Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogród, czyli Skandynawia po krzyżacku

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród, czyli Skandynawia po krzyżacku

MirellaB 23:02, 13 cze 2019


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
O wow - jak ich dużo i jakie piękne
A ja się cieszę z kilku sztuk moich. Widać, że ostróżki dobrze u Ciebie rosną
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Anusia 23:08, 13 cze 2019


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078




____________________
Skandynawia po krzyżacku
Anusia 23:11, 13 cze 2019


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
MirellaB napisał(a)
O wow - jak ich dużo i jakie piękne
A ja się cieszę z kilku sztuk moich. Widać, że ostróżki dobrze u Ciebie rosną


Bardzo się rozrosły. Mam 10 dużych karp. Wzrostem ścigają się z tujami. Jedna ostróżka przerosła te pięcioletnie. W odpowiednim momencie spadł deszcz i poszybowały dość wysoko. W zeszłym roku kilka chorowało, nie było tak spektakularnie.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
sylwia_slomc... 23:26, 13 cze 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Piękne ostróżki O jelonku poczytałam i o złodziejch i maczetach
Co to za rózowe kwiecie powyżej przed cisami? Szałwia taka?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Anusia 08:02, 14 cze 2019


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Sylwia tak to szałwia. Kupiłam na targach dwa lata temu trzy sztuki. Ładna, zwarta. Dobrze się rozsiewa. Mam już kilka małych do przesadzenia. Wczoraj wreszcie popadało. Przeszły dwie burze. Jak na razie złodziei nie ma ale za to jest jelonek. Właściwie para i ich młode. Budując domy zabieramy im przestrzeń. Nieopodal budują nowy system przeciw burzowy. Cały pas traw, dzikiej natury zniknął bezpowrotnie. Biedactwa nie mają się gdzie schronić. Łowczy powiatowy nie wiem czy został powiadomiony. Boję się, że je zwyczajnie odstrzelą. Pod pretekstem nosicieli wścieklizny lub czymś podobnym. One widać zdrowe, piękne są.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
ElzbietaFranka 09:42, 14 cze 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
Aniu ostróżki piękne miałam te niebieskie ale się wytrąciły teraz u mnie tylko te jasne. Szałwia kopiasta bardzo ładna piszesz, że się rozsiewa a co robisz z tymi siewkami

Róża New też pięknie kwitnie a jaki ma stelaż pomysłowy. Ma 4 sztuki dopiero pojedyncze kwitną. Wczoraj był taki skwar, że róże się podpiekly. Oj nie dobra pogoda.
Przeszła burza w nocy więc trochę lzej, ale słońce świeci i znowu będzie po południu patelnia.
Pięknie masz jesteś na miejscu ja dojeżdżam więc różnie mam, ale się staram.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Anusia 22:43, 14 cze 2019


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Ela ostróżki to tak na razie. Szałwie wysiały się po raz pierwszy rok temu. Mam kilka ładnych sadzonek. Teraz zresztą też widać na zdjęciu jak nowe maluchy kwitną. Na pewno część wysadzę na nowe miejsce. Część zaklepała sąsiadka.
Róże New Dawn, no na początku to się nie polubiłyśmy. To choroby, to śmieciła strasznie i nadal śmieci. Tyle, że w tym sezonie dość ładna jest i już się polubiłyśmy
W taki skwar ciężko wytrzymać a rośliny też cierpią. Przed samymi upałami kupiłam dwie wiśnie kuliste. Wczoraj po burzy posadziłam. Nie wiem jak dalej będzie bo nadal gorąco jest.

Wiśnia kulista UMBRACULIFERA








____________________
Skandynawia po krzyżacku
Anusia 22:49, 14 cze 2019


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078



____________________
Skandynawia po krzyżacku
Gardener27 22:53, 14 cze 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Aniu piękny porządek u Ciebie w ogrodzie. Szałwie i róże oszałamiające, kolorów z każdym następnym sezonem na rabatach coraz więcej.

Muszę pochwalić warzywnik, zgrabny i estetyczny. Pokochasz go po pierwszym sezonie i już nie zrezygnujesz z niego.

Przedogródek w końcu zobaczyłem, zarys fajny a plany jeszcze ciekawsze.
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Anusia 18:50, 16 cze 2019


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Wczoraj byłam na Targach w Starym Polu. Tym razem wybrałam się z sąsiadką Jolą.
Tym razem kilka stoisk zostało przystrojone metalowymi ozdobami. Największą sprzedażą cieszyły się drzewka owoców, róże, hortensje oraz jednoroczne.







____________________
Skandynawia po krzyżacku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies