Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Mirelli

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Mirelli

MirellaB 17:15, 10 sie 2018


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Spalone słońcem hortki

____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
MirellaB 17:16, 10 sie 2018


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152


Koniec
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
MirellaB 17:49, 10 sie 2018


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Restauracyjny pomysł na naleśniki dla dzieci.
Niestety moje dziecko nawet nie spróbowało.



____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
paulina_ns 18:37, 10 sie 2018


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Hej Mirelka no w końcu jakieś fotki ślicznie, ale te hortki to masz strasznie przypalone jaka to odmiana? Pierwszy rok są u Ciebie nie kojarzę? U mnie tragicznie wygląda anabelka, ale ona pierwszy rok, więc ma prawo ją przypalać dwuletnie i starsze nawet dają radę, u nas dzisiaj też chłodniej się zrobiło i popadalo porządnie 2 godziny, w końcu trochę wytchnienia dla roślin
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
szemusia 20:27, 10 sie 2018


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 3505
Pogoda w tym roku daje na m kość Też nie mogę patrzec, jak te biedne rośliny się męczą
Hortki chyba najgorzej znoszą takie upały. Ale za to trawy u Ciebie wystartowały, lubię takie wykotkowane rozplenice I co tu ukrywać - jednak zimozielone ratują wygląd ogrodu nie tylko zimą.
U mnie nie padało w ogóle, ciągle zapowiadają i nic...

Kubuś taki niejadek? Może temperatura też na niego tak wpływa?
____________________
Beata - Prawie jak ogród;)
MirellaB 23:57, 10 sie 2018


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
paulina_ns napisał(a)
Hej Mirelka no w końcu jakieś fotki ślicznie, ale te hortki to masz strasznie przypalone jaka to odmiana? Pierwszy rok są u Ciebie nie kojarzę? U mnie tragicznie wygląda anabelka, ale ona pierwszy rok, więc ma prawo ją przypalać dwuletnie i starsze nawet dają radę, u nas dzisiaj też chłodniej się zrobiło i popadalo porządnie 2 godziny, w końcu trochę wytchnienia dla roślin

Paulinka hortki to Vanilki, ale Annabelle i ogrodowe też spalone od słońca. Podlewane co drugi dzień i co z tego jak z góry słońce piekło i paliło
Zresztą nie tylko hortki, bo i większość jeżówek też źle wygląda. Zastanawiam się czy nie zacząć ich ścinać. Przynajmniej by nie straszyły.
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
MirellaB 00:05, 11 sie 2018


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
szemusia napisał(a)
Pogoda w tym roku daje na m kość Też nie mogę patrzec, jak te biedne rośliny się męczą
Hortki chyba najgorzej znoszą takie upały. Ale za to trawy u Ciebie wystartowały, lubię takie wykotkowane rozplenice I co tu ukrywać - jednak zimozielone ratują wygląd ogrodu nie tylko zimą.
U mnie nie padało w ogóle, ciągle zapowiadają i nic...

Kubuś taki niejadek? Może temperatura też na niego tak wpływa?

Beatka rozplenice i miskanty dobrze rosną. Upały im nie straszne. Red Baron i hacone trochę przypalone
Zielsko za to rośnie w tej gorączce wybitnie dobrze

Kubuś niejadek, a teraźniejsza pogoda jeszcze bardziej sprzyja na brak apetytu.

U mnie dzisiaj trochę tylko deszczu, wszystko przechodzi bokiem. Tragedia jest ogólnie - susza okrutna
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Johanka77 09:22, 11 sie 2018


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
MirellaB napisał(a)


Mirelka, susza szuszą, ale masz pięknie!

Twoje jeżówki nie są takie złe. Moje Butterfly Kisses prawie zbrązowiały już.

Deszczu życzę z całego serca!
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
mrokasia 09:30, 11 sie 2018


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17996
Ładne te Twoje widoczki, nawet z przypalonymi hortkami. U mnie tragicznie wygląda szczególnie jedna Little Lime, która jest prawie cały dzień na słońcu. Mimo podlewania zrzuciła wszystkie liście i kwiaty ma już podeschnięte...

Też się zastanawiam czy wycinać zaschnięte kwiaty jeżówkom. Moje piękne Delicios Candy już mocno wyblakłe i zaczynają przysychać. Ale widzę, że idą jeszcze nowe kwiaty więc chyba będę wycinać pojedynczo.

U mnie dziś pada, zaczęło nad ranem i leje równo, fajnie bo nie gwałtownie . Czego i Tobie serdecznie życzę .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
paulina_ns 11:37, 11 sie 2018


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
MirellaB napisał(a)

Paulinka hortki to Vanilki, ale Annabelle i ogrodowe też spalone od słońca. Podlewane co drugi dzień i co z tego jak z góry słońce piekło i paliło
Zresztą nie tylko hortki, bo i większość jeżówek też źle wygląda. Zastanawiam się czy nie zacząć ich ścinać. Przynajmniej by nie straszyły.


Niestety vanilki lubi przypalać, dlatego zastanawiam się czy to dobry pomysł,żeby tą odmianę dać w koło, będą one miały słońce cały dzień, chociaż jak katalpa urośnie pewnie da im schronienie przed słońcem. U nas trochę wytchnienia od upałów, od wczoraj leje solidnie, deszcz pokrzyżował mi dzisiejsze plany, ale zdecydowanie wolę,żeby padało niż takie upały
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies