Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród mały, w cieniu i na ciężkiej glebie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród mały, w cieniu i na ciężkiej glebie

rozark 18:49, 24 mar 2015


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
popcorn napisał(a)
Podobny targ byl w sobote; gosc od przylaszczek widze przytargal ciemiernika - pytalam czy nie ma

pozdrawiam!!


Hmm, gdzie ty wypatrzyłaś ciemierniki? - ja nie widziałam.
Kupiłaś coś?
____________________
pozdrowionka
rozark 18:53, 24 mar 2015


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
Przesadzałam dzisiaj przedogródek i posadziłam białe róże oraz bukszpan na kota. Wstęgi wyznaczone.
Do wysadzenia została biała hortensja ogrodowa i nie bardzo wiem gdzie ją posadzić. Miała być w miejsce lilaków ale jak lilaki zostają to trzeba zmienić całą koncepcję tej rabaty.
____________________
pozdrowionka
rozark 19:30, 24 mar 2015


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
Udało mi się ukończyć dzisiaj pomiary. I tak to wygląda.

Całość:



Zdjęcie z przybliżenia górnej połówki rys.opisałam piaskownicę i rabatę nr 11



dołu



rabata nr 1 to przedogródek

rabata nr 2 to rabata z lilakami, mocno przycięłam prawego i z lewego wycięte są wszystkie odrosty oraz zdejmuje bluszcz. Ile tam się miejsca zrobiło . Białą hortensję ogrodową chce podzielić na pół i tam przesadzić, przy lewym lilaku będzie ok, ale przy prawym trochę mało miejsca. Może wsadzić ją przy furtce? Tylko co dalej?

rabata nr 3 - posadzone są tam 2 szt krzewuszki, róża bonica, hacuro nischiki, ketmia, sasanki, obwódka z lwich paszczy, jeżówki,

rabata nr 4 to różanka w obwódce bukszpanowej

rabata nr 5 miała być pomarańczową rabatą i jest w powijakach

rabata nr 6 to rabata żółto-niebieska z różą the pilgrim... ostrózkami, naparstnicą, kocimiętką w obwódce z lawendy

rabata nr 7 to barwinek z naparstnicami i narcyzami

rabata nr 8 to świeżo przesadzona różowa hortensja ogrodowa w barwinku

rabata nr 9 to malwy, różowe róże parkowe i liliowce

rabata nr 10 to funkie, żurawki, róża pnąca różowa, dzwonek, miodunka

rabata nr 11 to perukowiec na pniu, róża Ghislaine de Féligonde i zimowity
____________________
pozdrowionka
rozark 19:31, 24 mar 2015


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
Doradźcie coś proszę
____________________
pozdrowionka
Iwk4 21:23, 24 mar 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Reniu, wreszcie masz całokształt. Napracowałaś się nad planem.
Nad którą rabatką się zastanawiasz? Od ktorej chcesz zacząć? Bo front już jest chyba omówiony i zaplanowany ? Która jest tą do cienia, co masz listę roślinek? Wybrałaś z listy już jakie byś chciała ?
____________________
Ogródek Iwony II
Pszczelarnia 21:43, 24 mar 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Rozarku, połącz rabaty w jedną linię. Dookoła po jednej linii (wyszło mi krzywo ale chodzi o coś takiego).
Posadź żywopłoty i przegrody dla wysłonięcia się.

Możesz mieć same byliny ale potrzeba ram dla tych rabat, bo teraz to są tylko pojedyncze kwiatki.
Nie umiem lepiej doradzić.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 21:48, 24 mar 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Buduj rabaty w harmonii kolorystycznej i przy jakiejś strukturze. Np. 3 - 5 takie same krzewy, 3 wiodące gatunki kwiatów i wypełniacze w postaci traw albo innych bylin dolnego piętra.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
rozark 09:29, 25 mar 2015


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
Iwk4 napisał(a)
Reniu, wreszcie masz całokształt. Napracowałaś się nad planem.
Nad którą rabatką się zastanawiasz? Od ktorej chcesz zacząć? Bo front już jest chyba omówiony i zaplanowany ? Która jest tą do cienia, co masz listę roślinek? Wybrałaś z listy już jakie byś chciała ?


Iwonko,

W pierwszej kolejności chcę dopracować rabatę nr 2 i 7-8.
Cyknę fotki i dzisiaj wstawię.
Na temat 2 to Danusia mi pisała, muszę się cofnąć.

A 7-8 to mus pomyśleć. Trzeba poprawić kształt rabaty. Co z piwoniami?
Tą hortensję co jest chcę rozsadzić na 3 szt. Trawę jako średnie piętro i do tego żurawkę czerwoną lub bordową.
W tle będzie trzmielina jako żywopłot i pojedyncze krzaczki ligustru, formowane w fale - kule?
____________________
pozdrowionka
rozark 09:34, 25 mar 2015


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
Pszczelarnia napisał(a)
Rozarku, połącz rabaty w jedną linię. Dookoła po jednej linii (wyszło mi krzywo ale chodzi o coś takiego).
Posadź żywopłoty i przegrody dla wysłonięcia się.

Możesz mieć same byliny ale potrzeba ram dla tych rabat, bo teraz to są tylko pojedyncze kwiatki.
Nie umiem lepiej doradzić.



Powinnam od tego zacząć - wytyczenia kształtu rabat. Ale jest jak jest i mus to poprawić.
Wstawię coś jutro. Ale raczej pójdę w fale, tylko może łagodniejsze niż są obecnie.
____________________
pozdrowionka
rozark 09:36, 25 mar 2015


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
Pszczelarnia napisał(a)
Buduj rabaty w harmonii kolorystycznej i przy jakiejś strukturze. Np. 3 - 5 takie same krzewy, 3 wiodące gatunki kwiatów i wypełniacze w postaci traw albo innych bylin dolnego piętra.


Po nadaniu kształtu dla całości będę planować po kolei każda rabatę.
____________________
pozdrowionka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies