Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Brix0n 11:16, 01 sie 2020

Dołączył: 17 cze 2020
Posty: 88
analyzer65 napisał(a)
Jeśli trawa ma tendencje do krzewienia się, a każda niby z natury tak ma no to nie dosiewaj. Jednak teria a praktyka nie idą często w parze i jeśli widzisz że gołe placki były, są i nie zmniejszają się to we wrześniu dosiewaj.
Po skoszeniu rozsyp cienko ziemii, wysiej nasiona i przykryj ok 1cm warstwą ziemii. W ten sposób dosiejesz.

A czy przykrywanie nasion jest konieczne? Myślałem żeby tylko przyklepac ziemię jak wysieje nasiona na cienkiej warstwie ziemi ogrodowej i podlewać.
analyzer65 13:21, 01 sie 2020

Dołączył: 02 wrz 2016
Posty: 113
Nasiona powinny być przykryte cienką warstwą ziemii.
Inaczej narażone są na podmuchy wiatru, przemieszczanie wraz z wodą podczas podlewania lub deszczu oraz ptaki wydziobujące nasiona.
Poza tym nasiona przykryte ziemią dłużej pozostają w wilgoci i dzięki temu mają łatwiej kiełkować.
Biedronka 19:34, 15 sie 2020


Dołączył: 08 paź 2013
Posty: 78
Dzień dobry wszystkim, proszę o radę. Trawa zasiana dwa tygodnie temu, stan jak widać, nie wiem czy kosić czy czekać aż wykiełkują wszystkie nasiona. Zaczęły oczywiście pojawiać się już chwasty, ale bez tragedii.

Ogólnie pięknie wzeszła, bardzo szybko : w czwartek wieczór siana a we wtorek pojawiły się małe źdźbła, byłam przeszczęśliwa i nie chciałabym zrobić czegoś źle.
Ślę pozdrowienia, Ela.
____________________
ElaCzy potrafię stworzyć piękny ogród?
opengrass 20:41, 15 sie 2020


Dołączył: 18 maj 2020
Posty: 20
Są wyjątki od tej reguły ale najczęściej to wygląda tak:
- Życica trwała 5-7 dni
- Kostrzewa czerwona 14 dni
- Wiechlina łąkowa 21 dni

Niezależnie od powyższego chyba nierówno wysiana trawa.
analyzer65 08:15, 16 sie 2020

Dołączył: 02 wrz 2016
Posty: 113
Ja bym skosił ze 3x i wtedy będzie wiadomo czy trawa ma tendencje do zadarniania. Jeśli nie to dosiewka.
piotraudi 14:56, 16 sie 2020

Dołączył: 20 maj 2017
Posty: 205
Jaka to mieszanka traw? Firma itp latwiej bedzie okreslic co i jak
Biedronka 19:39, 16 sie 2020


Dołączył: 08 paź 2013
Posty: 78
piotraudi napisał(a)
Jaka to mieszanka traw? Firma itp latwiej bedzie okreslic co i jak

Już pokazuję:
____________________
ElaCzy potrafię stworzyć piękny ogród?
chapter322 19:30, 19 sie 2020

Dołączył: 19 sie 2020
Posty: 8


Witam
Bardzo proszę o osoby zajmujące się profesjonalnie ogrodami o doradzenie co mam zrobić, a mianowicie: jakiś czas temu zrobiłem nawadnianie całej działki gdzie ma być trawnik (około 800m). Następnie całą ziemie wyczyściłem z korzeni, kamieni itd. Teren został w miarę wyrównany i zagrabiony.

Następnym etapem było posianie trawy ELEGANT czyli większości trawa kostrzewa. Tym razem posiałbym inną mieszkankę traw. Trawa bardzo wolno i rzadko rosła i niestety przerosły ją chwasty a najwięcej chwaśnic. Było ich setki, rozprzestrzeniły się na całą działkę, były naprawdę gigantyczne, próbowałem je ręcznie usuwać ale nie dało rady ich się pozbyć , te największe w ilości około 1000 sztuk wyrwałem ręcznie po których zostały spore dziury w ziemi. Małych nie dało rady ogarnąć więc poświęciłem całą trawę i wszystko spryskałem środkiem pumą jak i rundapem. W chwili obecnej wszystko uschło. Reszty suchej trawy jak i chwastów usunąłem wertykulatorem.

Na chwile obecną działka wygląda tak (foto). Teraz mam dylemat i nie wiem co zrobić , jak przygotować podłoże aby we wrześniu zasiać nową trawę.

Czy całą działkę przejechać glebogryzarką separacyjną ? ( boję się ze pobudzę nowe nasiona chwastnicy) czy lepiej użyć wycinarki do darni i zebrać jakieś 3cm i na tak ściętą darń, ziemie zasiać nową trawę. Bardzo proszę o porady...
sarenka 16:37, 23 sie 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Przy pieleniu trawnika zauważyłam,że trawa nie trzyma się ziemi- unosi się do góry wraz z wyrywanymi chwastami- okazało się,że są pędraki. Sporo pędraków. Teraz latem trawnik wysechł na wiór.
Jak teraz o niego zadbać- zrobić wertykulację ,gdzie pewnie cały trawnik wyjdzie z korzeniami
Potem czymś polać od pędraków
Wysiać nowy trawnik
czy może po wertykulację zrobić przejażdżek wertykulatorem??i potem wysiać trawnik?
____________________
Magda W samym sloncu
Gardenarium 17:19, 23 sie 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
chapter322 napisał(a)


Witam
Bardzo proszę o osoby zajmujące się profesjonalnie ogrodami o doradzenie co mam zrobić, a mianowicie: jakiś czas temu zrobiłem nawadnianie całej działki gdzie ma być trawnik (około 800m). Następnie całą ziemie wyczyściłem z korzeni, kamieni itd. Teren został w miarę wyrównany i zagrabiony.

Następnym etapem było posianie trawy ELEGANT czyli większości trawa kostrzewa. Tym razem posiałbym inną mieszkankę traw. Trawa bardzo wolno i rzadko rosła i niestety przerosły ją chwasty a najwięcej chwaśnic. Było ich setki, rozprzestrzeniły się na całą działkę, były naprawdę gigantyczne, próbowałem je ręcznie usuwać ale nie dało rady ich się pozbyć , te największe w ilości około 1000 sztuk wyrwałem ręcznie po których zostały spore dziury w ziemi. Małych nie dało rady ogarnąć więc poświęciłem całą trawę i wszystko spryskałem środkiem pumą jak i rundapem. W chwili obecnej wszystko uschło. Reszty suchej trawy jak i chwastów usunąłem wertykulatorem.

Na chwile obecną działka wygląda tak (foto). Teraz mam dylemat i nie wiem co zrobić , jak przygotować podłoże aby we wrześniu zasiać nową trawę.

Czy całą działkę przejechać glebogryzarką separacyjną ? ( boję się ze pobudzę nowe nasiona chwastnicy) czy lepiej użyć wycinarki do darni i zebrać jakieś 3cm i na tak ściętą darń, ziemie zasiać nową trawę. Bardzo proszę o porady...


Przejechać glebogryzarką, niech nowe nasiona chwastnicy wzejdą, jak wyrosną opryskać, następnie chwilę odczekać aby było widać że R. działa, i siać nowe nasiona już bez wzruszania... Podlewać. Opryskane chwasty padną, nasiona wzejdą.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies