Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Mirelli

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Mirelli

Iwk4 17:28, 08 lut 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Mirella, ja bym mimo wszystko zdjęła te wszystkie kamienie, bo roślinki nie lubią takiego ucisku na korzonkach. Potem zebrałabym nadmiar osypującej się ziemi. Skoro się osypuje, to jest jej tam za dużo. Dopiero wtedy przydałoby się ją przerobić z kompostem i dopiero podsadzić czymś. Może być trzmielina albo irga. Ja też mam takie wzniesienie i łagodnie zgrabiłam nadmiar i jest teraz łagodny spadek. I jest dobrze i tych kamieni naprawdę nie trzeba. A jak mocno chcesz, to możesz zrobić maleńki murek na 2-3 warstwy cegły. Albo tak: (kliknij na ten zielony link, pokaże ci się obrazek)
https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/0/2753/original.jpg
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 17:29, 08 lut 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
A tu masz link do wątku z murkami oporowymi:
http://www.ogrodowisko.pl/watek/302-murki-oporowe
____________________
Ogródek Iwony II
MirellaB 18:07, 08 lut 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Trochę kamieni zdejmę. Tak myślę, że fajnie by było obsadzić którąś z odmian jałowca płożącego, szybko się rozrastają, nie mają specjalnych wymagań glebowych. Murku na razie nie mogę mieć, najpierw kostka wjazd do garaży.
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
MirellaB 18:50, 08 lut 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Iwk4 napisał(a)
Mirella, ja bym mimo wszystko zdjęła te wszystkie kamienie, bo roślinki nie lubią takiego ucisku na korzonkach. Potem zebrałabym nadmiar osypującej się ziemi. Skoro się osypuje, to jest jej tam za dużo. Dopiero wtedy przydałoby się ją przerobić z kompostem i dopiero podsadzić czymś. Może być trzmielina albo irga. Ja też mam takie wzniesienie i łagodnie zgrabiłam nadmiar i jest teraz łagodny spadek. I jest dobrze i tych kamieni naprawdę nie trzeba. A jak mocno chcesz, to możesz zrobić maleńki murek na 2-3 warstwy cegły. Albo tak: (kliknij na ten zielony link, pokaże ci się obrazek)
https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/0/2753/original.jpg

Iwonka przemyślałam. Zdejmę część kamieni, no chyba, że M pozwoli zdjąć wszystkie, zbiorę trochę ziemi, wyrównam (czyli tak jak radzisz) dodam ziemi do iglaków i posadzę płozące jałowce,a w betonowe dziury trzmielinę lub irgę. Myślę, że będzie przyzwoicie wyglądało.
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Anusia 15:33, 09 lut 2015


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Ja bym zdjęła wszystkie kamienie i tak jak radzi Iwonka przekopać i wyrównać. Ja u siebie mam podobny problem.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
Iwk4 16:22, 09 lut 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Mirella, w sprawie hortensji, zobacz do tego wątku.
http://www.ogrodowisko.pl/watek/2341-mirkowy-ogrod-poczatki?page=118#post_2
Mirka jest królową ukorzeniania. Zapytałam ją o opis ukorzeniania hortensji. Zobaczysz, jak odpisze. tam jest fajna fotka. U mnie też wstawiłam zdjęcia dla Ciebie.

W sprawie tych jałowców, to jak wrócę w niedzielę do domu, to zrobię fotki mojego wielkoluda. Ja bym zrezygnowała z tego pomysłu. Z maleńkiego jałowca kupionego w szkółce potem rośnie wielki potwór. Pożre ci całą rabatę
Ja mam i w tym roku wyrzucam go. Powiem mu pa, pa
____________________
Ogródek Iwony II
MirellaB 16:49, 09 lut 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Iwk4 napisał(a)
Mirella, w sprawie hortensji, zobacz do tego wątku.
http://www.ogrodowisko.pl/watek/2341-mirkowy-ogrod-poczatki?page=118#post_2
Mirka jest królową ukorzeniania. Zapytałam ją o opis ukorzeniania hortensji. Zobaczysz, jak odpisze. tam jest fajna fotka. U mnie też wstawiłam zdjęcia dla Ciebie.

W sprawie tych jałowców, to jak wrócę w niedzielę do domu, to zrobię fotki mojego wielkoluda. Ja bym zrezygnowała z tego pomysłu. Z maleńkiego jałowca kupionego w szkółce potem rośnie wielki potwór. Pożre ci całą rabatę
Ja mam i w tym roku wyrzucam go. Powiem mu pa, pa

Dziękuję za link ☺
Chyba jednak zostanę przy jałowcach, najwyżej będę je cięła.
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Mysza 22:01, 09 lut 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807
Anusia napisał(a)
Ja bym zdjęła wszystkie kamienie i tak jak radzi Iwonka przekopać i wyrównać. Ja u siebie mam podobny problem.



Moja pierwsza myśl po zobaczeniu zdjęcia była taka sama.
Dziewczyny maja rację
____________________
Gosia
Toszka 23:13, 09 lut 2015


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
W kwestii kamieni powiem z autopsji tak (eM miał fazę robienia kamieniołomu z ogrodu) - pod kamieniami siedzą ślimaki, robale, nornice (myszy) i mrówki robią mrowiska. I jak to szefowa nie raz pisała - kamienie były modne w latach 80.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Mirka 23:22, 09 lut 2015


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Jutro odpiszę na temat hortek.Wpadłam na chwilkę Sadzonki robiłam wiosną z ciętych patyków dł.20 cm z co najmniej 2 oczkami dół tniemy na prosto a górę pod kątem centymetr nad oczkiem aby woda mogła spływać.Maczamy w ukorzeniaczu do roślin zdrewniałych i do ziemi.Dla mnie najlepszy sposób to ukorzenianie bezpośrenio do ziemi w zacienione miejsce.Przesadzamy w następnym roku na miejsce stałe.Udanego rozmnażania i pytaj jak byś coś nie wiedziała
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies