Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

analyzer65 14:02, 01 wrz 2020

Dołączył: 02 wrz 2016
Posty: 113
Dokładnie tak. Daj trochę czasu żeby nasiona wzeszły. Nawadniać pewnie nie będzie potrzeby bo mamy wrzesień - opadów będzie więcej, chłodniej więc nie pozostanie w zasadzie nic innego jak koszenie. Wtedy będzie wiadomo czy trawa będzie zadarniała czy też nie.
Ja od tamtego roku wyleczyłem się z uporczywych dosiewek każdego kawałeczka trawnika gdzie zauważyłem lukę. Dałem trawie czas na wzrost, krzewienie, a w tym czasie jedynie podlewałem, nawoziłem i kosiłem. Trawnik robi się niczym dywan...
Hamster 14:31, 01 wrz 2020

Dołączył: 26 kwi 2018
Posty: 16
Super ja pierwszy trawnik tak dosiewałem, że po pierwszym roku zaczął gnić filc. Nie powiem o grzybach, które rosły jak w lesie. Teraz pomagali mi fachowcy i zabronili dosiewać. Mam nadzieje, że grunt się wyrówna i będzie super. W każdym razie miło oglądać jak z dnia na dzień trawniczek jest coraz ładniejszy
pan_natan 15:11, 01 wrz 2020

Dołączył: 24 paź 2019
Posty: 44
Hamster napisał(a)
Super ja pierwszy trawnik tak dosiewałem, że po pierwszym roku zaczął gnić filc. Nie powiem o grzybach, które rosły jak w lesie. Teraz pomagali mi fachowcy i zabronili dosiewać. Mam nadzieje, że grunt się wyrówna i będzie super. W każdym razie miło oglądać jak z dnia na dzień trawniczek jest coraz ładniejszy


A mozesz troche rozwinąć, bądź dać link do wątku?
Jak zaczał gnić filc?
____________________
Mój mikro Ogródek 50m
Hamster 15:49, 01 wrz 2020

Dołączył: 26 kwi 2018
Posty: 16
W ciągu roku dosiewałem kilka razy. Trawa żółkła, nie rosła. Pojawiały się grzyby, pleśń. Postanowiłem pograbić trochę. Podczas grabienia zebrałem olbrzymie ilości mokrego, śmierdzącego filcu. Woda chyba cała nie wnikała do ziemi, tylko rozkładała filc. Nie zakładałem tu wątku, bo wiedziałem już o większych pracach w ogródku i wiedziałem, że przy okazji poprawię trawnik.
andzia458 05:25, 03 wrz 2020


Dołączył: 18 kwi 2020
Posty: 915
Mój trawnik będzie wysiany na kompoście.
Dla wzbogacenia mojego piachu i podniesienia terenu została nawieziona gruba warstwa kompostu. Mąż przemieszał teren glebogryzarką ale na większości powierzchni tego kompostu jest tak grubo, że po prostu został przemieszany kompost, do ziemi glebogryzarka nie sięgnęła.
W kompoście wiadomo, są różne patyczki itp. Czy mimo to trawa wzejdzie równomiernie?
Wczoraj po tym terenie mąż przeszedł zagęszczarką budowlaną. Rozumiem, że teraz do uzyskania gładkiej powierzchni trzeba grabić i zagęszczanie powtórzyć? Czy lepiej wałowanie?
W miarę upływu czasu kompost będzie się rozkładał więc czy mój trawnik nie będzie "siadał" za jakiś czas?
____________________
Ania Zaczynam po raz kolejny
analyzer65 10:09, 03 wrz 2020

Dołączył: 02 wrz 2016
Posty: 113
Kompost mając wilgoć da się ubić ale podczas wysychania będzie pracował unosząc się. Nie jest to zatem stabilne podłoże.
W tej sytuacji proponuję ściągnąć jego warstwę i rozsypać cienko tak żeby glebogryzarka mogła swobodnie przemieszać z ziemią. Jak trawa będzie już rosła to możesz kompost stosować do nawożenia jej. Wtedy na zimę można trawnik pokryć cienką warstwą kompostu i pozostawić do wiosny. Kompost sam wniknie pomiędzy źdźbła. Tylko to ma być czysty kompost bez śmieci typu patyki itp. Sam przetworzony kompost.
Liquee 08:38, 06 wrz 2020

Dołączył: 06 wrz 2020
Posty: 1
A ja obserwuje ten wątek od maja, kiedy to wysiewałem swój trawnik. Wszystkie wpisy w Internecie świadczyły o tym że maj to późny okres, ale wcześniej robiłem podlewanie ogrodowe, siatka na krety i rozwoziłem ziemie taczka po taczce (31 ton) czekałem aż osiądzie, walcowałem i tak w kółko.
W drugiej połowie maja wysłałem trawę siewnikiem i załączam zdjęcia z sierpnia mojej trawki

Biedronka 18:19, 06 wrz 2020


Dołączył: 08 paź 2013
Posty: 78
Chciałam pokazać mój trawnik jak wygląda po miesiącu od wysiania i po chyba czterech koszeniach. Zrobiłam jak radził mi analyzer_65 (bardzo dziękuję za odzew), dosiałam w kilku miejscach i taki jest efekt. Puste miejsca coraz bardziej zarastają, więc jestem dobrej myśli. Trawa jest bardzo gęsta i ma piękny soczysty kolor.

____________________
ElaCzy potrafię stworzyć piękny ogród?
Biedronka 18:26, 06 wrz 2020


Dołączył: 08 paź 2013
Posty: 78
Gardenarium napisał(a)


Niestety, brak wiechliny, która wiąże darń.

Danusiu przepraszam za moje pewnie głupie pytanie, ale nie znam się kompletnie na trawie, czym grozi brak wiechliny w mieszance, którą wysiałam?
____________________
ElaCzy potrafię stworzyć piękny ogród?
opengrass 20:04, 06 wrz 2020


Dołączył: 18 maj 2020
Posty: 20
Liquee napisał(a)
A ja obserwuje ten wątek od maja, kiedy to wysiewałem swój trawnik. Wszystkie wpisy w Internecie świadczyły o tym że maj to późny okres, ale wcześniej robiłem podlewanie ogrodowe, siatka na krety i rozwoziłem ziemie taczka po taczce (31 ton) czekałem aż osiądzie, walcowałem i tak w kółko.
W drugiej połowie maja wysłałem trawę siewnikiem i załączam zdjęcia z sierpnia mojej trawki



A ja dałem się nabrać że to trawnik z rolki Jaki skład mieszanki?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies