Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...

Pokaż wątki Pokaż posty

Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...

Agi2006 12:02, 13 lis 2021


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Justyna to rozchodnik matrona. Bardzo jestem z niego zadowolona. Zdobi rabaty nie tylko w sezonie ale ja go zostawiam również na zimę.
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Agi2006 12:06, 13 lis 2021


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Jagodaa napisał(a)


Sama kopałam pod fundamenty wszystkich moich murów, więc wiem, o czym piszesz . Kamien i zalewanie też nasza robota. Murowanie z bloczków i wykończenie, musiałam powierzyć w fachowe ręce.

Pięknie będzie z tymi poziomami. Ciekawa jestem wiosny u Ciebie


Jagoda to u nas było na odwrót. Koparka kopala pod fundamenty a resztę robił juz mąż. A wiosny tez jestem ciekawa bo czeka mnie masa myślenia a potem sadzenia. Jak murki będą już obsypane to zrobię zdjęcia i rysunki i będę gdybać. Oczywiście w Waszym towarzystwie
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Agi2006 12:09, 13 lis 2021


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
nicol21 napisał(a)
o wow! rzeczywiście masz sporą różnicę terenu. Fajny pomysł z tym zazębianiem się. Na wiosnę będziesz obsadzać już pomału? One są jakoś specjalnie wzmocnione? Bo jednak nacisk ziemi jest tam na pewno spory.


Witaj Nicol. Różnica w terenie to 1,25 m. Zazębienie tez mi się podoba i mam nadzieje ze będzie się fajnie sprawdzać. A co do wzmocnienia to zarówno fundament jak i bloczki betonowe są wewnątrz zbrojone .

Ps. Tak na wiosnę będzie się działo
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
olciamanolcia 16:26, 13 lis 2021


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7055
Agi2006 napisał(a)
Justyna to rozchodnik matrona. Bardzo jestem z niego zadowolona. Zdobi rabaty nie tylko w sezonie ale ja go zostawiam również na zimę.


Bardzo ładny. Ja swoje rozchodniki tez zostawiam na zimę. Mam dwie odmiany Autumn Joy i Mr. Goodbud. Ten drugi to tegoroczny nabytek do nowej rabaty . Na wiosnę się okaże co to za kwiatek
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Johanka77 21:21, 13 lis 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Agi2006 napisał(a)


O Mamuniu!
Ale to jest piękne połączenie!
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 21:23, 13 lis 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Agi2006 napisał(a)
Martus między murkami będą schody.Murki zachodzą się tylko na czesci, tam gdzie będzie bieg schodów .Tu to widać. ...



Ale bosko!
Jak ja lubię takie rozróby!
Czekam na to, co z tego murku będzie zwisać
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Agi2006 23:58, 13 lis 2021


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
olciamanolcia napisał(a)


Bardzo ładny. Ja swoje rozchodniki tez zostawiam na zimę. Mam dwie odmiany Autumn Joy i Mr. Goodbud. Ten drugi to tegoroczny nabytek do nowej rabaty . Na wiosnę się okaże co to za kwiatek


Justyna nie znam tych Twoich rozchodników. Muszę się im przyjrzeć z bliska ; -)
Ja do tej pory miałam tylko matrone ale niedawno w markecie skusil mnie taki jasny limonkowo różowy rozchodnik bez nazwy. I powiem Ci ze tak jak się mi podobał w sezonie to teraz jest brzydki. Dlatego tez tak bardzo doceniam Matrone.
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Agi2006 00:02, 14 lis 2021


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Johanka77 napisał(a)


O Mamuniu!
Ale to jest piękne połączenie!


No Asia muszę Ci przyznać rację. Rozplenice z Matrona to jest to! Teraz wyglądają jeszcze bardziej spektakularnie bo Matrona zrobiła się prawie czarna
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Agi2006 00:08, 14 lis 2021


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Johanka77 napisał(a)


Ale bosko!
Jak ja lubię takie rozróby!
Czekam na to, co z tego murku będzie zwisać


Co do rozrób to ja ich nie lubię. Wolę efekty A co do zwisania to nie wiem jeszcze czy będzie coś zwisalo, czy delikatnie przykrywało od góry . Coś się już mi w główce kluje. .... To strona południowo zachodnia wiec łatwo nie będzie
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Judith 15:37, 20 lis 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9922
Agi, przeczytałam i obejrzałam wszystko .
Zachwycający ogród! A co to będzie, gdy skończysz murek i urządzisz dół działki? Widać konsekwencję w realizacji dobrych pomysłów, wszak projekt ze schodami pomiędzy ścianami murków pokazałaś już w 2015 roku!
Pomimo, ze już wcześniej słyszałam i oglądałam seslerię jesienną, to dopiero u Ciebie zobaczyłam jak piękna może być. Przekonałam sie do rozchodnika Martona - przepięknie wyglada u Ciebie z rozplenicą, a także z seslerią i hoseri.
Także dopiero u Ciebie dostrzegłam piękno ślidośliw. Przepięknie kwitną, pięknie owocują, a ice dance w kwadratach pod nimi wyglądają stylowo. Elegancji całości dodaje piękna granitowa kostka brukowa - moje niespełnione marzenie . A widok Redbaronow w masie mnie wręcz obezwładnił!
Prześledziłam rozkminki dotyczące rabat przy ogrodzeniu i przy studni - efekt jest świetny! Tak lekko, swobodnie, pomimo, ze uporządkowane i przemyślane . Swietny tez jest pomysł z kamiennym murkiem uzupełniony szpalerem z hoseri.
Świetne pomysły, świetna realizacja, swietnie tez rosną Ci rosliny. Do tego robisz piękne zdjęcia .
Bardzo inspirująca była to dla mnie lektura zarówno w kwestii roślin jak i podejścia do kompozycji rabat, a ja niedawno uświadomiłam sobie, ze działam nieco schematycznie; czas zatem wypróbować nieco inne rozwiązania .
Zatem: wiosno! przybywaj!
Zostawiam pozdrowienia .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies