Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Mirelli

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Mirelli

eVka 21:09, 11 sie 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Rabata z ML mega! Bardzo w moim guście dałaś mi nią pomysł na moją małą rabatę zatarasową hortki bidule popalone. U mnie limki piękne a polar bear popalone ale dłużej o 3 godziny mają słońce. Może to powód.
____________________
Magleska 22:40, 11 sie 2018


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18429
Moje vanilki też przypalone niestety ...... Limki jedynie wytrzymały te upały
A niektóre jeżówki już wycięłam ,jakoś nie lubię takich straszących oklapnięto- wysuszonych kwiatów

Śliczne kadry pokazałaś
Naleśniczek wygląda pysznie szkoda ,że mały niejadek ...... sama bym z chęcią zjadła
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
wiunia 23:36, 11 sie 2018


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
Mirelka czy twoje hortki mają też popalone listki? U mnie Phantomy i Limki mają częściowo wyschnięte listki i się zastanawiam czy to od słońca czy nie daj... jakieś chorubsko
____________________
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek
Kasia_CS 08:43, 12 sie 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Jakoś tak się wydarzyło, że do tej pory do Ciebie nie trafiłam i nie wiem jak to sie mogło stać. Trochę cofnelam się wątku i zachwyciłam się pokazanymi rabatami

Muszę zagłębić się w Twój ogród na spokojnie I nieco lepiej poznać

Zostawiam pozdrowienia!
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
anabuko1 09:18, 12 sie 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23540
MirellaB napisał(a)

Wszystkie twoje ogrodowe robią duże wrażenie
Ale te widoczki, to mega ładniutkie
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
alis 11:59, 12 sie 2018


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
I ja dołączam do zachwytów nad Twoim ogrodem. U mnie Vanilka mocno przypalona i jako jedynej w tym roku nie lubię. Pozostałe hortki w dobrej kondycji.
Rabaty z rozplenicami zachwycają a i ta z tujami danica też prezentuje się pięknie, pamiętam kiedy ją robiłaś, dorodne te kule. Rozchodnikowe łany cudnie się prezentują, a jeszcze do niedawna nie doceniałam tej rośliny.
U Ciebie już tak ,,zakotkowane" rozplenice? U mnie nieśmiało wychylają się kotki spośród źdźbeł trawy.
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
andziurex 15:00, 12 sie 2018


Dołączył: 30 lis 2013
Posty: 299
Strasznie spaliło Ci hortki, u mnie tak było chyba 2, albo 3 lata temu, nawet parasol ogrodowy wtedy nad vanilkami rozkładałam żeby cokolwiek ocalało. No ale pogoda Was nie rozpieszcza. Byłam na początu lipca za Świnoujściem, a wczoraj w Zielonej Górze. Muszę przyznać, że widok "posuszowy" na zachodzie Polski jest zasmucający. Za Poznaniem całe łany uschniętej kukurydzy. Na jednym polu nawet widziałam sztuczne nawadnianie w ziemniakach! Ale za to trawy masz piękne. U mnie za to vanilki po ostatnich ulewach leżą na ziemi. Podwiązałam po raz 3ci już chyba, ale strasznie wymiętolone w błocie, powyginane i wyglądają okropnie.
Naleśnik widzę w stylu amerykańskim. U mnie córka ostatnio robiła takie z owocami z własnej uprawy i miodem.
____________________
Ania
Tess 17:39, 12 sie 2018


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
To co się dzieje z Twoimi hortkami wcale nie musi być przypaleniem.
Pokaż Mirelko liście z bliska.
Mazan w tym roku mi uświadomił, jak wyglądają objawy szarej pleśni w czasie suszy. Tzn. Mazan uświadamiał inną tess, przez małe "t", dzięki temu tę poradę znalazłam.

https://www.ogrodowisko.pl/watek/87-nasze-hortensje-urzekajace-kwiatami-przez-dlugi-okres?page=317


Takie objawy mam na hortensjach. Okazało się, że nie tylko hortensje to złapały. Miałam ogród strasznie zapleśniony. Jestem już po drugim oprysku.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
m_gocha 09:37, 13 sie 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
MirellaB napisał(a)


Koniec

Mirello, ależ Ci popaliło hortki Może były podlewane po kwiatach?.
Ja starałam się podlewać pod krzaczki i jest OK. Na ogrodówki w te największe upały zarzucałam siatkę cieniującą. A jak Twoje ogrodówki zniosły te afrykańskie temperatury?
Mirello jakie to hortki na tym zdjęciu? Bo kwiaty wyglądają jak u Strong Anabell ale z drugiej strony są zbyt niskie na Anabelki
Lubię też taką zieleń przekwitających hortek. To taka patyna
Pozdrawiam
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
Mixtoorka 10:59, 13 sie 2018


Dołączył: 21 kwi 2015
Posty: 3811
Mirellko cudnie u Ciebie, wszystko rośnie jak burza. Puszysto

Moje dziewczyny by się zabijały za takie naleśniki, gdyby matka nie miała nic przeciwko czekolada i m&m'sy ....rozpusta mnie mdli na samą myśl. Moja mała je naleśniki z nutellą jeszcze z polewą! Fu

Uściski dla Was
____________________
Karolina-Pan Maluśkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies