Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród

ren133 22:49, 04 sie 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Margarete napisał(a)
No i mam dylemat bo nie wiem o czym najpierw napisać, czy dać wyraz zachwytom moim nad psem czy nad ogrodem....
Ale jako że to forum ogrodowe to zacznę od ogrodowych fotek. Jak można wyhodować takie evergoldy ja się pytam..moje mają 3 sezon i choć nie są suche ( wydłubałam co nieładne) to każdą z moich 10 kępek mogłabym nakryć dłonią. A twoje to jakieś mutanty
Limki cudowne, mam 1 u siebie i na wiosnę dosadzę kolejne bo rzeczywiście bezproblemowe są. Rozchodniki też fajne ale nimi się nie jaram tak bo one dla mnie zwiastują schyłek lata....a ja nie chcę jeszcze o jesieni myśleć.....

Tosia superowa, jakie ma czarne oczka jak u maskotki na tle tego białego futerka. Siusianie to nic takiego, dacie radę oduczyć stopniowo - gorzej ze szczeniackim gryzieniem....moja suka jak u nad zamieszkała i zostawała sama to pantofli czy innych drobnych elementów odzieży nie niszczyła ale za to obgryzła mi klamkę i zdejmowała kawałek po kawałku tapetę w wiatrołapie....tak ciągnęła po kawałeczku i darła do gołej ściany....chyba z nudów jak nas nie było to jej odwalało. Wyrosła i z tego...


Małgosiu
No coś musiało mi się udać ... padlo na evergoldy ... żeby tylko nie dały plamy w przyszłym sezonieLimkami zachwycam sie codziennie (bo nie wiadomo kiedy mi ich deszcz nnie położy i ... myślę jeszcze ich dokupić i przedlużyć rabatę aż pod świerki Nikt o jesieni oczywiście nie myśli jestesmy przeciez w połowie wakacji a Ty masz urlop Myślę, że nauka nie pójdzie w las ... już sa pierwsze drobne sukcesy z niszczeniem przedmiotów jeszcze nie ma problemu bo jest malutka ale wezmę sobie do serca Twoje uwagi ... tylko co wszystko "nie rusz"?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
ren133 23:02, 04 sie 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
I żeby nie bylo tak kolorowo ... chyba mam problem z grabami ... zauważyłam ostatnio, że nie przyrastają za wiele i mają część takich przyschniętych i zwijających sie liści Wiecie może co to może być i jak z tym sobie poradzić?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Makao_J 23:17, 04 sie 2016


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Mój grab też jest taki podeschnięty i do tego blady ale rośnie w dużym przewiewie a wiem że on tego nie lubi i pewnie ma za sucho. Więc nie będę szukała innych chorobowych przyczyn.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
ren133 23:22, 04 sie 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Makao_J napisał(a)
Mój grab też jest taki podeschnięty i do tego blady ale rośnie w dużym przewiewie a wiem że on tego nie lubi i pewnie ma za sucho. Więc nie będę szukała innych chorobowych przyczyn.


Aniu
Poobrywalam to suche ale jednak kiepsko rośnie może to jakaś konkretna choroba, która można zwalczyć (tylko trzeba wiedzieć czym) i drzewo zacznie przyrastać wlaściwie?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
amelia_b 23:25, 04 sie 2016


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 12720
Reniu na cudnie normalnie, a ścianka super, uzywałaś już?
____________________
Pogubiłam się po drodze
Sebek 23:25, 04 sie 2016


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Nie wiem czy bardziej zachwycać się psem czy ogrodem
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Iwk4 23:50, 04 sie 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Reniu, mój Zbyszek pyta się o rasę waszego pieska, a mi się szukać wstecz nie chce.
Ogród cudny. Nie wiedziałaś, że jest na pinteresie???
____________________
Ogródek Iwony II
ZieloneWrota 00:00, 05 sie 2016


Dołączył: 04 mar 2016
Posty: 827
ren133 napisał(a)
Szałwie, mimo, że trochę chorują (zaaplikowałam im ostatnio topsin) znowu kwitną


i z dalszej perspektywy


Piękne szałwie, a ta ścianka w tle hmmm cudo, powiedz proszę czy szałwię ścinasz krótko po przekwitnięciu?
____________________
Agataod początku
siakowa 07:51, 05 sie 2016


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
ren133 napisał(a)


To ja już Ci nawet zrobię sadzonkę ... obyś tylko słowa dotrzymała
do Wojsławic się wybierasz? ..że będę taka bezczelna i zapytam tak mimochodem
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
siakowa 07:53, 05 sie 2016


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
Makao_J napisał(a)
Mój grab też jest taki podeschnięty i do tego blady ale rośnie w dużym przewiewie a wiem że on tego nie lubi i pewnie ma za sucho. Więc nie będę szukała innych chorobowych przyczyn.
jak blady to mogą być szpeciele, właśnie tak wyblaknięte, szarawo wyglądają wtery.
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies