Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Gardenarium 07:54, 28 wrz 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tutaj raczej siewnik ma małe znaczenie, ważne jest doświadczenie i umiejętności w równomiernym rozsypaniu. Ja sieję z ręki, Witek sieje Scotssem do nawozu ręcznym, każdy ma swoje preferencje. Jak byś nie posiał i czym i tak ulewa zniweczy twoje starania i nasiona spłyną gdzie tylko chcą. Chyba, że będziesz miał szczęście i ulewy nie będzie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Visterio 16:58, 28 wrz 2020


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 102
Gardenarium napisał(a)
Siej, nie pytaj


OK, msm jeszcze jedno pytanie. Czy dosiewki koniecznie muszą być wykonane tym samym gatunkiem ziaren? Rzecz w tym, że zużyłem już całe opakowanie i w zasadzie mam jeszcze w zanadrzu Barenburga RPR, który został z poprzedniego wysiewu. Jego skład jest inny, ale czy to ma aż takie znaczenie?
Skład:
wiechlina łąkowa 10%
kostrzewa kępowa 20%
życica trwała RPR 60%
kostrzewa czerwona 10%
Brix0n 18:33, 28 wrz 2020

Dołączył: 17 cze 2020
Posty: 88
Mam pytanie. Na wiosnę będę chciał zagescic trawnik. Wygląda całkiem ładnie ale jest trochę placków i wpadłem na pewien pomysł. Warunkiem jest w czasie wysiewu nasion przemoczona ziemia. Gdy ziemia będzie bardzo mokra rozsialbym z 2-3 kg nasion na całej powierzchni trawnika i przywalcowal. Czy trawa wzejdzie ? Chodzi o to że w większości miejsc nie ma jak wzruszyć ziemi a chciałbym by trawnik był gestszy.Dlatego rozsialbym nasiona na mokra ziemię i przywalcowal. Wiem że aeracja zagęszcza trawę ale mój trawnik narazie na to za młody jest. Proszę o poradę.
Gardenarium 23:09, 28 wrz 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Visterio napisał(a)


OK, msm jeszcze jedno pytanie. Czy dosiewki koniecznie muszą być wykonane tym samym gatunkiem ziaren? Rzecz w tym, że zużyłem już całe opakowanie i w zasadzie mam jeszcze w zanadrzu Barenburga RPR, który został z poprzedniego wysiewu. Jego skład jest inny, ale czy to ma aż takie znaczenie?
Skład:
wiechlina łąkowa 10%
kostrzewa kępowa 20%
życica trwała RPR 60%
kostrzewa czerwona 10%


Dosiewaj.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 23:10, 28 wrz 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Brix0n napisał(a)
Mam pytanie. Na wiosnę będę chciał zagescic trawnik. Wygląda całkiem ładnie ale jest trochę placków i wpadłem na pewien pomysł. Warunkiem jest w czasie wysiewu nasion przemoczona ziemia. Gdy ziemia będzie bardzo mokra rozsialbym z 2-3 kg nasion na całej powierzchni trawnika i przywalcowal. Czy trawa wzejdzie ? Chodzi o to że w większości miejsc nie ma jak wzruszyć ziemi a chciałbym by trawnik był gestszy.Dlatego rozsialbym nasiona na mokra ziemię i przywalcowal. Wiem że aeracja zagęszcza trawę ale mój trawnik narazie na to za młody jest. Proszę o poradę.


Rozsiej nasiona i posyp ziemią, nie wałuj. Bo się wszystko przyklei do wału.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Brix0n 17:51, 29 wrz 2020

Dołączył: 17 cze 2020
Posty: 88
A czy można kosić trawnik np na 7.5 cm. Czy to zdrowe dla niego będzie? Podoba się nam jak najwyżej koszony trawnik dlatego pytam.
Gardenarium 19:20, 01 paź 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Można, tylko trzeba częściej kosić. Co 3-4 dni.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Brix0n 17:33, 02 paź 2020

Dołączył: 17 cze 2020
Posty: 88
Super pomyślę po zimie. Mój 4 miesieczny trawnik skoszony przed chwilą - zdjęcie poniżej Za miesiąc mają mi obstawiać krawezniki i robić mały tarasik na ziemi w trawniku. Aż się boję żeby go nie zniszczyli Na wiosnę będą ostatnie większe dosiewki po oprysku chwastoxem najwyżej.



jawrob 17:55, 04 paź 2020

Dołączył: 28 wrz 2020
Posty: 4
Gardenarium napisał(a)
Tutaj raczej siewnik ma małe znaczenie, ważne jest doświadczenie i umiejętności w równomiernym rozsypaniu. Ja sieję z ręki, Witek sieje Scotssem do nawozu ręcznym, każdy ma swoje preferencje. Jak byś nie posiał i czym i tak ulewa zniweczy twoje starania i nasiona spłyną gdzie tylko chcą. Chyba, że będziesz miał szczęście i ulewy nie będzie.


Jeszcze jedno pytanie: Teraz we wtorek bede miał glebogryzarkę separacyjną - czy siać zaraz po niej (po wyrównaniu i zagrabieniu) czy poczekać aż wzejdą chwasty i jeszcze raz spryskać? (Stara trawę spryskałem roundapem - ale miejscami jest jakaś taka troche zielona jeszcze..Miejscami mam kurdybanka i ciężko go bierze ten oprysk) Wiem że już mało czasu jest na siew więc nie wiem czy robić oprysk i siać wiosną czy już oprysku nie robić..
jawrob 11:25, 05 paź 2020

Dołączył: 28 wrz 2020
Posty: 4
Mam mieszankę samych kostrzew - ta trawa długo wschodzi. Patrząc na prognozę pogody wysiewać ją jeszcze czy poczekać do wiosny?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies