Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

chapter322 17:24, 05 paź 2020

Dołączył: 19 sie 2020
Posty: 8
Pani Danusiu.
Mam jeszcze jedno pytanko.
Mój młody trawniczek który ma około 1 miesiąca czasu ( wysiew nastąpił na początku września) został zasilony nawozem do siewu trawy firmy Substral (foto).

Niestety nawóz został nierównomiernie rozsiany poprzez siewnik i w miejscach niedosianych trawa jest bardzo rzadka i słaba.
Pytanie czy o tej porze roku (październik) mogę w miejscach gdzie słaba jest trawa ponownie nawieźć tym nawozem do siewu trawy ?

Gardenarium 17:46, 05 paź 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie, zostawić, kiedy było nawożone? Teraz czekamy do wiosny i wiosną się wyrówna.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
opengrass 18:51, 05 paź 2020


Dołączył: 18 maj 2020
Posty: 20
jawrob napisał(a)
Mam mieszankę samych kostrzew - ta trawa długo wschodzi. Patrząc na prognozę pogody wysiewać ją jeszcze czy poczekać do wiosny?

To jest już ostatni dzwonek obarczony dużym ryzykiem. Jeśli wierzyć wróżkom (patrz zdjęcie) to do 6 listopada będzie normalna pogoda.
Tak do 15.10 możesz siać ale na własne ryzyko
Kostrzewa zależnie od gatunku i oczywiście temperatury kiełkuje po 10-20 dniach.
Teoretycznie szybciej kostrzewa czerwona a wolniej trzcinowa ale teraz co roku dochodzą nowe odmiany.
Zdradź skład mieszanki
chapter322 20:46, 05 paź 2020

Dołączył: 19 sie 2020
Posty: 8
Nawożone było nawozem do siewu trawy na początku września wraz z sianiem trawy.
jawrob 21:26, 05 paź 2020

Dołączył: 28 wrz 2020
Posty: 4
opengrass napisał(a)

To jest już ostatni dzwonek obarczony dużym ryzykiem. Jeśli wierzyć wróżkom (patrz zdjęcie) to do 6 listopada będzie normalna pogoda.
Tak do 15.10 możesz siać ale na własne ryzyko
Kostrzewa zależnie od gatunku i oczywiście temperatury kiełkuje po 10-20 dniach.
Teoretycznie szybciej kostrzewa czerwona a wolniej trzcinowa ale teraz co roku dochodzą nowe odmiany.
Zdradź skład mieszanki



Kostrzewa czerwona kępowa Rapsodia 10%
Kostrzewa czerwona rozłogowa Maxima 5%
Kostrzewa czerwona rozłogowa Adio/Areta 10%
Kostrzewa szczeciniasta/murawowa Ridu/Nordic 10%
Kostrzewa trzcinowa Escalante 40%
Kostrzewa trzcinowa Meandre 25%

Tytan Granum
opengrass 10:49, 06 paź 2020


Dołączył: 18 maj 2020
Posty: 20
Trawa wschodzi przy temperaturze powietrza minimum 12 stopni i gleby powyżej 5 stopni ale spotkałem się z opiniami że temperatura gleby powinna być powyżej 10. A już najlepiej powietrze 20^C i gleba min. 12^C. Z drugiej strony np. Barenbrug oferuje trawę SOS której podobno wystarczą 4^C. Czasu mało ale ja bym zaryzykował i w tygodniu wysiał
Gardenarium 20:46, 06 paź 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Trawa wzejdzie, nam wzeszła pod koniec listopada. Siej
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
analyzer65 10:05, 07 paź 2020

Dołączył: 02 wrz 2016
Posty: 113
Wzejść wzejdzie tylko nie wiadomo jak przetrwa zimę, a i nie wiadomo jaka zima będzie.
Ja również bym zaryzykował i w tym tygodniu jeszcze wysiał.
Kokesz 20:31, 11 paź 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6688
Będę wiosną zakładać trawiaste ścieżki w ozdobnym warzywniku, chciałabym aby trawnik był wyniesiony nad kwatery warzywne, jak to technicznie zrobić?
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Gardenarium 21:29, 11 paź 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja mam ścieżki trawiaste w warzywniku, ale aby były wyniesione ponad kwatery??? a kwatery jakie? z czego, wyniesione czy na poziomie gruntu? Ja nie rozumiem zupełnie pytania, a jeszcze jak to technicznie zrobić to musi być wszystko wiadomo co i jak.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies