Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Trudny teren - dużo pracy!

Pokaż wątki Pokaż posty

Trudny teren - dużo pracy!

dominika_ 12:18, 21 kwi 2015


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 3697
To sprawdź jaka to kora bo róże nie lubią kwaśnej gleby a jak kora jest nieprzekompostowana to będzie ją zakwaszać. Pod borówkę myślę, że mogłaby być ale trociny lepsze.
____________________
Dominika - Nadchodzi wiosna-czas na ogród
KasiaW76 17:02, 21 kwi 2015


Dołączył: 13 sty 2015
Posty: 1889
Dominiko no to padłam teraz.... nie jest przekompostowana... a Ja sypałam ją na dno dziury gdzie szły róże Jak mi padną będę zła sama na siebie buuu...

Już szukam przekompostowana i na górę dam nowej... ehhh Mówili mi, że mogę korę dawać ale o tym, że przekompostowana to już nie
____________________
Kasia - Uczę się być „ogrodniczką„ więc popełniam błędy!
dominika_ 17:33, 21 kwi 2015


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 3697
Może nie padną ale będą liche. Lepiej jakbyś wybrała to z dołków i dała normalną lub podłoże do róż. A najlepiej to będzie jak napiszesz do specjalistek od róż na forum.
____________________
Dominika - Nadchodzi wiosna-czas na ogród
KasiaW76 18:21, 21 kwi 2015


Dołączył: 13 sty 2015
Posty: 1889
Chyba napisze do specjalistek. Wykopywać nie będę, a musiałabym je tak jakby od nowa sadzic.... może ta kora na samy dnie ok 40-50 cm nic im nie zrobi ehhh
____________________
Kasia - Uczę się być „ogrodniczką„ więc popełniam błędy!
dominika_ 19:05, 21 kwi 2015


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 3697
No ja tam się na tym aż tak nie znam, najlepiej właśnie sięgnąć porad fachowców. Szkoda będzie jak się zmarnują.
____________________
Dominika - Nadchodzi wiosna-czas na ogród
Efffa 23:36, 21 kwi 2015


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
KasiaW76 napisał(a)
Chciałam wam tylko napisać (Tym odwiedzającym mój wątek), ze jeśli znajdzie się osoba, która choć troszkę ma teren podobny do mojego i ma go już zagospodarowany na ogród to jestem w stanie osobiście się pokłonić! Dodam jeszcze, że teren musiałby być przygotowany własnoręcznie bez wielkich nakładów finansowych.

Dzisiaj wjechała mi na działkę potężna glebogryzarka. Myślałam, że facet po 5 minutach zrezygnuje ale z racji znajomości -został . Sprzęt skakał, tańczył, lizał kamienie! Masakra. Mamy 4 typy ziemi na działce w zależności od miejsca. Skarpy to piach bo zostały usypane z tego co zdobyłam z wykopów z innej budowy, poza tym mamy glinę w kilku miejscach, ziemię w miarę ogrodową no i mamy kamienie oraz cegły. Ich ilość jest ogromna, a co wbije szpadel to zestaw cegieł luzem lub w postaci muru!

Mam ochotę płakać i nie mam ochoty oglądać mojej działki. Co ja takiego zrobiłam z mężem, ze musimy
męczyć się z tym terenem ? Gdybym się może bogata urodziła to nawiozłabym z 20 tirów z wannami pełnymi czowoziemi i miałabym mniejsze zmartwienie ! Porażka, a do tego pada deszcz wrrr i będzie się ciężko grabiło!

Powiedzcie mi, że ktoś ma gorzej noooo!

Witam Cie Kasiu!No ja mam gorzej, bo do Ciebie przynajmnie przyjechał sprzet,a u nas było aż 4 ludzi i zaden sie nie podjął, bo niby sprzęt na naszej działce zepsują.Ten ostatni prawie sie zgodził, ale przemyslał sprawe i jednak nie.Nawet faceci od traktorów zrezygnowali!
Pięknie sie robi koło Ciebie,masz śliczny domek, pracowita jesteś i masz tyle zapału,że napewno będzie pięknie.
Ha ha , ja raz w tygodniu jestem w świętochłowicach, niedawno czytałam Twój wątek i niewiedziałm , ze Ty z tak bliska!
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
KasiaW76 08:56, 22 kwi 2015


Dołączył: 13 sty 2015
Posty: 1889
Ewelina faktycznie z bliska jesteś
Glebogryzarka wjechal bo znajomy ale powiedział, że w innym wypadku nie ma mowy. Szkoda mu noży na kamieniach a to tania rzecz nie jest.
Może wjedziesz do mnie jak będziesz przejazdem? Mieszkam na przeciw Policji
____________________
Kasia - Uczę się być „ogrodniczką„ więc popełniam błędy!
paulina_ns 09:00, 22 kwi 2015


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Kasiu to czujesz się bezpiecznie i jak tam Ci idzie? działasz coś? U nas się już cieplutko robi, może uda mi się zająć w końcu warzywniakiem, bo pasowałoby coś posadzić, bo samo nie urośnie pozdrawiam
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
KasiaW76 09:15, 22 kwi 2015


Dołączył: 13 sty 2015
Posty: 1889
Paulinko nie działam nic. Dopóty, dopóki jest ekipa brukarzy to Ja w teren nie wychodzę. Czekam jak skończa i potem zaczynam działać. Za duże ogólnie jest zamieszanie a tego nie znoszę... Na razie przeraza mnie to co widzę wiec siedzę w norze i czekam...
____________________
Kasia - Uczę się być „ogrodniczką„ więc popełniam błędy!
paulina_ns 09:21, 22 kwi 2015


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
KasiaW76 napisał(a)
Paulinko nie działam nic. Dopóty, dopóki jest ekipa brukarzy to Ja w teren nie wychodzę. Czekam jak skończa i potem zaczynam działać. Za duże ogólnie jest zamieszanie a tego nie znoszę... Na razie przeraza mnie to co widzę wiec siedzę w norze i czekam...


Kasiu pokaż efekty jak skończą i co patrzyłaś na te hortensję? Mi dzisiaj przyszedł sms, że paczka już idzie
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies