Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Gardenarium 17:21, 23 sie 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
sarenka napisał(a)
Przy pieleniu trawnika zauważyłam,że trawa nie trzyma się ziemi- unosi się do góry wraz z wyrywanymi chwastami- okazało się,że są pędraki. Sporo pędraków. Teraz latem trawnik wysechł na wiór.
Jak teraz o niego zadbać- zrobić wertykulację ,gdzie pewnie cały trawnik wyjdzie z korzeniami
Potem czymś polać od pędraków
Wysiać nowy trawnik
czy może po wertykulację zrobić przejażdżek wertykulatorem??i potem wysiać trawnik?


Najpierw zająć się pędrakami. Poczytać cykl rozwojowy.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
sarenka 17:30, 23 sie 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601


Poczytałam, że najlepiej jesienią zrobić wertykulację potem podlać czym co je zwalczyć, np Nemasys a potem przekopywać ( glebogryzarka) i wybierać te co na wierzch wychodzą.
A.zalożenie trawnika w październiku lub na wiosnę.
Czy to dobry plan?
____________________
Magda W samym sloncu
Gardenarium 18:21, 23 sie 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ten komentarz który zacytowałaś to nie do ciebie. Do ciebie jest ten :
Najpierw zająć się pędrakami. Poczytać cykl rozwojowy.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 18:23, 23 sie 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Biedronka napisał(a)

Już pokazuję:


Niestety, brak wiechliny, która wiąże darń.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
sarenka 20:19, 23 sie 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Gardenarium napisał(a)
Ten komentarz który zacytowałaś to nie do ciebie. Do ciebie jest ten :
Najpierw zająć się pędrakami. Poczytać cykl rozwojowy.

Poczytam cykl rozwojowy i zalecenia zwalczania jesienią- wertykulacja, oprysk, przekopanie.
____________________
Magda W samym sloncu
chapter322 09:47, 24 sie 2020

Dołączył: 19 sie 2020
Posty: 8
Gardenarium napisał(a)


Przejechać glebogryzarką, niech nowe nasiona chwastnicy wzejdą, jak wyrosną opryskać, następnie chwilę odczekać aby było widać że R. działa, i siać nowe nasiona już bez wzruszania... Podlewać. Opryskane chwasty padną, nasiona wzejdą.



Pani Danusiu, rozumiem iż mogę cały teren przejechać zwykłą glebogryzarką a nie separacyjną ? U mnie wynajęcie takiej separacyjnej glebogryzarki na mój teren to koszt 1100zl a zwykłej 220zł.

A czy jest sens rozsypać na moją działkę ziemie do trawy zakupioną w workach z marketu ogrodniczego ?
Gardenarium 21:48, 24 sie 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Możesz lekko przysypać nasiona po przegrabieniu po posianiu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Hamster 08:11, 31 sie 2020

Dołączył: 26 kwi 2018
Posty: 16


Kochani,
Po wczorajszej nawałnicy, mój nowo zakładany trawniczek wyglada tak, jak na zdjęciach. Czy dać mu spokój, żeby sobie spokojnie wzrastał? Czy jest jakiś sposób, żeby pozbyć się tych wydm, które porobiły się w trakcie ulewy? Jak można ewentualnie wyrównać ten teren?
analyzer65 09:05, 01 wrz 2020

Dołączył: 02 wrz 2016
Posty: 113
Ja bym zostawił jak jest.
Widać, że trawa ładnie wschodzi i powinna rozkrzewić się, a te "wydmy" jak grunt podeschnie, znikną same. Wbrew pozorom podłoże pracuje.
Hamster 09:30, 01 wrz 2020

Dołączył: 26 kwi 2018
Posty: 16
Tak zatem uczynię. Tym bardziej, że z dnia na dzień faktycznie trawa ładnie się rozwija.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies