Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Mirelli

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Mirelli

MirellaB 00:44, 17 sie 2018


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
m_gocha napisał(a)

Mirello, ależ Ci popaliło hortki Może były podlewane po kwiatach?.
Ja starałam się podlewać pod krzaczki i jest OK. Na ogrodówki w te największe upały zarzucałam siatkę cieniującą. A jak Twoje ogrodówki zniosły te afrykańskie temperatury?
Mirello jakie to hortki na tym zdjęciu? Bo kwiaty wyglądają jak u Strong Anabell ale z drugiej strony są zbyt niskie na Anabelki
Lubię też taką zieleń przekwitających hortek. To taka patyna
Pozdrawiam

Gosiu zawsze podlewam pod krzaczek i zraszam liście, ale jak nie ma już słońca - wieczorem. Pierwszy raz mam tak spalone rośliny, nawet tuje danica są brązowe. Jeden rh i dwie azalie całkowicie spalone - myślę, że już nie odbiją Myślałam o siatce cieniującej, ale bym musiała rozłożyć na wszystko.

Na zdjęciu to hortki Annabelle i Vanilki, różne krzewy tzn. młodsze i starsze. Te niższe to drugi sezon u mnie.

Ogrodówki częściowo suche, a częściowo ładne
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
MirellaB 00:47, 17 sie 2018


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Mixtoorka napisał(a)
Mirellko cudnie u Ciebie, wszystko rośnie jak burza. Puszysto

Moje dziewczyny by się zabijały za takie naleśniki, gdyby matka nie miała nic przeciwko czekolada i m&m'sy ....rozpusta mnie mdli na samą myśl. Moja mała je naleśniki z nutellą jeszcze z polewą! Fu

Uściski dla Was

Karolka mnie też zemdliło
Mój Kuba je chleb z nutellą i świeżym ogórkiem hi hi
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
MirellaB 00:49, 17 sie 2018


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
lojalna_ napisał(a)
Mirelko niewiarygodnie wszystko porost cudnie sievorezentuje. Zazdroszczę Ci jezow moje ślimaki zjadły są nowe ale jeszcze malutkie . Buxiaki

Jolu u Ciebie ślimaki, a u mnie nornice i kret. Nie mogę ich przegonić, więc chodzę i udeptuję. Ciekawe ile roślin mi załatwią
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
wiunia 07:40, 17 sie 2018


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
Mirelko, ja wczoraj musiałam wykopać rododendrona, bo taki zmarnowany, ze szans dla niego nie widziałam. Na dodatek w przedogródku był to wyjątkowo szpecił rabatkę. Przy hortensjach porosły mi gigantyczne kępy stipy i zastanawiam się czy to możliwe, żeby były przyczyną drobnych, a nie tak jak co roku wielkich kwiatostanów limek i phantomów. Pewnie to bardzo bliskie sąsiedztwo nie ma z tym nic wspólnego ale tak czy inaczej dziwny ten rok w moim ogrodzie. Stipy spod hortek przeniosę i zastąpię czymś innymi, bo nie daje mi to spokoju.
Trawnika nie mam prawie wcale, wszystko wyschło
____________________
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek
Mixtoorka 11:36, 17 sie 2018


Dołączył: 21 kwi 2015
Posty: 3811
MirellaB napisał(a)

Karolka mnie też zemdliło
Mój Kuba je chleb z nutellą i świeżym ogórkiem hi hi


oryginalnie
Widziałam w B tulipany, wstrzymuję się jednak do września.
____________________
Karolina-Pan Maluśkiewicz
Kokesz 19:19, 25 wrz 2018


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
MirellaB napisał(a)
Jeżówka Dixie Scarlet




Mirelko, czy ta jeżówka Ci się wysiewa?
Dostałam nasionka od koleżanki i nie wiem, czy powtarza cechy.
Przepiękna jest i chyba bardzo długo kwitnie?
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Mysza 17:56, 02 paź 2018


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807
hej Mirelko

Jak Twoje rozchodniki??
Moje coś kiepsko się przebarwiły i oczywiście się rozchodzą na boki.
W przyszłym roku koniecznie muszę rozdzielić.

Ładnie wszystko Ci podrosło.

Buziaczki.
____________________
Gosia
gosika67 20:00, 02 paź 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Cześć dawno tu nie zaglądałam. jesień piękna kolorowa u Ciebie, jeżówki ładne.Pozdrawiam.
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
nicol21 20:38, 02 paź 2018


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10277
Jesienna cisza i spokój czy może szalencze sadzenie cebulek?
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
MirellaB 09:15, 17 paź 2018


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
wiunia napisał(a)
Mirelko, ja wczoraj musiałam wykopać rododendrona, bo taki zmarnowany, ze szans dla niego nie widziałam. Na dodatek w przedogródku był to wyjątkowo szpecił rabatkę. Przy hortensjach porosły mi gigantyczne kępy stipy i zastanawiam się czy to możliwe, żeby były przyczyną drobnych, a nie tak jak co roku wielkich kwiatostanów limek i phantomów. Pewnie to bardzo bliskie sąsiedztwo nie ma z tym nic wspólnego ale tak czy inaczej dziwny ten rok w moim ogrodzie. Stipy spod hortek przeniosę i zastąpię czymś innymi, bo nie daje mi to spokoju.
Trawnika nie mam prawie wcale, wszystko wyschło

Wiunia u mnie stipa się wysiewa wszędzie, ale jakoś mi to nie przeszkadza. Zostawiam ją niech rośnie gdzie chce. Ogród przez te szaleńcze letnie upały zmarnowany. Wiele roślin wygląda na padnięte, ale czekam do wiosny czy dobiją
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies