Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Moralez 21:36, 11 maj 2018

Dołączył: 08 maj 2018
Posty: 8
Podpowie ktoś co robić?
krzychoo900 23:37, 11 maj 2018

Dołączył: 25 lut 2018
Posty: 13
Maralez poczekaj do pierwszego koszenia....
Natomiast Ty Silno to się dobrze zastanów czy nie chcesz tej gleby herbicytem opryskac.... ja opryskałem jakiś czas temu zglebogryzowałem w ubiegłym tygodniu posiałem trawę i już widzę że zaczyna pomału sobie schodzić natomiast chwast ją wyprzedził i jest to chyba chwastnica.... i teraz nie wiem co zrobić.... źle zrobiłem że nie poczekałem znowu te 2 tygodnie.... i teraz i tak muszę czekać i zoabczyć co z tego wszystkiego wyjdzie jak podrośnie i albo będę z tym walczył w przyszłym roku albo będę siał wszystko od nowa ale czekam na podpowiedź kogoś bardziej doświadczonego.. a ręcznie to już widzę żę u mnie tego nie wyskubiesz......
Silno 22:53, 12 maj 2018

Dołączył: 10 maj 2018
Posty: 6
Krzycho900 ja chce odczekac 2 tygodnie po glebogryzarce lub nawet ze 3. Wtedy atakuje chwasty ręcznie. Jeśli nie dam rady sam to zaplace komus 16zl na godzine i pewnie ktoś chetny sie znajdzie do pomocy wtedy wszystko przegrabię i wysieję trawę. Pewnie jeszcze jakies chasty wyjdą ale będzie tego dużo mniej. mam nadzieję
FilippS 21:23, 13 maj 2018

Dołączył: 13 maj 2018
Posty: 3
2 tygodnie temu posiałem trawę na nowo przygotowane podłoże. Trawa jeszcze nie wzeszła, ale pojawiają mi się takie chwasty jak widać na załączonym zdjęciu. Co to jest i co z tym teraz zrobić?
Gardenarium 22:49, 13 maj 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Komosa, chwast jednoroczny. I jakieś inne.

Nic nie robić, będziesz kosił i nie przeżyje do następnego roku, bo nie zawiąże nasion. A jak ci się chce i masz czas- to wyrywaj ręcznie. Ale sensu to nie ma.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
krzychoo900 23:28, 13 maj 2018

Dołączył: 25 lut 2018
Posty: 13
A u mnie to chyba coś innego proszę o podpowiedź, parę postów wyżej dodałem zdjęcia.
Gardenarium 00:13, 14 maj 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
krzychoo900 napisał(a)



Te szerokie źdźbła to chwastnica.
Wyrywać.Musi być nieco większa do wyrywania.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
FilippS 03:27, 14 maj 2018

Dołączył: 13 maj 2018
Posty: 3
Gardenarium napisał(a)
Komosa, chwast jednoroczny. I jakieś inne.

Nic nie robić, będziesz kosił i nie przeżyje do następnego roku, bo nie zawiąże nasion. A jak ci się chce i masz czas- to wyrywaj ręcznie. Ale sensu to nie ma.

Niestety jest tego tyle, że nie da rady tego wyrwać. Musiało być w ziemi, którą mi przywieźli?
Gardenarium 07:55, 14 maj 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tak Filipie, nasiona były w ziemi i wzeszły, gdy zrobiło się ciepło.
Nic nie będzie trawnikowi, jeśli tylko takie chwasty. Sa najłatwiejsze do zwalczenia.
Zaczniesz kosić i będzie ok. Zginą.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Hamster 11:09, 14 maj 2018

Dołączył: 26 kwi 2018
Posty: 16
Czy jest sens walczyć z komosą, gdy w sąsiednich ogródkach jest jej całe zatrzęsienie? Trawnik ładnie zaczyna się wolno zagęszczać, ale jest jedno miejsce, gdzie trawa wschodzi bardzo słabo, za to pełno jest tam właśnie komosy. Niby ściąłem ją kosiarką i powyrywałem sporo takich drobniutkich egzemplarzy, ale zastanawiam się, czy w tym miejscu trawa da sobie radę mając na tym kawałku dużą ilość komosy?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies