Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mały ogród, ale duuużo radości

Pokaż wątki Pokaż posty

Mały ogród, ale duuużo radości

ren133 23:15, 29 mar 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Danucha napisał(a)
Witaj Reniu
Powiem, że dosyć sporo zrobiłam w ostatanim czasie. Byłam na zakupach w szkółce. Muszę się pochwalić, że kupiłam 2 serby 1.5m, 1 koreankę 1.5 m, magnolię na 2m pniu, choinę kanadyjską uformowaną w kulę na 1.8 m, 7 cisów do uzupełnienia i zagęszczenia frontowego żywopłotu, świerka kaukaskiego, szczepiony i ma złote przyrosty;D, no i bukszpany. Rabatka trójkątna prawie gotowa i tu odkryłam w sobie pasję kulkowania bukszpanów, jeszcze dosadzę żurawkę i moge sypać kamienie, no i robić zdjęcia. Tak na marginesie, to NIE kupiłam drugiej choiny kanadyjskiej, o której nie mogę przestać myślec i chyba muszę wrócić do szkółki. Zakochałm się w nich, są cudne i takie delikatne, ażurowe. No sama widzisz, ze muszę tam wrócić


No to pracuś z Ciebie ... skromny bym powiedziała. Bo nie zobrazowałaś nam nic a nic swoich działań. Nieładnie
Czekamy na zdjęcia
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Anias 23:23, 29 mar 2015


Dołączył: 31 lip 2013
Posty: 327
Danucha napisał(a)
Aniu znalazłam tę rabatkę. A Ty?. Rozjaśnia się wizja Twojego raju na ziemi?


eh nie nadal nie wiem co posadzic a i czasu mało, jak to robia ogrodowiskowi ogrodomaniacy? dom, praca, dzieci i jeszcze czas na ogród..

____________________
Ania-Ogród piękny mieć..
Danucha 14:41, 30 mar 2015


Dołączył: 03 lut 2015
Posty: 414
Katkak napisał(a)
Danusia, a gdzie zdjęcia tych boskich zakupów? Ależ zazdroszczę - i samych zakupów i miejsca na nie .

Kasiu z tym miejscem w ogródku, to uwierz, że nie masz czego zazdrościć. A zdjęcia postaram się zrobić w najbliższym czasie.
____________________
Mały ogród, ale duuużo radości
Danucha 14:43, 30 mar 2015


Dołączył: 03 lut 2015
Posty: 414
Anias napisał(a)
no to czekamy na fotki)) ta TA szkółka? matko to ona chyba dobrze zaopatrzona ze takie zakupy!? drogo mają? bo moze jednak warto sie tam wybrac..

Aniu opłaca się. Jak po iglaki, rh, drzewka liściaste, to się opłaca
____________________
Mały ogród, ale duuużo radości
Danucha 14:46, 30 mar 2015


Dołączył: 03 lut 2015
Posty: 414
Kasiu, ja też nie mogłab oprzeć się jego urodzie. Rozpoczyna teraz dumnie rabatę, gdzie są żółte małe tuje aurea nana, będą hortensje limelight, bukszpany i limonkowa żurawka

Reniu obrazy niebawem. Obiecuję
____________________
Mały ogród, ale duuużo radości
ren133 00:29, 04 kwi 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Spokojnych i Radosnych Świąt Wielkanocnych
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
kaminak 19:22, 04 kwi 2015


Dołączył: 24 lut 2015
Posty: 45
Danusia, życzę zdrowych spokojnych i radosnych Świąt
____________________
kasiapelasia 21:03, 04 kwi 2015


Dołączył: 09 lut 2013
Posty: 116
Zdrowych, radosnych i słonecznych Świąt
____________________
Moje maleństwo ***Zaczynamyodpoczatku
Danucha 20:37, 10 kwi 2015


Dołączył: 03 lut 2015
Posty: 414
Pomocy
Mam taką paskudną studzienkę, gdzie znajdują się liczniki wodomierzowe. I co ja mam z nią zrobić?. Musi być do niej dostęp, bo co miesiąc inkasent nurkuje w tej studzience(tak na marginesie pogratulować wodociągom technologii w 21 wieku!). Pomysły mam takie:
1. Przerobić linię rabaty tak, aby obejmowała to wieko i coś posadzić, tylko co, kompletnie nie mam pomysłu?
2. Pociągnąć linię rabaty do połowy beczki i j.w.
Pomóżcie proszę, bo nie mogę patrzeć. Wcześniej próbowalam postawić tam jakąś donicę, ale jeszcze bardziej rzuca się w oczy to paskudztwo.


____________________
Mały ogród, ale duuużo radości
Danucha 21:13, 10 kwi 2015


Dołączył: 03 lut 2015
Posty: 414
Kulkowanie i stożkowanie. Żurawki mikre, bo obżarte przez opuchlaki. Reanimowałam, ukorzeniłam i mam nadzieję, że będą cieszyć:


Ten czeka na stożkowanie

A tu magnolia czeka na swoje miejsce

A tu pięknotka, ale to miejsce nie dla niej

Koreanka i świąteczne narcycy

Będzie cd. bukszpanu i w nim lawenda w lewo jeszcze 2m


____________________
Mały ogród, ale duuużo radości
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies