Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród mały, w cieniu i na ciężkiej glebie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród mały, w cieniu i na ciężkiej glebie

rozark 22:56, 15 mar 2015


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
Edyta10 napisał(a)


to jak zaczniesz teraz to na jesień skończysz


taaa, jak mrozy przyjdą
na końcu zawsze wykopywanie dalii, a mam ich sporo i resztka liści

fajnie, że już się zaczęło
____________________
pozdrowionka
rozark 22:59, 15 mar 2015


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
Iwk4 napisał(a)

To wtedy też poproszę instrukcję.


teraz to skubanie liści i ciecie

tu jest fajna instrukcja cięcia

http://www.youtube.com/watch?v=xI1bG5LvD8w

zdjęcia zrobię
____________________
pozdrowionka
laurowisnia 09:29, 16 mar 2015


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Sadzenie róż, to lubię. Pozdrawiam poniedziałkowo.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
rozark 09:55, 16 mar 2015


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
Agato,

Cieszę się, że do mnie zajrzałaś. Czekałam na ciebie .
Twoje uwagi są cenne, tylko muszę je przetrawić.
Za twoją sugestią postanowiłam wysadzić z przedogródka tę jaskrawoczerwoną różę.
i aby uzupełnić kolor i żeby niebieski do czegoś pasował postanowiłam wstęgę zrobić z drobnolistnej trzmieliny gold.

takiej:



Wsadziłam obok lawendy centralnie z przodu różę miniaturową Pulsena. 2 krzaczki i zastanawiam się czy nie jechać i nie dokupić więcej?

Jak myślisz?

Marzy mi się też w tym miejscu Pashmina, ona ma sporo białego ale środek różowy i się waham. Ale też jest niska. Tylko do czego będzie pasować? Moze jednak w innym miejscu ja posadzę.

Dla przypomnienia wstawiam szkielet przedogródka.



ha, ha właśnie zobaczyłam, że posadziłam róże w miejsce kota. Idę je i wszystko inne co nie pasuje poprzesadzić. Tam są teraz hortensje, anemony, tawułki ... ach wszytko się ze sobą zazębia. Tawułki chcę posadzić do cienia a nie zaplanowałam tamtej rabaty. Mus to zrobić dzisiaj bo już pogoda goni.
____________________
pozdrowionka
Margarete 14:33, 16 mar 2015


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Witam, nreszcie przebrnęłam u ciebie przez te wszystkie plany, koncepcje zagospodarowania przestrzeni, przymiarki i dyskusje...ale masz pomysłów i zmienność tez widzę jak u siebie ja tez najpierw cos wymysle, poplanuje a potem cos innego mi wpada do głowy, czyms sie zainspiruje i...tamto pierwsze niedokonczone a ja juz zmieniam...

Szukałam wiosny u ciebie Reniu i znalazłam kwitnące krokusy, ranniki i paki listków na rózach..no i na Bałuckim Rynku wiosne tez widziałam, ja częsciej docieram od strony Pabianic do Górniaka albo pod hale sportową - może juz zaczęły sie giełdy - mus podjechac w sobotę.
A może któregoś dnia i ja wybiore sie do ciebie na Bałucki Rynek po zakupy - zobaczymy...

Pozdrawiam i bacznie obserwowac bede dalsze postepy prac przy twoich ogrodowych zmianach..
Pozdrawiam
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Mala_Mi 15:03, 16 mar 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Kota przenieś..... zostaw na rabacie róże
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Bogdzia 19:22, 16 mar 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Widzę ze masz swoja trzmielinkę to pewnie dlatego nie spieszysz sie do mnie
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
rozark 21:03, 16 mar 2015


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
Margarete napisał(a)
Witam, nreszcie przebrnęłam u ciebie przez te wszystkie plany, koncepcje zagospodarowania przestrzeni, przymiarki i dyskusje...ale masz pomysłów i zmienność tez widzę jak u siebie ja tez najpierw cos wymysle, poplanuje a potem cos innego mi wpada do głowy, czyms sie zainspiruje i...tamto pierwsze niedokonczone a ja juz zmieniam...

Szukałam wiosny u ciebie Reniu i znalazłam kwitnące krokusy, ranniki i paki listków na rózach..no i na Bałuckim Rynku wiosne tez widziałam, ja częsciej docieram od strony Pabianic do Górniaka albo pod hale sportową - może juz zaczęły sie giełdy - mus podjechac w sobotę.
A może któregoś dnia i ja wybiore sie do ciebie na Bałucki Rynek po zakupy - zobaczymy...

Pozdrawiam i bacznie obserwowac bede dalsze postepy prac przy twoich ogrodowych zmianach..
Pozdrawiam


Będę zdawać relację co na Bałuckim i w jakich cenach . Chętnie się razem wybiorę.

Dzisiaj udało mi się ciachnąć budleję .

taka odmiana budleji o żółtoobrzeżonych liściach efektownie kontrastujących z ciemnopurpurowymi kwiatami



mam ja 4 rok i dobrze się sprawuje .


____________________
pozdrowionka
rozark 21:30, 16 mar 2015


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
Mala_Mi napisał(a)
Kota przenieś..... zostaw na rabacie róże


Fajnie że zajrzałaś .

Problem się zrobił bo się okazuje ze nie mogę lilaków wyciąć . Nie jest to drzewo owocowe i ma powyżej 40 lat.
Posadzę tam hortensje i jak uda mi się skutecznie wytępić krzaczory to posadzę tam miskanta ML.

A kot musi zostać w przedogródku.

Widzę, że jesteś bardziej czasowa . Łapiesz spokojniejszy oddech?

Dobrałam się dzisiaj do części lawendy i ją skróciłam.

____________________
pozdrowionka
rozark 21:35, 16 mar 2015


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
Bogdzia napisał(a)
Widzę ze masz swoja trzmielinkę to pewnie dlatego nie spieszysz sie do mnie


Ja do ciebie to zawsze z miłą chęcią . Tylko nieczasowa jestem. 1 szt krzaczka trzmieliny to mało na wstęgę. Jak nie uda mi się dojechać do ciebie wcześniej to w maju zrobię sadzonki. Będą na przyszły rok . A w tym roku wstęga ma być ze złocienia.

Przesadzałam jeżówki, mam nadzieje że się przyjmą .



Bogdziu, ta biedroneczka dla ciebie


____________________
pozdrowionka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies