Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...

Pokaż wątki Pokaż posty

Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...

Judith 19:08, 29 lis 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Agi2006 napisał(a)


Judith nie planowałam barierek bo wzdłuż murkow będą rabaty. Ale tak się zastanawiam czy czegoś nie wykombinować tylko w miejscu gdzie zaczyna się bieg schodów. Idąc od strony tarasu ścieżką będziemy dochodzić do murku i tu musimy się odwrócić w lewo żeby wejść na stopnie. I tak sobie myślę że dziecko czy dorosły po kilku głębszych może nie zatrzymać się na murku i zrobić kolejny krok w przód i.....leci

Miałam taką samą wizję . I taki mam pomysł: zrobić barierkę przez środek rabaty biegnącej wzdłuż murku. Wówczas rosliny bedą ja zasłaniać i od strony domu i od strony dołu, a będzie i będzie spełniać swoją funkcję. Co myślisz?
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Agi2006 19:20, 29 lis 2021


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Wiolka5_7 napisał(a)
Będziesz Aga miała dużo pracy w przyszłym sezonie w ogrodzie... Normalnie zazdroszczę u mnie rabaty już obsadzone,na nowe miejsca brak. Będę podziwiać efekty pracy u ciebie

Masz już plan na nowe rabaty ?

Ps.piękne masz rabaty na froncie, nawet jesienią bardzo zdobią


Wiolus rozumiem ze zazdrościsz mi planów rabatowych a nie porządkowania tego pobojowiska ; ) Wiola planów, myśli, rozwiązań mam w głowie mnóstwo ale muszę to wszystko sobie poukładać, rozrysowac i pytać Was, rozkminiac i knuc w Waszym towarzystwie. Rabaty wzdłuż murkow muszą nawiązywać do tego co już tam jest przy tarasie. A chciałabym jeszcze może dodać coś nowego. .....Myślałam o rozach białych,które mogłyby zwisac z murku, o rozplenicach,lawendzie. ..Przypomnę ze są tu juz dwie rabaty z Matrona, Id i buksami. Dwa szpalery grackow i klon autropurpureum.
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Agi2006 19:37, 29 lis 2021


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
olciamanolcia napisał(a)


Bylebyś tam basenu nie miała to będzie dobrze



Ale masz przeczucie Tam na dole będzie basen
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Agi2006 19:41, 29 lis 2021


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Judith napisał(a)

Miałam taką samą wizję . I taki mam pomysł: zrobić barierkę przez środek rabaty biegnącej wzdłuż murku. Wówczas rosliny bedą ja zasłaniać i od strony domu i od strony dołu, a będzie i będzie spełniać swoją funkcję. Co myślisz?


Tam gdzie rabaty nie będzie problemu choć przyznam że pomysł fajny z ukryta barierka. Rojodziejowa tez ma murki i nie skarzyla sie na spadajace dzieci U mnie problem jest tylko na końcu ścieżki. Tu tak na szybko naszkicowalam. Tam gdzie wykrzyknik z pytajnikiem .....

____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Roocika 09:01, 30 lis 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Bardzo fajnie te murki wyglądają Podziwiam prace
A co do końca ścieżki hmmm, pewnie większość się przyzwyczai, tylko goście mogą mieć problem jak nie lubią takich przewyższeń. Zawsze można jakaś donicę z czymś postawić
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
olciamanolcia 10:17, 30 lis 2021


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7012
Agi2006 napisał(a)


Ale masz przeczucie Tam na dole będzie basen

Hihi - fajnie będzie . A co do obsadzeń to osobiście postawiłabym na lawendę na całej długości murku. Mogę Ci polecić odmiane Grosso - bardzo aromatyczna, pięknie się rozrasta w gęste kępy . Mam też inna odmiane lawendy ale nie pamietam jej nazwy- jest gęsta, ma długie kwiatostany. Róż nie dawałaby na murku do „zwisania”- będą puszczać pędy i będą odstawać . Za pasem lawendy - w stronę tarasu jak się nie mylę- posadzilabym pas rozplenic a przed nimi- tak jak masz przy ścieżce - dalabaym rozchodniki. Świetnie to u Ciebie wygląda.
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Agi2006 22:15, 30 lis 2021


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Roocika napisał(a)
Bardzo fajnie te murki wyglądają Podziwiam prace
A co do końca ścieżki hmmm, pewnie większość się przyzwyczai, tylko goście mogą mieć problem jak nie lubią takich przewyższeń. Zawsze można jakaś donicę z czymś postawić


O donice bym się obawiała czy nie poleci razem z gościem na dół
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Agi2006 22:18, 30 lis 2021


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
olciamanolcia napisał(a)

Hihi - fajnie będzie . A co do obsadzeń to osobiście postawiłabym na lawendę na całej długości murku. Mogę Ci polecić odmiane Grosso - bardzo aromatyczna, pięknie się rozrasta w gęste kępy . Mam też inna odmiane lawendy ale nie pamietam jej nazwy- jest gęsta, ma długie kwiatostany. Róż nie dawałaby na murku do „zwisania”- będą puszczać pędy i będą odstawać . Za pasem lawendy - w stronę tarasu jak się nie mylę- posadzilabym pas rozplenic a przed nimi- tak jak masz przy ścieżce - dalabaym rozchodniki. Świetnie to u Ciebie wygląda.


Justynka warte przemyslenia
Koniecznie muszę te rabaty przymurkowe rozrysowac włącznie z wymiarami.
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Roocika 15:08, 08 gru 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Agi2006 napisał(a)


O donice bym się obawiała czy nie poleci razem z gościem na dół


Oj na gości w szczególnym stanie to nic nie pomoże
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
olciamanolcia 15:50, 08 gru 2021


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7012
Roocika napisał(a)


Oj na gości w szczególnym stanie to nic nie pomoże


Zawsze można znak STOP postawić
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies