Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Trudny teren - dużo pracy!

Pokaż wątki Pokaż posty

Trudny teren - dużo pracy!

KasiaW76 19:40, 19 kwi 2015


Dołączył: 13 sty 2015
Posty: 1889
Paulinko może znajdę cierpliwość w sobie ale z kasą będzie gorzej buuu... jakoś nie mogę jej odnaleźć wśród wielu kamieni jakie wygrzebuje na działce
____________________
Kasia - Uczę się być „ogrodniczką„ więc popełniam błędy!
lena 20:35, 19 kwi 2015


Dołączył: 06 paź 2014
Posty: 356
Sliczny domek i widze juz jak bedzie piekna do niego oprawa pozdrawiam
____________________
Kardówka
paulina_ns 10:16, 20 kwi 2015


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
KasiaW76 napisał(a)
Paulinko może znajdę cierpliwość w sobie ale z kasą będzie gorzej buuu... jakoś nie mogę jej odnaleźć wśród wielu kamieni jakie wygrzebuje na działce


Kasiu, ja przekopałam całą działkę i też nie znalazłam żadnych skarbów, oprócz metalowych prętów Może w totka zaczniemy grać Widzę, że idziesz jak burza, ładniutko już to wszystko wygląda, a co do agrowłókniny, ja usunęłam i jak dobrze oczyścisz teren chwasty będziesz miała pojedyńcze i łatwo usuwalne, a jak źle, tak jak ja na jednej rabacie, to będzie TRAGEDIA !!
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
dominika_ 10:26, 20 kwi 2015


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 3697
Metalowe pręty to już skarb, idziecie na złom i jest kasa na roślinkę Koniec żartów, u mnie niby był stary sad a jak jeździłam traktorem z bronami żeby w miarę wyrównać to masa cegieł kamieni i talerze potłuczone się odkopywały. Także dziewczyny łatwo to jest tylko w bajkach i jak ogród zakłada Wam firma. Nie ma się co załamywać, małymi kroczkami byle do przodu.
Pozdrawiam i miłego dnia życzę Idę sadzić
____________________
Dominika - Nadchodzi wiosna-czas na ogród
KasiaW76 11:25, 20 kwi 2015


Dołączył: 13 sty 2015
Posty: 1889
Zjechało mi pierwsze auto granitu... robi się miejsce parkingowe....
____________________
Kasia - Uczę się być „ogrodniczką„ więc popełniam błędy!
dajana 11:42, 20 kwi 2015


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
Gdybyś zobaczyła moje kamienie których nigdy się nie pozbędę (rupieć wapienny i skały) to byś chyba się załamała .Skarpy to nie zmora ,to urok ogrodu. Nie chciałabym mieć równego terenu. Kiedy czytam twoje słowa bardzo przypominasz mi mnie samą, nawet swój dom nazywałam tak samo w pierwotnej wersji. Co prawda zmieniłam swój wygląd stodoły ale i tak lubię go tak nazywać Zróżnicowanie terenu, kamienie, brak kasy, pomocy( wszystko robię własnymi rękoma ) to trudna droga i dość długa do marzeń o ogrodzie, lecz możliwa .Kiedy widziałam te wszystkie cudne ogrody spać nie mogłam z pragnienia posiadania ogrodu natychmiast .Dzisiaj już nie dręczą mnie myśli ze inni mają, a ja tylko kamienie i chwasty .Każda rzecz którą robię samodzielnie daje mi więcej radości. Duzo czytam ,uczę się, podglądam ,wybieram z rozmysłem rośliny i ciężko pracuję. Efekty już są, kawałek po kawałku ale jak ciesząPozyskuje z odkładów hortensje ,ukorzeniam lawendę ,dzielę żurawki i wiele innych roślin. Kazdego roku cos przybywa .W tym roku wreszcie będę miała ładniej przy tarasie Pokażę zdjęcie kiedy zakwitną róże .Oczywiście ze to wszystko jest kroplą w morzu ,ale powolne tworzenie ogrodu ma swój urok ,zaoszczędzone pieniądze na złych wyborach i satysfakcję z własnej pracy. Tylko ja wiem ile potu i meczącej pracy włożyłam w każdy metr mego przyszłego ogrodu .Kiedy siądę na drewnianych schodach i patrzę na efekty moja mina jest bezcenna ,a to co czuje w sercu należy tylko do mnie .Po co to wszystko napisałam? Abys poczuła się się lepiej ,nie bała wyzwania Miała tez swiadomośc ze jest nas więcej którzy dopiero zaczynają i tez mają pod górkę .Odwiedż ogród Jurajski Agnieszki i spójrz czego ona dokonała na terenie niemal nie możliwym do ogarnięcie Po prostu bajka i to wszystko własnymi i męża rękami .Masz sliczny domek i ładny teren Postępy już widać . Zyczę ci powodzenia w dalszym tworzeniu. Pozdrawiam bardzo serdecznie
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
KasiaW76 12:42, 20 kwi 2015


Dołączył: 13 sty 2015
Posty: 1889
Oczy napłynęły mi łzami.... tylko tyle mogę napisać oraz Dziękuję :*
____________________
Kasia - Uczę się być „ogrodniczką„ więc popełniam błędy!
KasiaW76 13:18, 20 kwi 2015


Dołączył: 13 sty 2015
Posty: 1889
Dzisiaj "dzień konia" - poniedzialek wiec nic nie robiena działce. Wieczorkiem idę na zajęcia taneczne bo miałam 2 miesiące przerwy i wyleciał mi wszystkie układy buuu a do tego musze tanczyc sama bo partner mi uciekl.

Na dzialce Chłopcy kończa a raczej zaczeli dzisiaj 3 etap z konczeniem chodnikow aby móc do domu normalnie wchodzić (tarasy mam grafitowe a chodniki będą szare hmmm i mam nadzieje, ze nie zeszpece tego wizualnie), potem rozciągna mi kamienie pod parking dla auta a potem będę musiała szukać ziemi pod nierówności i pod trawkę.

Miejsca zaznaczone sznurkiem z wczesniejszych zdjecmbędę jak juz pisałam przykryte szmata na czas zagospodarowywania terenu a z czasem ja usune i wysypie korę...

W wolnej chwili wezmę też lustrzankę i zrobię porządne zdjęcia jak to wszystko tak na prawdę wygląda i jakie mam nierówności.



____________________
Kasia - Uczę się być „ogrodniczką„ więc popełniam błędy!
KasiaW76 13:23, 20 kwi 2015


Dołączył: 13 sty 2015
Posty: 1889
Paulinko i Dominiczko.... najfajniejsze w ziemi mam kawałki ścian z cegły hihihi czasami zastanawiam się czy nie powinnam geologów ściągnąć bo może jakieś ruiny są ukryte... tak samo jak wykopalismy słup kolejowy Kasy i skarbu jeszcze nie ale nie poddaje się może w końcu coś się znajdzie
____________________
Kasia - Uczę się być „ogrodniczką„ więc popełniam błędy!
dajana 14:54, 20 kwi 2015


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
Kasiu jesteś tancerką? To było moje największe pragnienie od dziecka ,niestety niespełnione zawodowo, ale jako pasja owszem .No proszę następna wspólna rzecz jeszcze napisz ze kochasz konie to się uśmieję Pytasz o trawę? aby tak wyglądała pracowałam nad nią od wiosny do końca lata .Tworzę trawę partiami .Przekopuje spory kawał ziemi na pół metra głęboko ,usuwam każdy chwaścik .Przekopuje widłami angielskimi ,szpadlem nie dałabym rady. Poza tym widły idealnie wyrzucają chwasty na wierzch .Po przekopaniu wyrównuje teren ,grabie ,dopieszczam po czym ugniatam deską glebę i czekam aż wykiełkują następne chwasty .Następnych już jest dużo mniej, ale jednak są .Po trzecim razie sieje trawę ,robię to ręcznie, a nasiona przykrywam ziemią, dosłownie na kolanach przyklepując ją łapkami Podlewam tak ustawionym strumieniem aby nie zmyć ziemi spod nasion .Należy zachować wilgoć i nie dopuścić do przesuszenia nasion .Nie chodzę po tym kawałku dopóki nie skoszę jej po raz pierwszy .Każdego dnia podlewam bardzo dokładnie Trawa szybko się korzeni a kiedy gęstnieje i robi się mocna przechodzę do następnego kawałka Tym sposobem nie musze już wracać do tego co raz już zrobiłam. Zdarza się pojedynczy chwast ale szybko go wyrywam nie pozwalając mu się rozrosnąć Nawet jeśli gdzieś tam zdarzy się chwaścik to systematyczne koszenie go zniszczy. Nie mam siły na powroty dlatego tak wolno się grzebie i robię dokładnie . Poza tym wszystko robię sama, maż mi nie pomaga bo nie może z powodów zdrowotnych .Piękny trawnik wymaga bardzo dużo pracy aby był ozdoba ogrodu Nie planuje dużej ilości trawnika bo moje siły niebawem mogą się skończyć i co wtedy zrobię. O ile mniejszy problem mam z prostym w miarę terenem to już skarpy i podwyższenie terenu o 5 m będą dla mnie niezłą zagwózdką. Na razie działam nizej .W mojej głowie widze swój ogród ,ale nie dana mi była umiejętnośc rysowania Nie potrafię przenieść tego na papier Tym jednak nie będę się martwic na zapas .Widzę ze jesteś tez zaprawiona w boju i nie należysz do leżących na kanapie .Masz temperamencik tancerka nie nie może mieć inaczej .Lecę do domu, ja mam dzisiaj dzień konia w pracy w domu niestety takich dni nie mam póki co .Miłego dnia
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies