Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród

beta 08:11, 05 sie 2016


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
bliższe i dalsze perspektywy bajka
piesio uroczy...oby się dobrze chował
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
jolka 08:17, 05 sie 2016


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
O matko, jak tu nieprzyzwoicie pięknie!! Wrzosy, rozchodniki, szałwie w tych trawach, hortensje... sama nie wiem na co patrzeć, jedno piękniejsze od drugiego. A psiunia przesłodka
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
Juzia 11:02, 05 sie 2016


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38725
Tulańce dla Tosiuli!

Ale ogród.....przy tej ściance.... echhhh....
Bajka!
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Makao_J 11:16, 05 sie 2016


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
siakowa napisał(a)
jak blady to mogą być szpeciele, właśnie tak wyblaknięte, szarawo wyglądają wtery.

Zaraz poczytam co to za robalek


edit. poczytałam http://ladnydom.pl/Ogrody/1,113393,3244499.html
Bardzo prawdopodobne że i u mnie i u Reni graby mają tego szpeciela ale teraz już nic z tym nie zrobimy bo oprysk robi się wiosną jak robale zaczynają wyłazić czyli gdybym zrobiła oprysk Promanalem to pewnie grab byłby zdrowy. Niestety nie zrobiłam bo termin oprysku nie pokrywał się z temperaturą pow. 10st.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
amelia_b 12:26, 05 sie 2016


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 12720
Reniu wstawiłam, to jak będziesz miała chwilkę to zajrzyj
____________________
Pogubiłam się po drodze
Margarete 12:38, 05 sie 2016


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Na zdjęciu nie wygląda mi to na szpeciele. Ja mam od lat szpeciele na wiązie przed domem. Walczę z nimi 3 rok, pryskając wczesną wiosną w fazie tzw.nabrzmiałego pąka, ale temperatura musi być na plusie. Trochę ich mniej mam ale wciąż jeszcze są.
Na twojej fotce nie widzę takich charakterystycznych dla obecności szpecieli zgrubień na liściach i zniekształceń w postaci takich bąbli na powierzchni liści.
Obserwuj czy się nie pojawią. Dobrze by było gdyby to jednak nie szpeciele były....bo to trudna i długa walna. Może to jakaś choroba grzybowa z którą szybko się uporasz
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Danucha 20:32, 05 sie 2016


Dołączył: 03 lut 2015
Posty: 414
Reniu Jest tu przepięknie. Co to za kwiatki rosną na tle ścianki?, chodzi te wysokie. Fajnie to wszystko wykombinowałaś, bardzo mi się podoba. Psiak jak żywa maskotka
____________________
Mały ogród, ale duuużo radości
Madzenka 22:33, 05 sie 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
ren133 napisał(a)
I żeby nie bylo tak kolorowo ... chyba mam problem z grabami ... zauważyłam ostatnio, że nie przyrastają za wiele i mają część takich przyschniętych i zwijających sie liści Wiecie może co to może być i jak z tym sobie poradzić?


Mam to samo mimo, ze na szpeciele robiłam moim młodym grabom oprysk promanalem, potem w maju Ortusem a w lipcu Envidorem. Bardziej podejrzewam niedostatek wody, aktualnie moje w upały dostaja konewkę wody pod dzrewko ci drugi, max trzeci dzien. Od razu odżyły i zaczęły wypuszczać drobne nowe liscie
Ja nie panikuję, za rok graby dadzą czadu

Moj "stary " 6 latetnia zwyoplot grabowy zaatakował mączniak! Wez i opryskaj 33 M żyopłotu z dwóch stron....otruję sie przecież....
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
ren133 00:06, 06 sie 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Makao_J napisał(a)
Mój grab też jest taki podeschnięty i do tego blady ale rośnie w dużym przewiewie a wiem że on tego nie lubi i pewnie ma za sucho. Więc nie będę szukała innych chorobowych przyczyn.


Tylko trochę mi szkoda Aniu bo mógłby przyrastać a stoi w miejscu
Muszę zgłębić temat tym bardziej, że mam zamiar dokupić grabów
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
ren133 00:08, 06 sie 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
amelia_b napisał(a)
Reniu na cudnie normalnie, a ścianka super, uzywałaś już?


Miód na moje serce ameli Cały czas jeszcze pracuję nad tym aby udoskonalić resztę rabat
Ale używalam czego?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies