Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród mały, w cieniu i na ciężkiej glebie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród mały, w cieniu i na ciężkiej glebie

jankosia 11:09, 26 mar 2015


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3124
Renia, wyskoczyłam i cyknęłam zdjęcia tej kaliny. Sorry za jakość (telefon). Może w weekend wrzucę z okresu kwitnienia





____________________
Monika. Gdybym tylko mogła nie wychodzić z ogrodu...
rozark 13:22, 26 mar 2015


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
Mala_Mi napisał(a)

Nie doradzam gdzie posadzić hortki, bo .... jak nie uporządkujesz tego miejsca, to nigdy nie będzie tam ładnie.
Kaczki mchowej jestem ciekawa.


Szczerze napiszę, że teraz mam trochę pilniejsze prace do wykonania. Wegetacje ruszyła i wzięłam się za przesadzanie. Ta akurat może poczekać , przynajmniej jeszcze przez chwilę.

Zajrzałam do kaczki dzisiaj i się przestraszyłam, więc fotki nie wstawiam co by i was nie straszyć. Mech żyje i jest zielony ale rozchodniki już nie wszystkie. I jakoś siatka mi się tak rozlazła, będzie łatwiej mech wymienić .
____________________
pozdrowionka
rozark 13:27, 26 mar 2015


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
laurowisnia napisał(a)
I bratki i fiołki, wszystko jedno, oba kwiatki są urocze, o tej porze szczególnie.
Jak tam cięcie na rabacie, tam idzie taka boczna gałąź od lilaka, może by ją zlikwidować aby drzewko było bardziej wyprostowane?


Tam idą 3 gałęzie i wszystkie na boki. Ta jest najbardziej odsłonięta to ją widać najbardziej. Na razie wycinania mam dość. Jeszcze nie wszystkie gałęzie pocięte i wywiezione. Rozkładam sobie to na raty. Przesadzanie hortensji mnie wykończyło .

Niby jestem na urlopie a zmęczona jestem tak, że nic mi się w domu nie chce robić. Jak wracam popołudniami z ogrodu to marzy mi się teraz jakiś urlop od ogrodu, a przynajmniej od tych cięższych prac.
____________________
pozdrowionka
rozark 13:27, 26 mar 2015


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
popcorn napisał(a)
haha
Bozenko, ten gosc ma milka amurskiego po 25 zl za mala sadzonke. Moj - ten od Ciebie!! sie pokazal! ale rzeczywiscie nie ma co dzielic, myslalam ze Ci ukroje kawalek:/ jedna roslinka z 4 galazkami.. czekam na kwiatki


napisałam u ciebie.
____________________
pozdrowionka
rozark 13:29, 26 mar 2015


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
jankosia napisał(a)
Renia, wyskoczyłam i cyknęłam zdjęcia tej kaliny. Sorry za jakość (telefon). Może w weekend wrzucę z okresu kwitnienia







Rzeczywiście ładnie krzew daje sobie radę od północnej strony. Wpisany na listę chciejstw.
____________________
pozdrowionka
rozark 13:33, 26 mar 2015


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
Deszcz a w zasadzie kropidło wygoniło mnie z ogrodu.

Wypatrzyłam dzisiaj, że barwinek zaczął kwitnąć



miniaturowe narcyzy rozwinęły pączki

____________________
pozdrowionka
rozark 13:35, 26 mar 2015


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
hortensję ogrodową rozsadziłam na 3 szt, ależ ona ma korzenie, nie mogłam się przez nie przebić



liczę, że się ładnie przyjmą i rozkrzewią
____________________
pozdrowionka
rozark 13:37, 26 mar 2015


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
trzmielina ruszyła




i wiciokrzew

____________________
pozdrowionka
jankosia 13:42, 26 mar 2015


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3124
rozark napisał(a)


Rzeczywiście ładnie krzew daje sobie radę od północnej strony. Wpisany na listę chciejstw.


Nie jest to jej najlepszy czas, a mmi to nie można powiedzieć żeby była brzydka. Podobna do niej jest kalina praska (mieszaniec) i moim zdaniem ma ładniejszy pokrój, ale nie wiem jak się zachowuje bo jej nie mam u siebie. Jeszcze
____________________
Monika. Gdybym tylko mogła nie wychodzić z ogrodu...
rozark 13:44, 26 mar 2015


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
ależ z ciebie kolekcjonerka
____________________
pozdrowionka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies