Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród na Opak

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na Opak

lojalna_ 13:44, 16 lut 2015


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
horcia napisał(a)
byłam na koncercie Dżemu



Lez lubie .....ja z tych co lubiłam dawno z Ryskiem jeszcze chociaz to moj facet mnie zaciagnał na moj pierwszy koncert na Rawe Bluus a to nie byl moj klimat ...hehe ...
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
Mysza 15:04, 16 lut 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807
A byłaś może w ogrodzie Beaty?
Zobacz jej murek na str.29.Piękny.Może coś takiego na Twoją skarpę mogłoby być??
____________________
Gosia
ana_art 15:32, 16 lut 2015


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
w ostatnim odcinku Mai w ogrodzie są proste murki i wydaje się że i łatwe w wykonaniu i niedrogie
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Mysza 16:14, 16 lut 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807
W jurajskim ogrodzie też jest piękna skarpa
____________________
Gosia
ziele 21:59, 16 lut 2015


Dołączył: 23 sie 2014
Posty: 809
Prowadziłam wszystkie trzy linie wokół domu równolegle do ścian domu. Tak myślę, że linie na tym drugim rysunku "lepiej" wyglądają (na str. 16). Jak pokazałaś na zdjęciach, schodków narysowanych przeze mnie nie trzeba w rogach, bo nie ma tam różnicy terenu, ale też myślę, że lepiej byłoby z kątami prostymi na rogach a nie ze ściętymi (ale to wszystko przemyśl dokładnie, bo w terenie może to inaczej wyglądać).
Pozdrawiam.
____________________
Anna Ogród w cieniu drzew
asica 22:59, 16 lut 2015


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3825
Horcia, ja bym zaczęła pracę od
- zadbania o trawnik (zdjecia są jesienne, więc jego kondycja może jest lepsza)
- zlikwidowania obrzeży z kamieni i docięcie kantów szpadelkiem (po ogrodowiskowemu)
- przycięcia tej irgi
- chyba przesadzenia jałowca i berberysów - jałowiec w/g mnie jest za duży na tą skarpę.
- obsadzenie rabat istniejących już roślinami według inspiracji, które Tobie się podobają.
I dopiero potem stopniowe wycinanie darni i tworzenie nowych rabat.
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
horcia 00:21, 17 lut 2015


Dołączył: 18 paź 2014
Posty: 558
asica napisał(a)
Horcia, ja bym zaczęła pracę od
- zadbania o trawnik (zdjecia są jesienne, więc jego kondycja może jest lepsza)
- zlikwidowania obrzeży z kamieni i docięcie kantów szpadelkiem (po ogrodowiskowemu)
- przycięcia tej irgi
- chyba przesadzenia jałowca i berberysów - jałowiec w/g mnie jest za duży na tą skarpę.
- obsadzenie rabat istniejących już roślinami według inspiracji, które Tobie się podobają.
I dopiero potem stopniowe wycinanie darni i tworzenie nowych rabat.


Sama dokładnie nie wiedziałam od czego zacząć, ale z pomocą ogrodowiskową zacznę działać na wiosnę obsadzając 1 rabatę, (już gotową). Pozostałe miejsca na rabaty próbuję zaplanować, by wiedzieć jaki kształt nadać skarpie co będzie tam stało lub rosło. Nie chcę popełniać błędów których nie będzie można naprawić i dlatego planuję. Asiu trawnik będzie jeszcze rozjeżdżony przez koparkę w czasie wykopywania aroni i prac związanych z budową muru i ogrodzenia, więc nie było sensu nad nim się pochylać.Kamienie zlikwiduję,bo będzie murek( nie wiem kiedy, gdyż mam problem z wysiedleniem roślin już tam rosnących i znalezieniem dla nich miejsca). Irga zniknie ( chyba, bo bedzie murek) w części lub całości. Jak sama widzisz plan nasadzeń by się przydał by prace ruszyły a ja miała spokojną głowę .

____________________
horcia Rewolucje w ogrodzie
horcia 00:52, 17 lut 2015


Dołączył: 18 paź 2014
Posty: 558
ziele napisał(a)
Prowadziłam wszystkie trzy linie wokół domu równolegle do ścian domu. Tak myślę, że linie na tym drugim rysunku "lepiej" wyglądają (na str. 16). Jak pokazałaś na zdjęciach, schodków narysowanych przeze mnie nie trzeba w rogach, bo nie ma tam różnicy terenu, ale też myślę, że lepiej byłoby z kątami prostymi na rogach a nie ze ściętymi (ale to wszystko przemyśl dokładnie, bo w terenie może to inaczej wyglądać).
Pozdrawiam.


Nie wiem czy dobrze myślę, ale kąt prosty mi tu nie pasuje i wolałabym skarpę zrobić zgodnie z linią chodnika i ścięciem rogu. Dzięki temu nabierze ładu i stworzy się fajne klimatyczne miejsce z ławeczką( bez chaosu)



Mam wątpliwości czy dobrze zrobiłam nadając takie kształty(chodnik, taras) a nie inne ( zaokrąglone) ponieważ w tak trudnym terenie byłoby to chyba bardziej wskazane?( dowiedziałam się tego na O szkoda że wcześniej tu nie trafiłam) Ale teraz to tzw. Musztarda po obiedzie i dlatego boję się zrobić kolejny krok by znów czegoś nie zzzsolić.
____________________
horcia Rewolucje w ogrodzie
horcia 01:05, 17 lut 2015


Dołączył: 18 paź 2014
Posty: 558
Mysza napisał(a)
W jurajskim ogrodzie też jest piękna skarpa


Jurajski to piękny naturalny ogród (wtapia się w otaczający go krajobraz) u mnie skarpa z takich kamieni raczej nie pasuje( chodnik a'la granit czarno biały, ostre krawędzie )chyba że kamień ale nie okrągły?
____________________
horcia Rewolucje w ogrodzie
horcia 01:07, 17 lut 2015


Dołączył: 18 paź 2014
Posty: 558
Mysza napisał(a)
A byłaś może w ogrodzie Beaty?
Zobacz jej murek na str.29.Piękny.Może coś takiego na Twoją skarpę mogłoby być??

Który to ogród?
____________________
horcia Rewolucje w ogrodzie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies