Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród mały, w cieniu i na ciężkiej glebie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród mały, w cieniu i na ciężkiej glebie

Bogdzia 18:09, 17 mar 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
W projektowaniu niestety nie pomogę , nie potrafię, ale pewnie zajrza tu zaraz inni i pomogą. Pozdrówka.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 18:14, 17 mar 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Ja byłam u Ciebie a Ty u mnie. Nie umiem projektowac ale powiem że ani parzydło ani hosty w całkowitym cieniu rosnac nie bedą.Tak ładnie tam świeci słonko a Ty mówisz ze to cieniste miejsce.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
rozark 18:16, 17 mar 2015


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
Co powiecie na coś takiego ?



dodam że po ogrodzeniu będzie się pięła trzmielina, już posadzona
____________________
pozdrowionka
rozark 18:19, 17 mar 2015


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
Bogdzia napisał(a)
Ja byłam u Ciebie a Ty u mnie. Nie umiem projektowac ale powiem że ani parzydło ani hosty w całkowitym cieniu rosnac nie bedą.Tak ładnie tam świeci słonko a Ty mówisz ze to cieniste miejsce.


Cień jest gdy się liście pojawią.
Od wschodu są drzewa od ulicy, potem ocienia brzoskwinia, na szczęście nie jest duża, potem dom.
tu już słońca nie ma ale nie jest to całkowity cień, coś tam pomiędzy liśćmi brzoskwini przeleci czyli od południa



mam na całkowity cień tez ale w innym miejscu
____________________
pozdrowionka
ren133 18:30, 17 mar 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
rozark napisał(a)
Co powiecie na coś takiego ?



dodam że po ogrodzeniu będzie się pięła trzmielina, już posadzona


A możesz jakąś legendę dać?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Krys 18:58, 17 mar 2015


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
Reniu jak rabata raczej cienista to rodki po calosci a przed nimi moze berberys admiration,ja raczej kiepska w projektowaniu,podgladam innych
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
Rench 19:24, 17 mar 2015


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Do projektowania to zaproś Magnolię,ona jest specjalistką w tej dziedzinie

____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
popcorn 19:37, 17 mar 2015


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Kurcze cienia duzo, do tego pewnie sucho? To drzewo duze to co? A to zielone poduchowe - barwinek? Przydalby sie czytelny ksztalt tej rabaty, bukszpanowa obwodka, zeby bylo cos widac nawet w zimie? Jak hortensja, to moze ich wiecej? I w nozki im runianke? pozdrawiam
____________________
Mój nowy ogródek
rozark 19:41, 17 mar 2015


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
ren133 napisał(a)


A możesz jakąś legendę dać?


Po prawej różowa hortensja ogrodowa przesadzona z przedogórdka po lewej biała hortensja ogrodowa, w tej chwili jest tam barwinek, po prawej tam gdzie krokusy są piwonie, koło chce zamknąć barwinkiem, tylko jak lub gdzie skomponować wodę ? Całkiem po lewej?

oczko chce takie http://www.oczka-wodne.net/images/zrodelko_wodne_w_kamieniu.jpg , lub https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSkSMAToidj37q1BXg4vd3gk1DsmBOaYkvmHXkgy3MrMIlqF_JQ2A
lub https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTHeXKp6-snsBtAbqesz0MEMrHo-KrNLK_EExiBucKH5JJ-RuMIdg

generalnie punktowe w kamieniu

i wstawiam więcej zdjęć dla zobrazowania


____________________
pozdrowionka
rozark 19:46, 17 mar 2015


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
Krys napisał(a)
Reniu jak rabata raczej cienista to rodki po calosci a przed nimi moze berberys admiration,ja raczej kiepska w projektowaniu,podgladam innych


Chmm, czy rodki w tym miejscu dadzą radę? na zbitej ziemi? Trzeba by im chyba wymieniać glebę? Może Bogdzia się wypowie?

Ale dla równowagi by coś kwitło na wiosnę

A berberys admiration piękny tylko on chyba do wybarwienia liści potrzebuje słońca.
____________________
pozdrowionka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies