Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z łezką II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z łezką II

Kindzia 08:32, 04 lip 2019


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Milka napisał(a)

No jakoś tak się pozmieniało, że na nic czasu, okropne
Ja w sierpniu wyjazd, już się stresuję zamiast cieszyć


Czym się stresujesz! Będzie fajnie Ja w drugiej połowie sierpnia będę miała w tygodniu więcej czasu, bo moje starsze dzieci będą się urlopować, czyli dyżury z wnuczkami mi odpadną. A potem oni przyjadą, dwa tygodnie i my jedziemy...jakoś to lato mi przeleci...
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Kindzia 08:35, 04 lip 2019


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
ElzbietaFranka napisał(a)
Kasiu kupowałam Ashley w pobliskiej szkółce. Jakbyś nie napisała i plamistości to bym nawet nie wiedziała
Moja jest czysta jak łza aby nie zapeszyc. Jak dobrze nakarmisz i opryskasz wczesna wiosną miedzianem to powinno być dobrze.

Napisałam więcej na moim wątku.

Kasiu ja kupuję drogo po 32 zł w donicy w pobliskiej szkółce ma bezpośrednio od Hyżego. Ale ta sama róża z odkrytym korzeniem od 16 - 20 zl kupisz u Hyżego. Mam katalog Hyżego, idę ogladac do szkółki jak kwitną jak mi się podobają notuje lub robię foto. Robię wykaz i zamowie jesienią u Hyżego.
Jak więcej zamówię to taniej wychodzi.

Ashley nie śmieci, bardzo długo trzyma kwiaty na sztywnej łodydze i oachnie, w wazonie cud miód.



32 zł to nie jest tak źle. Są róże po 60 zł...

Nigdy róż nie pryskałam miedzianem, ale staram się sadzić zdrowe odmiany i raczej mam spokój z choróbskami...chyba, że popryskam wokół róż preparatem na chwasty


Poczytam u Ciebie i będę ją miała w pamięci, na razie nie potrzebuję róż. Dzięki
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Kindzia 08:39, 04 lip 2019


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
ewsyg napisał(a)
Kasiu, wspomnienia z wakacji super, ale Twój ogród jest cudniejszy. Róże masz obłędne. Czy u ciebie nie ma upałów ? U mie róże kwitły bardzo krótko. Szkoda, bo to piekę rośliny.
Pozdrawiam


Szkoda, że to już tylko wspomnienia...


Były upały, ale jakoś nie zauważyłam, żeby znacząco krócej kwitły, a u mnie na patelni rosną, widziałaś sama. Przypaliło wprawdzie ciemno różową terminatorkę NN, pierwszy raz, ale poza tym, OK.

Macham Ewcia
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Kindzia 08:40, 04 lip 2019


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Dorota123 napisał(a)
Piękne obrazki, ogród cudownie wypielęgnowany. Róża na huśtawce przepiękna.


Dziękuję bardzo za miłe słowa

Na huśtawce są dwie Laguny, dają radę
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Kindzia 08:44, 04 lip 2019


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Doranma napisał(a)


Kasiu, co to za różyczka? W rzeczywistości też ma taki subtelny kolorek z intensywniejszym środkiem? Urocza ☺
Jesteś Różaną Czarodziejką ☺ Chyba u nikogo krzewy nie są tak gęsto obsypane kwiatami jak u Ciebie, idealne ☺



Tak wygląda w rzeczywistości jej kwiat, ale to specyficzna róża, rośnie wysoka. Kwiat nie za duży, ale piękny!!!


Bardzo mi miło, ale wierz mi, tu jest bardzo wiele ogrodów, w których królują róże, w większości róża kwitnie obficie
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Kindzia 08:47, 04 lip 2019


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Doranma napisał(a)


Jeszcze raz cytuję bo coś popsułam ☺



To James Galway Austina, to róża, którą trzeba sadzić w głębi rabaty, rośnie dość wysoka. U mnie ma podporowe obręcze, ma niedużo miejsca wszerz. Kwiat ma idealny
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
boguslawa_ma... 11:07, 04 lip 2019


Dołączył: 26 gru 2012
Posty: 7522
Kasiu przyszłam napatrzeć się na twoje róże ,oko pocieszyć bo ja prawie wszystkie róże
spaliłam za mocny środek zrobiłam na mszyce...masakra ,nawet nie chce mi się pokazywać
Ale ty już chyba masz wszystko na swoim miejscu i żadne przeróbki się nie szykują,teraz tylko odpoczywać
____________________
Bogusia-moja działka Bogusia-moja działka
anna_g 20:43, 04 lip 2019


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Kasiu
Namówiłaś mnie
zapraszam
https://www.ogrodowisko.pl/watek/9963-ogrod-z-czeresnia
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
Doranma 23:37, 04 lip 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Kindzia napisał(a)



To James Galway Austina, to róża, którą trzeba sadzić w głębi rabaty, rośnie dość wysoka. U mnie ma podporowe obręcze, ma niedużo miejsca wszerz. Kwiat ma idealny


Dziękuję I też będzie z niej potwór? A jak ze zdrowotnością?
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
zszywka 10:12, 05 lip 2019


Dołączył: 02 cze 2015
Posty: 1212
Kindzia napisał(a)


Z różami bywa różnie, ale jak dobrze dobierzesz odmiany, to najczęściej jest co oglądać


Bidulka W rękę? To faktycznie nie bardzo się da robić


Użarł w nogę dziś już lepiej ale nadal boli
____________________
Patrycja Zszywkowy ogród marzeń
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies