Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Silno 23:02, 10 maj 2018

Dołączył: 10 maj 2018
Posty: 6
Hejka. Powiedzcie czy lepiej
Silno 23:03, 10 maj 2018

Dołączył: 10 maj 2018
Posty: 6
Hejka. Powiedzcie czy lepiej zaczekac po rozplantowaniu ziemii az chwasty wzejdą czy lepie najpierw wjechac glebogryzarką i w tedy poczekac az wzejdą? Dzięki
omi 23:15, 10 maj 2018

Dołączył: 30 wrz 2017
Posty: 19
Od razu glebogryzarka. W przeciwnym wypadku ona wyciągnie na wierz nowe nasiona które będą kielkowac
Silno 23:59, 10 maj 2018

Dołączył: 10 maj 2018
Posty: 6
Dzięki
Moralez 11:08, 11 maj 2018

Dołączył: 08 maj 2018
Posty: 8
Dzień dobry, proszę Was o pomoc. Jakieś 3 tyg temu założyłem trawnik (ok 100m2).
Z działeczki była zdejmowana ziemia ok 10cm i tyle samo nawiezionego czarnoziemu lekko przemieszanego z gliną. Następnie równania, wałowanie i w końcu wysiew.
Wszystko było w porządku do momentu pierwszej naprawdę mocnej ulewy, po której okazało się, że mam na działce położony bardzo nieumiejętnie drenaż rozsączający i woda z zakończenia drenażu wybiła na zewnątrz i wypłukała nasiona na przyległą drogę. Problemem podczas każdego deszczu jest również to, że ogródek jest w spadku, zarówno poprzecznym jak i podłużnym.
Na tą chwilę problem z drenażem został rozwiązany. Trawa, która ocalała ma w tej chwili około 3-4 mm.
Zastanawiam się czy powinienem w tej chwili już dosiewać w miejscach gołych placyków, których czy wstrzymywać się do pierwszego koszenia.
Poniżej zdjęcia.

Moralez 11:09, 11 maj 2018

Dołączył: 08 maj 2018
Posty: 8
Jeszcze zdjęcie z góry (niestety przez siatkę na komary), gdzie widać jak nierówno rośnie trawa.
Moralez 11:13, 11 maj 2018

Dołączył: 08 maj 2018
Posty: 8
Gardenarium 12:08, 11 maj 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Silno napisał(a)
Hejka. Powiedzcie czy lepiej zaczekac po rozplantowaniu ziemii az chwasty wzejdą czy lepie najpierw wjechac glebogryzarką i w tedy poczekac az wzejdą? Dzięki


Odczekać aż nasiona wzejdą. Odpowiedź Omi zaprzecza sobie sama

omi napisał(a)
Od razu glebogryzarka. W przeciwnym wypadku ona wyciągnie na wierz nowe nasiona które będą kielkowac


No właśnie glebogryzarka wyciągnie nasiona na wierzch.
Trzeba odczekać aż chwasty wzejdą i je opryskać. Potem już nie miąchać ziemi.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
krzychoo900 13:29, 11 maj 2018

Dołączył: 25 lut 2018
Posty: 13
Pani Danusiu podpowie Pani co w mojej sytuacji Pani by zrobiła?
Silno 14:41, 11 maj 2018

Dołączył: 10 maj 2018
Posty: 6
Czyli mam na tą ziemię siac bezpośrednio??? Chcialem ją glebogryzarką przejecgac bo pelno grud a i wyrowna lepiej chyba...sam nie wiem....dodam ze nie będę stosowal żadnej chemii...ręczne pielonko. Wole zaplacic komus by mi pomógl w pieleniu niz te rakotworcze świństwa w ziemię wmontowywać. Moż by glebogryzarke na mnienszą głębokosc ustawic by mi tylko przemieliła to co rozłożę? Dodam ze trawnik bedzie wolnorosnący na gleby suche.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies