Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

omi 07:30, 10 maj 2018

Dołączył: 30 wrz 2017
Posty: 19
Trawnik przede wszystkim potrzebuje stanowiska słonecznego. Zastanów się czy trawnik będzie na całej działce. Patrząc na zdjęcia słońca nie jest zbyt wiele. Dodatkowo wygląda, że grunt to sam piasek. Jeśli masz możliwość to oddaj próbki gleby do Okręgowej Stacji Chemiczno – Rolniczej celem rozpoznania co tam tak na prawdę jest.

Może się okazać ze niezbędne będzie dowiezienie sporych ilości gliny i czarnej ziemi, żeby to użyźnić. Wszystko zależy jak zwykle od budżetu. Planujesz nawadniać trawnik?
rrafix 07:30, 10 maj 2018

Dołączył: 09 maj 2018
Posty: 3
Tak będzie zainstalowany system nawadniania. Trawnik niekoniecznie na całości ale na jej większości. Aktualnie faza projektowania.
Nasłonecznienie umiarkowane strona północno-wschodnia.

Zastanawiam się czy tą ziemię która jest teraz powinno się zebrać i nawieść nowej? Jeśli tak to do jakiej głębokości wybierać?
tommiberry 08:53, 10 maj 2018

Dołączył: 10 kwi 2018
Posty: 87
Iwonaaaa-zobacz na moje fotki z poprzedniego postu...tak powieniemn wschodzic mlody trawnik. Cos napewno jest źle.... Ja bym go od nowa zrobil jak to mała powierzchnia... tylko nie wiem co zle zrobilas...
Iwonaaaa 09:19, 10 maj 2018

Dołączył: 09 maj 2018
Posty: 10
-Tommiberry na jesien skopany.. pod spodem jest gruz ale.to jakies 15-20 cm lub glebiej. Na wiosne skopany wygrzebane jest doslownie wszystki kazdy kamyczek czy korzen od poczatku roku abi jednego chwasta. Zgrabione i zwalowane po kilka razy podlewane przez tydzien przed sianiem. Moze to wina tego trucia ?? Trutnia?? Zadomowil sie tam na dobre i widac jak kopie tunele ziemia sie podnisi po podlaniu opada powiedz mi trawnik dzis ma dokladnie 2 tyg.. czekac do koszenia ??? I zobaczyc czy cos ruszy??? Czy zakladac odnowa ?? I co i jak mam zrobic z ta trawa co juz jest ?? Czy oprostu zgrabic i podsypac trawa i zwalowac na tym co jest ??? Dzis trawnik wyglada tak
eVka 09:28, 10 maj 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Ja bym czekała, 2 tygodnie to bardzo krótki czas. Poczekaj jeszcze 2 tygodnie i zobaczysz czy trawa mocniej ruszy.
____________________
tommiberry 11:06, 10 maj 2018

Dołączył: 10 kwi 2018
Posty: 87
2 tyg to nie długo-mysle ze miesiac to optymalny czas zeby ocenic. Zobacz jak wygalda moj trawnik po miesiacu...
Na tym twoim nowym zdjeciu trawnik wyglada troche lepiej niz na ostatnim....

Na trutni sie nie znam...
Iwonaaaa 11:17, 10 maj 2018

Dołączył: 09 maj 2018
Posty: 10
Dzieki za rade poczekam jeszcze 2 tyg a jak z koszeniem gdy ta trawa co juz jest bedzie miala 10 cm to kosic czy czekac ? Z tego co tutaj pisze to koszenie to podstawa zeby sie trawa rozrosla ??
krzychoo900 13:33, 10 maj 2018

Dołączył: 25 lut 2018
Posty: 13
Witam jakiś czas mnie nie było.... trawka już posiana teren jakoś przygotowany, w załączeniu rożek mojego przyszłego trawnika... Chciałem zapytać się jak często podlewać trawnik, w ubiegły piątek posiałem nasionka barenbrug green universal, obficie podlewałem zraszaczami cały podwórek od piątku wieczorem przez całą sobotę i całą niedzielę, - tak bardzo ziemia chłonęła wodę że cały czas wysychała, i od tego poniedziałku już tak bardzo nie chłonie podlewam teraz tylko ręcznie delikatnie zwilżając glebę, czy jeżeli ziemię w południe słońce mocno przygrzeje i wyschnie a wieczorem podleję to mocno źle dla nasionek?? Dodam że nasiona wysiałem po czym je zwałowałem, w jednej części trawnika widzę że coś kiełkuje, chociaż chyba też chwast bo jakieś dwulistki się pojawiają..... po jakim czasie wam zakiełkowała w miarę ładnie ta trawa??
krzychoo900 14:19, 10 maj 2018

Dołączył: 25 lut 2018
Posty: 13
Ohooo.... już nie muszę dzisiaj podlewać, i pewnie już po trawie Żona właśnie dzwoniła podobno taka ulewa z gradem przyszła że zwszystko w 5 minut zalała pierwszy raz widzę tyle wody w koło mjego domu..... Nasionka podobno wymyło.... ta woda to nie jest z dachu.... mam drenaż z studnią chłonną..... będzie coś z tego ktoś miał taką sytuację, co zrobić??




Dobra.... Jest średnio źle ale jest jeszcze gorzej bo widzę że pojawiła mi się prawie wszędzie chwastnica:-S trawa też widzę gdzie niegdzie zaczęła schodzić trawa, ale z tym chwastem chyba sobie nie poradzę?
Pixel 21:58, 10 maj 2018

Dołączył: 04 maj 2018
Posty: 2
Jestem w trakcie zakładania trawnika. Na tą chwile postanowiłem zrobic mały kawałek terenu aby sprawdzić co i jak. Wiec teren po budowie skopany rok temu nawiezione ziemi około 10 cm. W tym roku siatka i ziemia przesiewana około 20 cm. Dodałem torfu oraz ręcznie posiałem trawę. Mineło ponad 3 tygonie trawka ładnie wzrosła około 10 cm. Miejscami łyso ale licze ze zarosnie. Na dniach planuje uzyc kosiarki raz pierwszy i tu mam pytanie:
1.czy wysokosc 5-6 cm bedzie odpowiednia ?
2.Czy po skoszeniu grabić ? (kosiarka z koszem lecz sa miejsca przy chodniczkach/skrajne do ktorych musze uzyc nozyc )
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies