Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogród, czyli Skandynawia po krzyżacku

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród, czyli Skandynawia po krzyżacku

Anusia 22:05, 03 cze 2019


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Ania, Gosia dzięki za pochwały. Niby szybko czas upłynął. Liczę, że to mój czwarty sezon, konkretniejszy w działaniu. Pierwszego nie ma co wspominać. Oprócz posadzenia tuj nic się nie działo, ach warzywnik jeszcze powstał.






____________________
Skandynawia po krzyżacku
Anusia 22:33, 03 cze 2019


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
mirkaka napisał(a)
Brak ogrodzenia to przyznam w naszych realiach rzadka sytuacja. Nawet furtki nie będzie? Ja bym nie czuła się bezpiecznie. Dla mnie ogrodzenie to choćby zapora przed wałęsającymi się obcymi psami. Ale podziwiam Cię za taką bardzo ciekawą decyzję

Anusia, Twój ogród bardzo się zagęścił No pięknie, i te ostróżki


Mirko taki plan mam. Kiedy miałam ci już odpisać na posta to zdarzyła się pewna sytuacja. Mianowicie naszą ulicę odwiedza młody jelonek. W poszukiwaniu pokarmu wchodzi na posesje i wyjada to liście z drzew owocowych tak jak mojej sąsiadce. To sosny w kolejnym ogrodzie. U nas też poczynił szkody. Wyjadł mi piękne pąki róż Chopin, Montana oraz Solo. Rozsmakował się i w naszej sosence. Planów odnośnie ogrodzenia nie zmienię. W takiej sytuacji będzie trzeba coś wymyśleć.
Wałęsających piesków na naszej ulicy za dużo nie ma a ostatnie kradzieże miały miejsce 10 lat temu kiedy ludzie zaczęli się budować. Jeden z właścicieli wykańczał dom. Często też spał, więc złodziej miał pecha, bo nie wiedział, że gość śpi z maczetą pod poduszką Nie żle go postraszył. Od tamtej pory jest spokój na osiedlu



____________________
Skandynawia po krzyżacku
anabuko1 21:47, 11 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23482
Anusia napisał(a)
Ania, Gosia dzięki za pochwały. Niby szybko czas upłynął. Liczę, że to mój czwarty sezon, konkretniejszy w działaniu. Pierwszego nie ma co wspominać. Oprócz posadzenia tuj nic się nie działo, ach warzywnik jeszcze powstał.







I to jaki super!!
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Urszulla 21:51, 11 cze 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21787
Zetnij sobie kilka czosnków na dekorację jak masz ładnie zagospodarowane. Ogród przed Tobą. Z każdym rokiem zrobisz kolejny kawałek tak jak ja
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
GosiaJoanna 15:06, 12 cze 2019


Dołączył: 08 sty 2013
Posty: 3095
O kurcze to Ci jelonek u nas tez podchodzą dosc blisko ake maja co jesc na dzialkach jeszcze nie kupionych. U mnie sosne zjadly zielone gąsienice zostal tylko suchy badyl.
____________________
gdzies na koncu swiata & wizytówka ogrodu gdzieś na końcu swiata
Anusia 22:26, 13 cze 2019


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
anabuko1 napisał(a)

I to jaki super!!


Dzięki Aniu. W tym sezonie dosadziłam tawuły japońskie. W przyszłości powstanie z nich żywopłot. Przed nim pergola, spełnia dwie funkcje. Służy jako podpora dla róż i bluszczy oraz jako suszarka na pranie. Pomiędzy słupami rozciągnięte mam linki

____________________
Skandynawia po krzyżacku
Anusia 22:36, 13 cze 2019


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Urszulla napisał(a)
Zetnij sobie kilka czosnków na dekorację jak masz ładnie zagospodarowane. Ogród przed Tobą. Z każdym rokiem zrobisz kolejny kawałek tak jak ja


Czosnki uwielbiam. Na razie zdobią rabatę. Zawsze ścinam, dokładam do dekoracji. Chociaż lubię jak nawet takie przekwitnięte.

W dalszym ciągu mają się dobrze Krzyśki.






Główkowate tuż, tuż.


____________________
Skandynawia po krzyżacku
MirellaB 22:42, 13 cze 2019


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Główkowate u mnie na tym samym etapie
Pokaż te ostróżki, które widać z daleka
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Anusia 22:47, 13 cze 2019


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
GosiaJoanna napisał(a)
O kurcze to Ci jelonek u nas tez podchodzą dosc blisko ake maja co jesc na dzialkach jeszcze nie kupionych. U mnie sosne zjadly zielone gąsienice zostal tylko suchy badyl.


No taki uparty jakiś. Na noc grodzę, przeciągam sznurek między garażem a płotem sąsiadki. Z drugiej podobnie. Inaczej zje wszystko co mu zasmakuje.
Mam spore zaległości w zdjęciach. Część aktualna inne mniej.





____________________
Skandynawia po krzyżacku
Anusia 22:51, 13 cze 2019


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
MirellaB napisał(a)
Główkowate u mnie na tym samym etapie
Pokaż te ostróżki, które widać z daleka


Mirella mogą być z bliska



____________________
Skandynawia po krzyżacku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies