Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Gardenarium 07:39, 27 sie 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
W te łyse placki robić dosiewki już teraz, posypać ziemią, nasionami - przegrabić leciutko i podlewać. Chwastami na razie nie przejmować się, jak masz czas, wydłubuj widelcem.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
analyzer65 07:53, 28 sie 2019

Dołączył: 02 wrz 2016
Posty: 113
I dużo wody. Podłoże musi być non stop dobrze wilgotne.
Ileś dni temu u nas pod pracą robiono dosiewki bo puste place były na starym trawniku. Specjalnie obserwowałem sytuację, teren dość mocno nasłoneczniony, gleba raczej mało urodzajna.
Dopóki lano wodę w zasadzie non stop to trawa super wzeszła, miała nawet pierwsze koszenie. Natomiast obecnie upały wróciły, teren jest mniej podlewany i trawa zaczyna marnieć, przerzedzać się itd.
adinka84 14:51, 28 sie 2019

Dołączył: 10 paź 2018
Posty: 35
Podoba mi się patent z widelcem wykorzystam na pewno co do podlewania to mamy ustawiony system na trzy razy dziennie po 5 minut.
wasiu 16:32, 28 sie 2019

Dołączył: 06 maj 2019
Posty: 14
Kolejna aktualizacja dotycząca mojego zielonego dywanu
Jak wcześniej pisałem, miałem problem z obrzydliwą chwastnicą i mogę powiedzieć, że puma universal działa!!! Spryskane zgodnie z zaleceniami producenta i myślałem, że preparat nie działa (nie wypalało tego badziewia ani nic nie było widać, że coś się dzieje) ale po tygodniu okazało się, że chwastnica przestała rosnąć i powoli zwijać się z tego świata I co najważniejsze - trawie nic się nie stało co mnie również cieszy!

Zdjęcia poniżej jak to wygląda po 2 tygodniach. W kółkach widać miejsca gdzie nie spryskałem Pumą (robiłem to późnym wieczorem i jest kilka takich pasów).




Natomiast poniżej zdjęcia z porównania PRZED i PO


waldek727 04:10, 29 sie 2019


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
adinka84 napisał(a)
Podoba mi się patent z widelcem wykorzystam na pewno co do podlewania to mamy ustawiony system na trzy razy dziennie po 5 minut.

Rozumiem, że panują upały i trzeba trawkę schłodzić, ale ona tego nie potrzebuje.
Trawniki w zależności od rodzaju gleby podlewa się średnio 30-40 minut co 3-4 dni (wrzesień). Trawa ma szukać wody od dołu, a nie od góry.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
analyzer65 07:41, 29 sie 2019

Dołączył: 02 wrz 2016
Posty: 113
Dokładnie.
Lepiej rzadziej, a bardziej podlać niż podlewać często, a mało bo system korzeniowy przestaje rozwijać się z uwagi na fakt, że trawa wilgoć ma płytko i nie ma potrzeby rozwijania systemu korzeniowego żeby pobierać wodę z głębszych partii gleby.
Przestawiłbym system zraszający żeby załączał się nad ranem na ok. 20-25minut.
fruciak 09:14, 29 sie 2019

Dołączył: 26 cze 2019
Posty: 11
adinka84 napisał(a)
Podoba mi się patent z widelcem wykorzystam na pewno co do podlewania to mamy ustawiony system na trzy razy dziennie po 5 minut.


3 razy dziennie po 5 minut ?, to ta trawa chyba dostaje wody tyle co nic, bardziej na jej przetrwanie podlewasz..

intensywne podlewanie to przedział od 30 do 45 minut w zależności od typu zraszaczy oraz ich zasięgu, wiem po sobie że utrzymanie trawnika w dobrej kondycji kosztuje jeszcze przy tych upałach
adinka84 21:00, 29 sie 2019

Dołączył: 10 paź 2018
Posty: 35
fruciak napisał(a)


3 razy dziennie po 5 minut ?, to ta trawa chyba dostaje wody tyle co nic, bardziej na jej przetrwanie podlewasz..

intensywne podlewanie to przedział od 30 do 45 minut w zależności od typu zraszaczy oraz ich zasięgu, wiem po sobie że utrzymanie trawnika w dobrej kondycji kosztuje jeszcze przy tych upałach


Te 5 minutowki zalecił Pan który zakładał trawnik ale może rzeczywiście chodziło tylko o etap kiedy trawa wykielkuje. W tej chwili trawnik ma miesiąc zgodnie z Waszymi sugestiami przestawimy system na podlewanie poranne. Mam tylko pytanie co jeśli będziemy robić dosiewke? Jak wtedy ustawić podlewanie?
analyzer65 07:44, 30 sie 2019

Dołączył: 02 wrz 2016
Posty: 113
W przypadku dosiewek to obowiązuje zasada jak przy zakładaniu trawnika - miejsca muszą być non stop wilgotne, a więc w ciągu dnia dodatkowo muszą być zraszane.
DMN 20:24, 02 wrz 2019

Dołączył: 31 mar 2016
Posty: 20
U mnie po ponad tygodniu w nawiezionej ziemi pojawiły się i pojawiają takie okazy. Najwyższe z nich to zboże wyrwę z korzeniem i po sprawie a reszta do wyeliminowania po pierwszym koszeniu, rozumiem, że mam się nie przejmować bo za kilka dni chciałem siać.

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies