Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród mały, w cieniu i na ciężkiej glebie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród mały, w cieniu i na ciężkiej glebie

Mala_Mi 22:10, 25 mar 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Kto lub co robi dziurki w kłączach nie mam pojęcia.
Bratki są bratkami... myślałam, że coś mi się miesza w oczach, ale chyba w porządku..bo to jednak bratki.
Fiołki i u mnie zakwitły Teraz cieszą, a potem wnerwiają bo są wszędzie!!!!
Nie doradzam gdzie posadzić hortki, bo .... jak nie uporządkujesz tego miejsca, to nigdy nie będzie tam ładnie. Ja to wiem, ale wiem też, że są sentymenty, opór męża.. to samo ciągle przerabiam. Dziś postanowiłam w ramach prostowania kości.. wykopać bonzaja .. latałam z dziadem ciężkim jak cholera (na plandece ciągałam) i nigdzie nie pasuje.. żal wyciepać.. a wiem, że to jedyna rozsądna decyzja.. tylko żal..
Pięknie albo sentymentalnie... nie da się i to i to.. bluszcz jest piękny ale przytłacza wszytko.. sprowadź go do parteru.
Kaczki mchowej jestem ciekawa.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Bogdzia 22:24, 25 mar 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
rozark napisał(a)


Hi, hi, przeczytałam raz, przeczytałam drugi raz i trzeci. Kurde o co chodzi z tymi bratkami. Sobie myślę wstawię zdjęcie zrobione z oddali, będzie widać, że one duże . Ja się cofam do swojego postu a tam widnieje w nazwie fiołek a nie bratek . Poprawiłam - dzięki że wyłapałaś.

A jeśli chodzi o kłącza to chodziło mi o te dziurki. Co je robi? Mam się tego bać, tępić..., zrobi mi krzywdę innym roślinom?

Na rynku jak zobaczyłam żółtą niepełną piwonię to sobie pomyślałam, że zwróci ona twoją uwagę .


No widzisz poprawiłas i teraz Anka nie wie o co chodziŻólta piwonia by mnie zainteresowała gdyby nie to że wczoraj z Rozarium dostałam paczkę z taka i jeszcze inna piwonia a w zdjeciach najbardziej podobał mi sie miłek amurski, ciekawe jak drogi.Jak kłącza dowyrzucenia to co za róznica kto robi w nich dziurki.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Rench 23:46, 25 mar 2015


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
rozark napisał(a)
Kwitnie taki kwiatek - całe łany.
Ciekawe jak się nazywa? Wygląda jak fiołek


O matuńciu,u ciebie już fiołki kwitną?
Moje dopiero pączusie mają.
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Rench 00:53, 26 mar 2015


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
A tu masz jeszcze do tych fiołków,skoro ich tyle masz

wszystko z fiołków
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
rozark 09:06, 26 mar 2015


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
jankosia napisał(a)
Renia, ja pamiętam o fotkach kaliny dla ciebie, ale do kompa nie siadałam od kilku dni. Może w weekend się uda. A to jest już jedna z ostatnich roślin na mojej północnej ścianie. Wszystko zabrane, jeszcze tylko bukszpan i parę host się ostało. Czeka nas remont elewacji ale może ona to przeżyje. No albo przesadzić? Kurde, już sama nie wiem... Do doopki to wszystko Ale ciebie pozdrawiam cieplutko


nie wiem w jakiej odległości masz posadzoną tą kalinę, ekipa remontowa potrzebuje co najmniej szerokość rusztowania, zawsze możesz jakoś punktowo osłonić krzak budując nad nim ala szałas
a bukszpan dobrze znosi przesadzanie, ja przesadzałam już taki kilkunastoletni i dobrze się przyjął
____________________
pozdrowionka
jankosia 09:22, 26 mar 2015


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3124
rozark napisał(a)


nie wiem w jakiej odległości masz posadzoną tą kalinę, ekipa remontowa potrzebuje co najmniej szerokość rusztowania, zawsze możesz jakoś punktowo osłonić krzak budując nad nim ala szłas
a bukszpan dobrze znosi przesadzanie, ja przesadzałam już taki kilkunastoletni i dobrze się przyjął


Bukszpan to wiem. Zresztą on był przesadzany tam z innej działki A kalina to rośnie przy samej ścianie niestety. Teraz bym ją posadziła inaczej no ale cóż... nie wiem za bardzo na czym będzie polegał remont tej elewacji bo mają przyjechać i zrobić odkrywkę - wtedy będzie wiadomo dlaczego tynk pęka. I oby tylko tynk a nie mur, bo wtedy załamka. A może w ogóle ją przesadzę... Muszę poczytać jaki ona ma system korzeniowy i wtedy podejmę decyzję. A tobie proponuję pogooglać za fotkami bo to naprawdę roślina godna uwagi
Fajny ten ryneczek. U nas w piątki się odbywa, jeszcze w tym sezonie nie byłam a może już czas
____________________
Monika. Gdybym tylko mogła nie wychodzić z ogrodu...
rozark 09:31, 26 mar 2015


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
Rench napisał(a)
A tu masz jeszcze do tych fiołków,skoro ich tyle masz

wszystko z fiołków


Nie wiedziałam że fiołki są jadalne. Jaka ilość przepisów i żeby coś z nich zrobić też tych fiołków trzeba trochę.
____________________
pozdrowionka
rozark 09:57, 26 mar 2015


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
jankosia napisał(a)


Bukszpan to wiem. Zresztą on był przesadzany tam z innej działki A kalina to rośnie przy samej ścianie niestety. Teraz bym ją posadziła inaczej no ale cóż... nie wiem za bardzo na czym będzie polegał remont tej elewacji bo mają przyjechać i zrobić odkrywkę - wtedy będzie wiadomo dlaczego tynk pęka. I oby tylko tynk a nie mur, bo wtedy załamka. A może w ogóle ją przesadzę... Muszę poczytać jaki ona ma system korzeniowy i wtedy podejmę decyzję. A tobie proponuję pogooglać za fotkami bo to naprawdę roślina godna uwagi
Fajny ten ryneczek. U nas w piątki się odbywa, jeszcze w tym sezonie nie byłam a może już czas


zatem udanego przesadzanie
i dobrych wieści
____________________
pozdrowionka
laurowisnia 10:07, 26 mar 2015


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
I bratki i fiołki, wszystko jedno, oba kwiatki są urocze, o tej porze szczególnie.
Jak tam cięcie na rabacie, tam idzie taka boczna gałąź od lilaka, może by ją zlikwidować aby drzewko było bardziej wyprostowane?
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
popcorn 10:09, 26 mar 2015


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
haha
Bozenko, ten gosc ma milka amurskiego po 25 zl za mala sadzonke. Moj - ten od Ciebie!! sie pokazal! ale rzeczywiscie nie ma co dzielic, myslalam ze Ci ukroje kawalek:/ jedna roslinka z 4 galazkami.. czekam na kwiatki
____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies