Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

marcin_m 07:25, 18 wrz 2020

Dołączył: 26 cze 2020
Posty: 1

Witajcie. Mam pytanie odnośnie przygotowania ziemi pod trawnik.
Dwa miesiące temu przed rozplantowaniem ziemi po budowie spryskałem wszystko Agrosarem 360sl.
Po około dwóch tygodniach jak zielsko uschło koparka rozgarnęła ziemię.
Jako że ziemi zabrakło, dowiozłem jej więcej. Odczekałem kolejne dwa tygodnie po których zaczęło znowu coś kiełkować, więc znowu spryskałem wszystko Agrosarem 360sl.
Pytanie brzmi, czy czekać kolejne tygodnie by sprawdzič czy coś wykiełkuje czy mogę już siać trawę, ile razy można ziemię pryskać Agrosarem?
piotraudi 09:31, 18 wrz 2020

Dołączył: 20 maj 2017
Posty: 205
Ja bym juz sial poniewaz sezon sie konczy a wiekszosc chwastow ktore sa w ziemi wykielkuke dopiero wiosna
Brix0n 11:12, 26 wrz 2020

Dołączył: 17 cze 2020
Posty: 88
Mam pytanie. Na wiosnę będę chciał zagescic trawnik. Wygląda całkiem ładnie ale jest trochę placków i wpadłem na pewien pomysł. Warunkiem jest w czasie wysiewu nasion przemoczona ziemia. Gdy ziemia będzie bardzo mokra rozsialbym z 2-3 kg nasion na całej powierzchni trawnika i przywalcowal. Czy trawa wzejdzie ? Chodzi o to że w większości miejsc nie ma jak wzruszyć ziemi a chciałbym by trawnik był gestszy.Dlatego rozsialbym nasiona na mokra ziemię i przywalcowal. Wiem że aeracja zagęszcza trawę ale mój trawnik narazie na to za młody jest. Proszę o poradę.
Visterio 16:49, 26 wrz 2020


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 102
Witam,
Bardzo proszę o poradę w kwestii trawnika i dalszych kroków, a w zasadzie akcji ratunkowej tego co zostało.
Jestem dokładnie 22 dni po wysiewie mieszanki Kiepenkerl Dark Green. Skład mieszanki to:
Lolium perenne                         - Steimke                    40%
Festuca rubra commutata         - Livista                       33 %
Poa pratensis                           - Brooklawn                 27 %

Teren pod wysiew przygotowany bardzo starannie, powierzchnia odchwaszczona dwukrotnie, chemicznie i mechanicznie. Docelowa powierzchnia trawnika zniwelowana, założona siatka na krety i instalacja nawadniająca. Wysiew nasion w odpowiedniej proporcji siewnikiem na krzyż. Po wysiewie zagrabione, uwalowane.

Dzień po wysiewie armagedon w postaci 4 godzinnej pompy. Woda spłynęła zgodnie ze spadkami ale niestety cześć nasion razem z nią. Ponownie delikatnie przegrabiłem wałeczki, które potworzyły się w niektórych miejscach i zauważalne miejsca wypłukanych nasion dosiałem. Przykryłem podłożem do trawnika. Zawałowałem. Podlewanie a raczej zraszanie 3-4 min na sekcje 2, a nawet 3 razy dziennie. Trawa wzeszła natomiast nie wiem czy dalej czekac, czy ponownie dosiewać?
Pojawiły się pojedyncze chwasty, które prawdopodobnie przywiozłem wraz z ziemia, proszę o ocenę czy należy je za wczasu plewić czy wystarczy skosić jak trawa osiagnie 10cm? Wyglada to tak, nie mam pewności czy to chwastnica:

Gardenarium 20:01, 26 wrz 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Moim zdaniem dosiej. Tu gdzie wałki zapewne będą gniły źdźbła, bo jest za gęsto i nie będą miały miejsca. Wygrabisz...kiedyś. Taka jest właśnie powtarzalność zdarzeń, sianie trawnika a potem nie ma siły - ulewa... dlatego tak mało sieję trawniki, kładę z rolki.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Visterio 20:06, 26 wrz 2020


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 102
Gardenarium napisał(a)
Moim zdaniem dosiej. Tu gdzie wałki zapewne będą gniły źdźbła, bo jest za gęsto i nie będą miały miejsca. Wygrabisz...kiedyś. Taka jest właśnie powtarzalność zdarzeń, sianie trawnika a potem nie ma siły - ulewa... dlatego tak mało sieję trawniki, kładę z rolki.


Wystarczy w miejsca przerzedzone? Pytanie jeszcze czy już teraz czy po pierwszym koszeniu?
Gardenarium 20:12, 26 wrz 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Po koszeniu, będzie łatwiej ziemię przegrabić. Tak świetnie wszystko przygotowane, szkoda bardzo
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Visterio 22:47, 26 wrz 2020


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 102
Gardenarium napisał(a)
Po koszeniu, będzie łatwiej ziemię przegrabić. Tak świetnie wszystko przygotowane, szkoda bardzo

Serdecznie dziękuje za poradę. Zatem czekam na pierwsze koszenie. Obawiałem się, ze to już za pozno na sianie, mieszanka zawiera sporo wiechliny która długo kiełkuje. Mogą mnie zastać przymrozki. Do kiedy max można siać trawe?
Gardenarium 18:45, 27 wrz 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Siej, nie pytaj
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
jawrob 07:49, 28 wrz 2020

Dołączył: 28 wrz 2020
Posty: 4
Witam!
Czym najlepiej wysiać trawę na większym obszarze (1500m2).
Czy siewnik Gardeny:
Gardena 00432-20 ręczny rozsiewacz nawozu 12,5 L
Będzie ok aby równo była wysiana?
Czy mieszanka traw kostrzewy czerwonej będzie najlepszym rozwiązaniem na taką powierzchnię (trawnik po wzroście raczej nie będzie podlewany..) Agro-land Babilon lub Weekend? Jest też DSV 220 i 230...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies