Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Kokesz 22:02, 11 paź 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6684
Tu jest plan warzywnika https://www.ogrodowisko.pl/watek/6265-osiedlowy-ogrodek?page=216
Myślałam, żeby rabaty / kwatery z warzywami były położone ciut niżej niż trawnik, gdzieś coś takiego widziałam.

O tu

https://www.ogrodowisko.pl/watek/526-zakladanie-trawnika-z-siewu-trawnik-z-siewu?page=6
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Gardenarium 22:06, 11 paź 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Renatko wycinasz bardzo głęboki kant, a trawnik musi być z grubej rolki. I dodatkowo docinasz brody trawnika nożycami, żeby zawsze były idealne
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kokesz 23:17, 11 paź 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6684
Dziękuję Danusiu
Nie będzie trawy z rolki tylko siana trawa z mikrokoniczyna.

To jeszcze drugie pytanie

Teren pod warzywnik będzie skopany do końca teraz jesienią, jeszcze kawałek z posianą facelią nam został.
Wiosną chcemy wszystko wyrównać, zwałować, posiać trawę w miejscach ścieżek i...chyba będziemy fruwać nad tymi ścieżkami. A jak warzywa sadzić, żeby kwater nie zadeptać? Chyba zostawimy jedną ścieżkę nieobsianą trawą, żeby jakoś przechodzić do schowka pod balkonem.
Albo rabatą po lewej stronie, bo tam będą krzewy czarnej porzeczki i agrest na pniu. Jak to dobrze rozplanować?
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Gardenarium 07:34, 13 paź 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Efekt uniesienia uzyskasz za 5 lat a może dłużej, a może wcale Nie jestem zwolenniczką trawników z koniczyną, niestety nie pomogę w tym
Warzywa się sieje w zasadzie w większości, depcze się a potem zagrabia lub przekopuje.
Chodzi po deskach. Ja chodzę po kwaterze po ścieżkach z trawnika z rolki.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
22tomek 10:14, 13 paź 2020

Dołączył: 07 maj 2020
Posty: 2
Witam.
Mam pytanie do bardziej doświadczonych : czy jeżeli wysieję trawę powiedzmy za tydzień, to czy przy ewentualnych niskich temperaturach jeżeli trawa nie zdąży wykiełkować to nasiona trawy przezimują w ziemi i wzejdą na wiosnę?
Gardenarium 16:14, 14 paź 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wzejdą jeszcze jesienią.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
chapter322 19:00, 17 paź 2020

Dołączył: 19 sie 2020
Posty: 8
Proszę o pomoc bo chyba mam mały problem z trawnikiem 2 miesięcznym. Trawnik zaczyna delikatnie żółknąć. Nie wiem czy to przyczyna ze w tym miejscu za mało nawozu siewnik rozsiał czy wręcz odwrotnie.
Proszę o poradę co zrobić aby w tym miejscu wzmocnić trawę bo jest słabsza.
Gardenarium 18:29, 19 paź 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tu gdzie jasne- za mało nawozu (raczej nie podejrzewam, że za dużo). Teraz to już nic nie możesz zrobić, wyrówna się nawożeniem wiosennym. Teraz to idzie zima więc jakiekolwiek nawozy i zabiegi nie mają sensu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ajerzyk 11:36, 21 paź 2020

Dołączył: 18 paź 2020
Posty: 4
Cześć,

W pierwsze dni października miałem "firmę" która miała wykonać równanie oraz siew. Sam totalnie się nie znam na ogrodnictwie, do tej pory byłem mieszczuchem ale wydaje mi się że siew jest wykonany bardzo słabo, niby widziałem że siali na krzyż ale 650m posiali w 30minut prawie że biegając z tymi siewnikami.

Zlecone było przejechanie glebogryzarką, równanie terenu oraz przygotowanie pod siew.

"Firma" przejechała niechlujnie glebogryzarką, gdzieniegdzie nawet nie było przejechane a raczej kawałek przejechany i ziemia rozciągnięta tak żeby przykryć resztę nie zoranej ziemi (doszedłem do takich wniosków później jak sam część poprawiałem). Przejechali broną, zapytali czy ok, wydawało się że jest równo, więc posiali i uwałowali i wtedy wyszła masakra, oczywiście - "przecież Pan zaakceptował, a już posiane, o 5 cm nie będziemy się kłócić" na dziury na 3m o głębokości koło 7cm, kurde żałuje że wcześniej nie poczytałem jak to powinno wyglądać i że wziąłem usługę z siewem. w skrócie jeden raz - glebogryzarka - brona - siew - wałowanie, żadnego wygrabienia kamieni itd. Oczywiście Pan twierdził że glebogryzarka "wbije" kamienie na 30cm i gdyy to jeszcze było wykonane na jeden raz, zajęło im to 20 dni, przyjechali porobili 2h no i będą w środę w przyszłym tygodniu i tak cały czas - masakra.



Dlatego sam, przerzuciłem 30 taczek, kupiłem trawę i dosiałem ręcznie( te gołe place - czerwone prostokąty).




Nic mleko się rozlało, poproszę o ocenę siewu i pomoc w dobraniu jakieś planu naprawczego jeśli potrzebny ( głównie chodzi mi o pasy, a w nich jak by linia ziaren z siewnika co 5 cm ), czy dzisiaj szybko kupić trawę dosiać - czy poczekać do wiosny- problem jest też taki że ta ziemia jest już zbita przy dosianiu nie widzę opcji wałowania, bo bym musiał po trawie jeździć można tak? a przy opadach na powierzchni woda powoduje że nasiona spływają, i nie wiem jak powbijać nasiona przy ewentualnej do siewce.

Trochę się boję, bo były noce koło 2 stopni, a i musiał być mróz bo raz auto skrobałem.

Mam też jedno miejsce takie ciemniejsze (ziemia) na którym stoi mi woda, zastanawiam się czy nie posypać tam piachem i przejechać glebogryzarką co by trochę rozluźnić ziemię? dobry zły pomysł? i dosiać to miejsce teraz lub na wiosnę.

Z góry Dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam
Artur





Gardenarium 11:54, 21 paź 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Narobiło się konkurencji i psują niestety rynek, firma która robi dobrze i chce swoją cenę, nie ma szans się przebić Przerabiam to obecnie.... Klienci biorą byle co i taki jest oto skutek. A my nie mamy roboty Partacze wygrywają w dobie koronawirusa.

Siali siewnikiem wózkowym, bo widać te pasy, co do równania...no cóż mam powiedzieć. ...Nic.

Teraz to ewentualnie posypuj ziemią, żeby wyrównywać te rowy...gdyby pogoda była ok, to dosiewaj, a jak nie to czekaj do wiosny, zobaczysz co wzejdzie i wtedy podosiewasz.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies