Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród mały, w cieniu i na ciężkiej glebie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród mały, w cieniu i na ciężkiej glebie

rozark 21:31, 15 mar 2015


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
LewOgrodowy napisał(a)
Renia, a możesz rozpisać dokładnie dla blondynki co i jak? Nie wiem, kiedy i gdzie ten obornik. Ja mam kupioną ziemię typowo dla róż, myślałam zrobić tak: dołek 50cm, na dno dołka mieszanka obornika z ziemią dla róż, na to ziemia dla róż i w tym posadzę różę, aby nie miała styczności jeszcze z obornikiem.
A może ziemię dla róż pomieszać z ziemią rodzimą?

Edit: ok, już widzę. Po prostu wszystkie składniki zmieszałaś. Sorki za zamieszanie.


Zależy jaką masz ziemię rodzimą. Jeśli piaszczystą to nie mieszaj bo w gotowych mieszankach jest glina z piaskiem i ziemią. Zależy od producenta.
Ja mam zbitą ziemię to mieszam z kompostem a tam gdzie mam glinę to dodaję jeszcze piasku. Żeby korzenie nie stały w wodzie i nie gniły.
Dodam jeszcze, bo na zdjęciach tego nie widać, że nacinam boki dołka mocno aby nie robić doniczki.
Dopiszę to do zdjęcia.
Nie skracałam korzeni bo to wiosna ale dbałam o to aby nie były podwinięte i dlatego sadziłam w głęboki dołek.
Na jesieni warto skrócić korzenie.
____________________
pozdrowionka
rozark 21:37, 15 mar 2015


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
Karol99 napisał(a)
Róże pewnie się odwdzięczą za taką pielęgnacje. Wierzba ładnie przycięta.


Niech spróbują nie odwdzięczyć .

A z wierzbę mam nadzieje że nie za mocno przycięłam. Zobaczymy już wkrótce :.
Ale zależy mi aby ograniczyć jej rozmiary i nie zacieniała mi sąsiedniej rabaty.
____________________
pozdrowionka
rozark 21:40, 15 mar 2015


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
Iwk4 napisał(a)
Reniu, to wszystko dziś zrobilaś? Ładna instrukcja.
Przy takiej starannosci powinny dobrze rosnąć.


Pamiętam jak sama sadziłam pierwsze róże i jak do mnie przemówiły obrazki. Mam nadzieję, że ktoś skorzysta.

A na koniec dnia obwieszczam, że przedwiośnie ma się ku końcowi, niektóre krokusy przekwitły.
____________________
pozdrowionka
rozark 21:42, 15 mar 2015


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325


a róże to już rosną na całego, miałam je ochotę ciachnąć
____________________
pozdrowionka
Edyta10 21:52, 15 mar 2015


Dołączył: 30 kwi 2013
Posty: 1277
super instrukcja.... na pewno będą pięknie kwitły,skoro tyle dobroci dostały
ja bym pewnie już ciachnęła moje, ale ja jestem tu w Łodzi a one tam daleko za jakiś tydzień się wybieram na działeczkę
____________________
Ogródek nad jeziorem
rozark 22:01, 15 mar 2015


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
Ja najpierw ciachnę lawendę, ligustr, hortensje, poprzesadzam hortensje, jeżówki... a potem cięcie róż. I jeszcze reszta gałęzi czeka na uprzątnięcie. I areacja. I wertykulacja. I nowe rośliny trzeba posadzić. I miedzianem pryskać, i nawozy...
____________________
pozdrowionka
jankosia 22:28, 15 mar 2015


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3124
Fajna, obrazkowa instrukcja. To ja jeszcze poproszę o taką jak pielęgnujesz powojniki że u ciebie takie ładne
A wierzbą to się nie przejmuj, bo ci co chcą mieć kulkę to tną jeszcze krócej - tak na dwa oczka. Potem około czerwca i w sierpniu. Zawsze wtedy kiedy listki zaczynają brązowieć na końcach. A ja mam jedną taką do wywalenia Wdarł się jakiś szkodnik którego nie udało mi się w zeszłym roku pozbyć i stwierdziłam że dość, wykopuję. To taki z pianką w nazwie co w drewnie siedzi. A, że siedzi poniżej miejscs szczepienia to już szans nie ma. Ale to nic
____________________
Monika. Gdybym tylko mogła nie wychodzić z ogrodu...
rozark 22:33, 15 mar 2015


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
Powojniki jeszcze nie oskubane i nie cięte. Może jutro się do nich dobiorę?
Nie oglądałam prognozy pogody, mam nadzieję że będzie tak ładnie jak dzisiaj, słońce było piękne.
____________________
pozdrowionka
Edyta10 22:48, 15 mar 2015


Dołączył: 30 kwi 2013
Posty: 1277
rozark napisał(a)
Ja najpierw ciachnę lawendę, ligustr, hortensje, poprzesadzam hortensje, jeżówki... a potem cięcie róż. I jeszcze reszta gałęzi czeka na uprzątnięcie. I areacja. I wertykulacja. I nowe rośliny trzeba posadzić. I miedzianem pryskać, i nawozy...


to jak zaczniesz teraz to na jesień skończysz
____________________
Ogródek nad jeziorem
Iwk4 22:51, 15 mar 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
rozark napisał(a)
Powojniki jeszcze nie oskubane i nie cięte. Może jutro się do nich dobiorę?
Nie oglądałam prognozy pogody, mam nadzieję że będzie tak ładnie jak dzisiaj, słońce było piękne.

To wtedy też poproszę instrukcję.
____________________
Ogródek Iwony II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies