetek -nigdy. Ręczniki już tak, prasuję, ale zazwyczaj czekam na córkę, aż zjedzie do domku na weekend - ona lubi prasować. Lubię prasować jedynie pranie świeżo wyprane-jak poleży w koszu do prasowania to już nie lubię


Ja sobie też wypracowałam motywację do prasowania na bieżąco. Ale pamiętam czasy jak się zabierałam za prasowanie 20 koszul męskich, o reszcie czekającej nie wspomnę...
Prasuję co tydzień w Pszczynie, tam mam więcej miejsca, bo mam pełnowymiarowe pomieszczenie nad garażem z oknami na przestrzał. Czyli nawet w lecie stanie przy prasowaniu jest znośne. Tyle, że dochodzi mi wożenie tych szmat tam i z powrotem
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Kindzia 10:02, 27 lis 2018


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
boguslawa_madejska napisał(a)
Kasia ta róża którą ci pokazywałam nazywa się;Indian Summer znalazłam ulotkę


Już patrzę co to za panienka. Chwilka

Rzadko u nas w szkółkach, widzę, że ją OBI miewa. To róża Harknessa. Zobaczysz jak się będzie sprawować

____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
anna_g 10:08, 27 lis 2018


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Kasya napisał(a)






i zobaczcie jak pieknie prowadzone jeżyny troche za wczesnie bylysmy



Szukałam huśtawki ale to niełatwe zadanie przy tylu stronkach. Znalazłam zdjęcia z wizyty O.
No nie mogę się nie uśmiechnąć na to pierwsze zdjęcie - Krzysiu i Rysiu jak zwykle chętni i gotowi do pomocy Wam kobietki. Super. Pozdrawiam eMusiów.

Druga fotka - jest huśtawka - Hurra ale że ślepa jestem trochę już to niedowidzę - Laguna ta z prawej? (ciekawe czy trafiłam) - ile u Ciebie tam jest?
Lagunę w internecie oczywiście obejrzałam - wydaje się że byłaby idealne Dziękuję wiedziałam że od razu trafisz
A jeżyny fantastyczne!
Bardzo Ci ładnie Kasiu w jasnych włosach.
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
Bogdzia 10:48, 27 lis 2018


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Moja synowa tak wszystko prasuje a ja całkowite jej przeciwieństwo. Na emeryturze e-musie tez koszul prasowac nie muszą bo najlepsze sa koszulki polo i polarowe.No może czasem od świeta ale ja sie tym nie zajmuję.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
dominika_ 10:51, 27 lis 2018


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 3697
Przyłączam się Kasiu do świątecznych życzeń pogodowych
____________________
Dominika - Nadchodzi wiosna-czas na ogród
Kindzia 11:01, 27 lis 2018


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
anna_g napisał(a)


Szukałam huśtawki ale to niełatwe zadanie przy tylu stronkach. Znalazłam zdjęcia z wizyty O.
No nie mogę się nie uśmiechnąć na to pierwsze zdjęcie - Krzysiu i Rysiu jak zwykle chętni i gotowi do pomocy Wam kobietki. Super. Pozdrawiam eMusiów.

Druga fotka - jest huśtawka - Hurra ale że ślepa jestem trochę już to niedowidzę - Laguna ta z prawej? (ciekawe czy trafiłam) - ile u Ciebie tam jest?
Lagunę w internecie oczywiście obejrzałam - wydaje się że byłaby idealne Dziękuję wiedziałam że od razu trafisz
A jeżyny fantastyczne!
Bardzo Ci ładnie Kasiu w jasnych włosach.


Zaraz Ci poszukam
Oni nie mieli wyjścia, musieli posadzić...my byłyśmy ZAJĘTE...sobą

Laguna jest i z prawej, i z lewej. Tylko z lewej młodsza sadzonka i gorszej jakości. Chociaż już zaczyna gonić tamtą.



Ta duża ma 3 lata i jest od Chodunowej, ale już tam nie kupuj. Dziewczyny bardzo narzekały w tym roku na Rosarium. W przyszłym roku, na wiosnę, będziemy najprawdopodobniej kupować wysyłkowo z RosaĆwik z Bogusią, możesz się dołączyć.

Jeszcze Giardinę zobaczyłam po drodze u siebie, jak Ci Laguny szukałam. Piękna róża, jeszcze zdrowsza, ale drugie kwitnienie ma dużo mniej obfite. Rośnie u mnie przy tarasie...jak na drożdżach. Mam ją rok, już ma ze 4 metry...



Jeżyny zaraz nawet w nalewce będą wspomnieniem, nawet tu się już kończą

Dziękuję Naszło mnie na zmianę koloru włosów, tak stopniowo to robiłam i teraz mam jeszcze jaśniejsze
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies