Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Matttii 22:07, 06 maj 2018

Dołączył: 19 maj 2017
Posty: 21
często koś - nie wytrzyma z trawą
adkawi 21:58, 08 maj 2018


Dołączył: 13 wrz 2015
Posty: 524
Hamster to komosa .Ja bym to pieliła. Masz nieduży trawnik.
____________________
Adrianna
tommiberry 09:26, 09 maj 2018

Dołączył: 10 kwi 2018
Posty: 87
Jakis miesiac temu robilem operacje zageszczania/reanimacji trawnika. Na starą trawę/ziemie rzucilem ziemi do trawników wymieszanej z nasionami do trawnika.
Trawa ładnie wzeszla, jest gesta ale jej wzrost zatrzymal sie na okolo 2cm i tak stoi juz od 1-2 tygodni. Trawa jest bardzo delikatna-to taki meszek narazie....

Trawa jest codziennie podlewana kilkakrotnie jako ze mam ASN.

Martwic sie czy nie? robic cos z tym czy nie?
tommiberry 09:31, 09 maj 2018

Dołączył: 10 kwi 2018
Posty: 87
tak to wygladalo jak go zakaldalem/poprawialem:


A tak teraz:





Iwonaaaa 14:02, 09 maj 2018

Dołączył: 09 maj 2018
Posty: 10
witam, 2 tyg temu zasialam trawnik barnerburg uniwersal metoda reczna, zgrabilam, zwalowalam. po 3 dnich wial silny wiatr. nasiona byly podlewane codziennie nawet 2x dziennie. trawa wschodzi nierowno plackami... dzien po wysiewie (truc?truten?) wygrzebal tunele pod nasionami i nadal tam siedzi poniewaz nie wyjdzie ze wzgledu na krawezniki. pttanie jest takie czy moze dosiac trawy tam gdzie jest jej malo? i czy w drugim miejscu przygotowanym pod trawe sypiaca sie tuja nie zaszkodzi trawie??? a to jest miejsce na nowy trawnik z sypiaca tuja
tommiberry 15:30, 09 maj 2018

Dołączył: 10 kwi 2018
Posty: 87
Nie masz przypadkiem ciezkiej gleby? troche wyglada tak jak u mnie na miejscach z ciezką deptaną glebą. Trzeba by wymieszac lekko z ziemią z worków i na tym wysiewac. Masz mały trawnik wiec nie zrujnuje cie to bo ziemie mozesz kupic w obi po 6zl worek chyba 60l.
Iwonaaaa 16:17, 09 maj 2018

Dołączył: 09 maj 2018
Posty: 10
Nie mam zielonego pojecia poprostu sie nie znam cale zycie w bloku mieszkalam ale gleba hmmmmoge to opisac we wlasnych slowach bardzo czarna mocno brudzi i bardzo sie klei. Dobrze rosna warzywka na tym powiem szczerze ze nie wyglada to az tak zle.jak na zdjeciach moze bardziej podlewac ? Jednego dnia bylam w pracy do nocy i nie.podlalam a to byly pierwsze dni majowe pierwsze.upaly ;-( moze to sa skutki ? Oprucz tego co na.zdjeciach mam jeszcze z tylu 150m5. Strach siac. Trawa ponoc dobra tam gdzie sa placki sa malutki kielki trawy jakby inna odmiana rosla?? Czekac?dosypac ziemi i dosiac znowu? Czy po kilku koszeniach zobaczyc co dalej ? iemia jak sie podleje robi sie mieciutka jak maselko tyle ze czarne hehe wszyscy chwala nasza ziemie co robic
adkawi 16:31, 09 maj 2018


Dołączył: 13 wrz 2015
Posty: 524
Iwona jesli chodzi o trawnik to za bardzo nie pomogę,natomiast ja bym zrobiła w tej "nerce" gdzie masz trawę... fajną rabatkę ze żwirem.A tą sypiącą się tuje wymieniła na jakieś inne zdrowe drzewko .
____________________
Adrianna
Iwonaaaa 19:28, 09 maj 2018

Dołączył: 09 maj 2018
Posty: 10
Po dzisiejszych burzach zauwazylam ze w miejscach gdzie trawa slabiej wyrosla stoi przez chwile woda tzn nie dlugo kilka minut i wsiaka. Pytanie czy w tym miejscach dosiac czy czekac widocznie ziemia osiadla gdzie niegdzie prosze o porade ????
Gardenarium 07:30, 10 maj 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
rrafix napisał(a)
Witam.
Do zagospodarowania mam teren leśny przedstawiony na zdjęciach.
Proszę o porady dotyczące przygotowania gruntu pod trawnik (nasiona lub trawa w rolce)







____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies