Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogród, czyli Skandynawia po krzyżacku

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród, czyli Skandynawia po krzyżacku

MirellaB 13:05, 23 maj 2019


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Uwielbiam zwiedzać zamki i pałace
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Anusia 21:55, 23 maj 2019


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Katkak napisał(a)
Niesamowity zdolniacha z Twojego męża, tabliczki rewelacyjne

Kasia tabliczki też mi się bardzo podobają. Nie no chwalę e-Ma
____________________
Skandynawia po krzyżacku
Anusia 22:09, 23 maj 2019


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
ElzbietaFranka napisał(a)
Aniu jestem

Juz masz ladnie zagospodarowane. Piszesz, ze jeszcze duzo do zrobienia. Przy realizacji ogrodu trzeba myslec powoli bo potem niepotrzebnie przesadzanie.
Praca w ogrodzie to wiecznosc nigdy nie ma oddechu szczegolnie o tej porze. Popadalo i trzeba pielic zalew chwastow. W niedziele hakowalam jade dzisiaj pewnie znowu zachwaszczone.

Aniu twoj eM to zlota raczka. Podpatrzylam pomysl doniczkowy moze i ja zrobie sama narzedzia mam.
W zamku bylam jak mialam 12 lat na koloniach nad morzem i zrobili wycieczke.
Bardzo przezylam film Krzyzacy jak mialam 8 lat wiec wspomnienia wrocily.

Dziekuje za odwiedziny.

U nas pogoda zmienna codzienni kilka ulew 15 minutowych jest cieplo, parno. U nas byla duza susza wiec woda ma gdzie wsiakac. Nie jest zle.

Pozdrawiam


Właśnie tak, czas okazał się dla mnie sprzymierzeńcem. Cały czas walczę z przed ogródkiem. Nie mamy płotu i nie będzie. Pewnie zaskoczę tym. Posadziłam cisy. Zwarte ze sobą stworzą żywopłot. Pomiędzy nimi przejścia chodnikiem do wejścia i podjazd. Planowany jest murek i usadowienie dużej wolnostojącej skrzynki na listy. Tak jak w Holandii czy Belgii.To tyle z planów, które klarują się od początku kiedy znalazłam się na Ogrodowisku.

A pogoda. Mam wrażenie, że szykuje nam się dość obfity w deszcze w sezon. Czy to dobrze. Z jednej strony tak a z drugiej choroby grzybowe i chwasty. Nie wspomnę o dramatach związanych z podtopieniem. My mieszkamy na górce, więc nic nam nie grozi.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
Anusia 22:11, 23 maj 2019


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
GosiaJoanna napisał(a)
Ania ja zamawiam u Szwagra takie tabliczki ....Grzesiu zrobisz?


He,he to musisz mu podpowiedzieć co ma konkretnie być na nich napisane i jakiej wielkości.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
Anusia 22:18, 23 maj 2019


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
MirellaB napisał(a)

Brawo dla męża

Tak mam taką ostróżkę - dobrze pamiętasz. Ona akurat wysoka rośnie do 2 metrów, muszę ją palikować. Jak zakwitnie to wstawię dla Ciebie jej fotkę.
A ja czekam na Twoje ostróżki

Smagliczka u mnie coraz gęściej zakwita. Ilekroć na nią patrzeć wspominam o Twojej pięknej


Taka wysoka bardzo by mi odpowiadała. Widziałam, że na naszej ulicy rośnie u dalszego sąsiada. Może też będzie na czerwcowych Targach. W każdym bądż razie mam ją na swojej nowej liście chciejstw
Czekam na fotkę.
Bardzo mi miło, że pamiętasz o mojej smagliczce. Tak pierwsze dwa sezony należały do niej.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
Anusia 22:26, 23 maj 2019


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
MirellaB napisał(a)
Uwielbiam zwiedzać zamki i pałace


No to witaj w klubie. Mam podobnego hopla. Na naszym terenie czyli w kierunku Pasłęka, Dzierzgonia mamy sporo niestety już ruin po dawnych pruskich właścicielach dworków i pałaców. Do nich należy pałac w Pudłowcu, ruiny w Słobitach czy w Kamieńcu. Mogę duużo na ten temat pisać i pisać
____________________
Skandynawia po krzyżacku
Anusia 22:37, 23 maj 2019


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Czosnki szaleją. Zdjęcia robiłam w momentach kiedy słoneczko przygrzewało. Na rabatach widać jeszcze chwasty. Obecnie wypielone. To dla niedowiarków, który uważają, że nie ma u mnie chwastów no i zaskoczę, były.







____________________
Skandynawia po krzyżacku
Anusia 22:44, 23 maj 2019


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078


Ostróżki

____________________
Skandynawia po krzyżacku
MirellaB 22:49, 23 maj 2019


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Podobają mi się te czosnki - też je mam i jesienią muszę dokupić

Irysy piękne i tak masz ich dużo - nawozisz je?
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Anusia 22:51, 23 maj 2019


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078


____________________
Skandynawia po krzyżacku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies