Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród

ag_zie 11:07, 04 sie 2016


Dołączył: 07 sie 2014
Posty: 3579
Trawka z szałwią wygląda bosko! Miałam pytać co to za trawka ale doczytałam że FC - chyba skopiuję
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka U Agi czyli słońce i piach
anna_t 11:17, 04 sie 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
ren133 napisał(a)

i z dalszej perspektywy

Reniu przepięknie ale weź ten aparat wyprostuj. przeciej ja zaraz w karku coś wysunę...
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Pluszakowa 11:31, 04 sie 2016


Dołączył: 03 mar 2016
Posty: 1083
U ciebie i dalsze i bliższe perspektywy bardzo łądne psiak słodziak oby nie psocił za dużo, ale nawet jak, to i tak nie będziesz się umiała na niego gniewać
____________________
Magda Mały ogród miejski!
AgataP 17:07, 04 sie 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
anna_t napisał(a)

Reniu przepięknie ale weź ten aparat wyprostuj. przeciej ja zaraz w karku coś wysunę...


kurna to samo miałam napisać - prosto poproszę
____________________
Z Pszenicznej...
JoannaDe 17:25, 04 sie 2016


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
Reniu, trafiłam do Ciebie chyba z pinteresta Nie zdążyłam przeczytać całości ale ogród masz cudny.

Zachwycam się każdym dodanym przez Ciebie zdjęciem. Mam zaznaczone w obserwowanych i w miarę możliwości spróbuję przebrnąć przez całość.

Pozdrawiam ciepło
____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
Madzenka 19:43, 04 sie 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
O Jacie jak pięknie! Wpis dotyczy Tosi i ogrodu!
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Margarete 20:05, 04 sie 2016


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
No i mam dylemat bo nie wiem o czym najpierw napisać, czy dać wyraz zachwytom moim nad psem czy nad ogrodem....
Ale jako że to forum ogrodowe to zacznę od ogrodowych fotek. Jak można wyhodować takie evergoldy ja się pytam..moje mają 3 sezon i choć nie są suche ( wydłubałam co nieładne) to każdą z moich 10 kępek mogłabym nakryć dłonią. A twoje to jakieś mutanty
Limki cudowne, mam 1 u siebie i na wiosnę dosadzę kolejne bo rzeczywiście bezproblemowe są. Rozchodniki też fajne ale nimi się nie jaram tak bo one dla mnie zwiastują schyłek lata....a ja nie chcę jeszcze o jesieni myśleć.....

Tosia superowa, jakie ma czarne oczka jak u maskotki na tle tego białego futerka. Siusianie to nic takiego, dacie radę oduczyć stopniowo - gorzej ze szczeniackim gryzieniem....moja suka jak u nad zamieszkała i zostawała sama to pantofli czy innych drobnych elementów odzieży nie niszczyła ale za to obgryzła mi klamkę i zdejmowała kawałek po kawałku tapetę w wiatrołapie....tak ciągnęła po kawałeczku i darła do gołej ściany....chyba z nudów jak nas nie było to jej odwalało. Wyrosła i z tego...
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
ren133 22:20, 04 sie 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
frezja napisał(a)
Pięknie się rozrasta ten ogród...raj dla Tosi
rozchodnikami zaskoczyłaś...że już ??


Ewuniu Może za rok będzie to już fajny ogród? ... na razie jeszcze czekają mnie zmiany, poprawki, użyźnianie gleby Tosia w ogrodzie? ... no nie umiem sobie jeszcze tego wyobrazić
Jeśli chodzi o rozchodniki to ruszył na dobre Cloud Walker a te zwykłe jeszcze troszkę
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
ren133 22:26, 04 sie 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
MirellaB napisał(a)
Myślałam, że to maskotka hi hi Urocze stworzenie

Renia wszystko muszę pochwalić: pięknie hortensje wyglądają, szałwia świetna - co to za odmiana?
Wrzosowisko likwiduję, będę oglądała u Ciebie. Wrzosy od wczoraj mam w doniczkach
Nie chce mi się wierzyć, że tak mogą wyglądać Evergoldy - niesamowite.
Moje jak nie przetrwają zimy to eliminuje. Już dzisiaj się zastanawiałam co tam wsadzę, oczywiście padło na rozplenice, które kocham i ładnie u mnie rosną


Żywa maskotka
Dziękuję Mirelka za te wszystkie pochwały ... Ty nie możesz pojąć jak można mieć takie evergoldy a ja nie wiem co zrobić żeby doczekać się takiej wypasionej stipy jak u Ciebie Rozplenice u mnie małe jeszcze ...
A wiesz, ze dzisiaj widziałam w szkółce fajną limonkową rozplenicę Hameln Gold? Ładnie wyróżniałaby się na tle smaragdów

PS A szałwia to ta: http://sklep.zielonypunkt-zieba.pl/salvia-x-superba-merlau-rose-improved-szalwia.html
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
ren133 22:30, 04 sie 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
eee_taam napisał(a)
o widziałam młodziutkiego pieska lekko przyćmił ogród

z ogrodu fotek za mało (jak dla mnie) ale połączenie szałwi i trawy FC mnie zachwyca zielona marta to połaczenie zapoczatkowała i widze ze sie sprwdza ...chciałam tez podobny zestaw u siebie wdrożyć ale FC czy Amazon Mist (bo to podobne trawy) wymarzły u mnie po zimie jakieś 30-40 szt .... mam aktualnie duzo nowych siewek ..ale pozytek z nich bedzie za 2-3 sezony ...o ile przeżyją zimy


Faktycznie takie małe stworzenie a potrafi namieszać
To właśnie Marta zainspirowała mnie tą kompozycją szalwiowo-amazonową
A wiesz, że tez mam małe siewki AM? ale faktycznie są maciupkie ...
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies