Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Mirelli

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Mirelli

MirellaB 00:04, 17 sie 2018


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
mrokasia napisał(a)
Ładne te Twoje widoczki, nawet z przypalonymi hortkami. U mnie tragicznie wygląda szczególnie jedna Little Lime, która jest prawie cały dzień na słońcu. Mimo podlewania zrzuciła wszystkie liście i kwiaty ma już podeschnięte...

Też się zastanawiam czy wycinać zaschnięte kwiaty jeżówkom. Moje piękne Delicios Candy już mocno wyblakłe i zaczynają przysychać. Ale widzę, że idą jeszcze nowe kwiaty więc chyba będę wycinać pojedynczo.

U mnie dziś pada, zaczęło nad ranem i leje równo, fajnie bo nie gwałtownie . Czego i Tobie serdecznie życzę .

Ja wycinam jeżówki przekwitnięte. Nie lubię takich straszydeł na rabacie.
Tam gdzie wyrastają nowe kwiaty to oczywiście zostaw, ale suche wytnij.
Moje hortki też były w te największe upały podlewane, ale słońce spaliło kwiaty. Najbardziej żałuję Vanilek. Tak czekałam na ich przebarwienie, a tu niestety klapa
U mnie ciągle bez deszczu
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
MirellaB 00:07, 17 sie 2018


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
paulina_ns napisał(a)


Niestety vanilki lubi przypalać, dlatego zastanawiam się czy to dobry pomysł,żeby tą odmianę dać w koło, będą one miały słońce cały dzień, chociaż jak katalpa urośnie pewnie da im schronienie przed słońcem. U nas trochę wytchnienia od upałów, od wczoraj leje solidnie, deszcz pokrzyżował mi dzisiejsze plany, ale zdecydowanie wolę,żeby padało niż takie upały

Paulinka u mnie wszystkie hortki przypalone słońcem.
Zastanawiam się czy niektórych krzewów nie wyciąć tak mnie denerwują o tej porze roku całe brązowe
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
MirellaB 00:09, 17 sie 2018


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
effka napisał(a)
Rabata z ML mega! Bardzo w moim guście dałaś mi nią pomysł na moją małą rabatę zatarasową hortki bidule popalone. U mnie limki piękne a polar bear popalone ale dłużej o 3 godziny mają słońce. Może to powód.

ML fajnie pasują do wszystkich hortek
Tam rosną też kolumnowe cisy tylko jeszcze ich nie widać
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
MirellaB 00:11, 17 sie 2018


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Magleska napisał(a)
Moje vanilki też przypalone niestety ...... Limki jedynie wytrzymały te upały
A niektóre jeżówki już wycięłam ,jakoś nie lubię takich straszących oklapnięto- wysuszonych kwiatów

Śliczne kadry pokazałaś
Naleśniczek wygląda pysznie szkoda ,że mały niejadek ...... sama bym z chęcią zjadła

Ja już też wycięłam krzew jeżówkek, a na innych wycinam przekwitnięte straszydła.

Naleśniczek był smaczny, jednak mnie mdli od nadmiaru tej słodyczy. Zjadłam jednego
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
MirellaB 00:15, 17 sie 2018


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
wiunia napisał(a)
Mirelka czy twoje hortki mają też popalone listki? U mnie Phantomy i Limki mają częściowo wyschnięte listki i się zastanawiam czy to od słońca czy nie daj... jakieś chorubsko

Wiunia oczywiście, że mają suche liście, a raczej miały, bo wszystkie oberwałam. Obecnie mają prawie łyse łodygi
U mnie przyczyna to palące słońce, nie choroba. Myślę, że u Ciebie to samo.
Cierpią te nasze ogrody. Wielkopolska dziwny rejon - deszczu zero, wszystko idzie bokiem
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
MirellaB 00:17, 17 sie 2018


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Kasia_CS napisał(a)
Jakoś tak się wydarzyło, że do tej pory do Ciebie nie trafiłam i nie wiem jak to sie mogło stać. Trochę cofnelam się wątku i zachwyciłam się pokazanymi rabatami

Muszę zagłębić się w Twój ogród na spokojnie I nieco lepiej poznać

Zostawiam pozdrowienia!

Witam Cię serdecznie - zapraszam częściej
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
MirellaB 00:19, 17 sie 2018


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
anabuko1 napisał(a)

Wszystkie twoje ogrodowe robią duże wrażenie
Ale te widoczki, to mega ładniutkie

Dziękuję Aniu Rozchodniki w tle to potwory. Wysokie, podwiązane i w połowie wycięte i rozdane znajomym do wazonu. Musiałam wyciąć, bo zdominowały duże rozplenice. W przyszłym roku wiosną je zetnę o połowę
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
MirellaB 00:23, 17 sie 2018


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
alis napisał(a)
I ja dołączam do zachwytów nad Twoim ogrodem. U mnie Vanilka mocno przypalona i jako jedynej w tym roku nie lubię. Pozostałe hortki w dobrej kondycji.
Rabaty z rozplenicami zachwycają a i ta z tujami danica też prezentuje się pięknie, pamiętam kiedy ją robiłaś, dorodne te kule. Rozchodnikowe łany cudnie się prezentują, a jeszcze do niedawna nie doceniałam tej rośliny.
U Ciebie już tak ,,zakotkowane" rozplenice? U mnie nieśmiało wychylają się kotki spośród źdźbeł trawy.

Alicja wszystkie rozchodniki planuję wiosną przyciąć tak jak Ty zrobiłaś. Liczę na to, że będą dużo mniejsze i nie zdominują innych roślin.

Rozplenice już od dawna mam zakotkowane

____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
MirellaB 00:30, 17 sie 2018


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
andziurex napisał(a)
Strasznie spaliło Ci hortki, u mnie tak było chyba 2, albo 3 lata temu, nawet parasol ogrodowy wtedy nad vanilkami rozkładałam żeby cokolwiek ocalało. No ale pogoda Was nie rozpieszcza. Byłam na początu lipca za Świnoujściem, a wczoraj w Zielonej Górze. Muszę przyznać, że widok "posuszowy" na zachodzie Polski jest zasmucający. Za Poznaniem całe łany uschniętej kukurydzy. Na jednym polu nawet widziałam sztuczne nawadnianie w ziemniakach! Ale za to trawy masz piękne. U mnie za to vanilki po ostatnich ulewach leżą na ziemi. Podwiązałam po raz 3ci już chyba, ale strasznie wymiętolone w błocie, powyginane i wyglądają okropnie.
Naleśnik widzę w stylu amerykańskim. U mnie córka ostatnio robiła takie z owocami z własnej uprawy i miodem.

Aniu moi znajomi mają pola kukurydzy i liczą straty. Podpisane kontrakty na dostawy, a nie wyrobią normy i płacić będą kary Odszkodowania ile i kiedy to też nic nie wiadomo - masakra
Wyobraź sobie, że większość hortek mam tak spalonych. Dzisiaj trochę powycinałam. Miałam ochotę wyciąć całe krzewy, ale się powstrzymałam, żeby nie żałować. Wkońcu jesienią i tak będą brązowe
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
MirellaB 00:32, 17 sie 2018


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Tess napisał(a)
To co się dzieje z Twoimi hortkami wcale nie musi być przypaleniem.
Pokaż Mirelko liście z bliska.
Mazan w tym roku mi uświadomił, jak wyglądają objawy szarej pleśni w czasie suszy. Tzn. Mazan uświadamiał inną tess, przez małe "t", dzięki temu tę poradę znalazłam.

https://www.ogrodowisko.pl/watek/87-nasze-hortensje-urzekajace-kwiatami-przez-dlugi-okres?page=317


Takie objawy mam na hortensjach. Okazało się, że nie tylko hortensje to złapały. Miałam ogród strasznie zapleśniony. Jestem już po drugim oprysku.

Tess przeczytałam i obejrzałam fotki. Moim zdaniem u mnie to zdecydowanie przypalenie słońcem
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies